Jump to content

Смяна на масло-Мултитроник


ilian681

Recommended Posts

Здравейте, колеги ;) Наближават КМ. на които трябва да сменя маслото на ав. скоростна кутия ( Multitronic-7 скорости А4/В7) ! Моля Ви за съвет как е най-добре да го сменя... машинно или ръчно...???  Обадих се в "Ауди" за оферта и подробности за смяната.Там ми казаха, че ще струва 274лв смяната, която е ръчна...! На въпрос от моя странна а защо не го сменят машинно...? Отговора беше: " инструкцийте от завода в Германия са да се сменя ръчно а не машинно" !!!:nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най-добре е да се смени ръчно. Моя механик го сменя за 40 лв. (30 лв, ако го сменям заедно с маслото на двигателя). Иначе маслото струва около 20 - 25 лв. на литър и ти трябват 5 литра. В кутията има 7 литра, но само около 4.5 изтичат през пробката. Аз слагам Febi CVT вече над 6 години. Другите добри марки са Castrol Transmax Pro и RAVENOL CVT Fluid, но не съм ги пробвал лично. И те са на същата цена.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги го сменям заедно с двигателното и самата смяна отнема около 10 - 15 минути. Обаче е добре колата да е изстинала поне до 60 градуса, за да може да се сложи правилното количество. Другия вариант на горещ двигател да сложиш точно толкова ново масло колкото си изкарал старо, но това е малко по български.

 

Ако си в София ще ти изпратя телефона му на ЛС. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.12.2019 г. at 21:48, CVT написа:

Да, най-добре е да се смени ръчно. Моя механик го сменя за 40 лв. (30 лв, ако го сменям заедно с маслото на двигателя). Иначе маслото струва около 20 - 25 лв. на литър и ти трябват 5 литра. В кутията има 7 литра, но само около 4.5 изтичат през пробката. Аз слагам Febi CVT вече над 6 години. Другите добри марки са Castrol Transmax Pro и RAVENOL CVT Fluid, но не съм ги пробвал лично. И те са на същата цена.

 

Благодаря за коментара! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че не се налага задължително да се сменя в "Ауди" и маслото да е "VW-ATF" ! И аз имам механик с който работя но няма "Vag-com" ! Възможна/надеждна ли ще е смяната без софтуер....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Мултитроника не се изисква адаптация след смяната. Иначе на маслото трябва да пише CVT и да е жълто на цвят, не червено.

 

Ако се използва софтуер, то е само за да се провери температурата на кутията при наливането на новото масло. Налива се през едната пробка докато потече през другата. Ако кутията е загряла, маслото се разширява и в крайна сметка ще налееш по-малко от колкото трябва. Затова трябва да се налива когато кутията е студена. Може да се измери колко е изтекло от старото и да се налее точно толкова от новото, но тогава ако старото е било под-нивото и новото ще бъде под нивото.

 

По тази причина аз гледам да сменям моето когато е най-студено, защото като отворя капака и за около половин час кутията изстива.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...