Jump to content

Внос на кола от Австрия?!


Recommended Posts

Здравейте! Както показва и заглавието обмислям да си взема Ауди A4 B7 седан (бензин по възможност, 1.8Т съм се ориентирал) от Австрия. Намерих една тема, но не излгежда особено актуална, затова си позволявам да пусна нова.

Бюджета ми е около 10-11к за колата и си предвиждам още едно 3-4к за последващите разходи. В Австрия имам познат, който се занимава с внос на коли, не е супер близък, но не е и напълно непознат. Така че мисля, че може да му се има доверие. В Бг не мисля, че лесно може да се попадне на читав модел. Мислех си и за Англия, където имам близки познати и това донякъде е добре. Но там идва проблема със смяна на дирекцията, дали ще се направи добре и тн.

Та за Австрия, четох че някой ръжда имали много.. че зимата била дълга. Някой, който е взимал оттам с мнение?

 Мерси, предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей градски.

Бих ти препоръчал да си я вземеш от Англия. 

За обръщане на волана, цената е 2300 в Пловдив, а там са магове. Всичко се прави с оригинални части, окабеляването също.

Крайният резултат е фабричен ляв волан.

Хубав екземпляр можеш да намериш на около 2к паунди (Изпадат и мнооого хубави такива).

Тотала ще ти стъпе някъде на 6к лева ако използваш платформа (за целта се кара до Лондон). 

Ако решиш ти да си я докараш, цената пак ще бъде г/д такава.

100-120 за иншурънс, около 60 за Ферибот (Влака е малко по скъп). 

За гориво приблизително 200-250.

Имаш 15 в сърбия и 25 за Австрия-Унгария. 

Ако имаш нужда от от някакъв вид помощ, пиши. 

Редактирано от Deeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://lhd-bg.com/

До колкото знам, те са единствените в България, които работят по този начин.

Всяка кола излиза с по 2 години гаранция (по спомен).

Ако колата не е подходяща за обръщане, не се захващат изобщо, просто ти отказват.

За б6/б7 съм сигурен, защото съм правил справка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Ogiiiii написа:

.... Така че мисля, че може да му се има доверие. ...

Тук си в голяма грешка.

На никой, който се занимава с това не може да му се има доверие. ;)

willhaben.at

Тук излизат частни обяви.

Поразгледай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от Видинския :D:D:D


Иначе и аз си харесах няколко екземпляра от autodrader.co.uk ама чух доста разнопосочни мнения за това обръщане и до колко може да се намери и там добър екземпляр. Понеже този МОТ вече може да се мине и при разни пакистанци. китайци и тн дето си отварят такива сервизи и дори и да не си читав може да го вземеш... така ли е не е ли така наистина нз..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътка с МОТ не е не възможна, но е трудна, доста трудна. 

Аз също минавах през познати, но са ми отказвали МОТ заради нацепен спирачен маркуч ... 

Не можеш лесно да отвориш сервиз за МОТ.. информацията отива директно към DVLA и в случай на "грешка", санкциите са брутални, а самият МОТ ти е и вид гаранция.

Относно обръщането - зависи от теб! 

Дали искаш да минеш по тънко, или искаш кола с ляв волан. 

Бих ти препоръчал да търсиш предимно в сайтове като "Gumtree" или дори от Маркетплейс.

Там изпадат по добри коли, на по добри цени.

Ако не ми се беше наложило да прибирам 2 коли, щях да взема брутален червен Авант с-лайн BEX Quattro.

Със сигурност него щях да обърна ... 

Доста автомобили съм купувал от там и според мен е по добрата алтернатива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Едва ли някой би гарантирал липса на скърцане при такава операция... Иначе 2и8сма питах в Хеед91 в София и ми дадоха оферта за един Пасат 5.5, но накрая реших да удвоя сумата и си взех А4Б6 лява дирекция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/13/2019 at 12:55 AM, Ogiiiii said:

Та за Австрия, четох че някой ръжда имали много.. че зимата била дълга. Някой, който е взимал оттам с мнение?

Масово са с ръжда, което не означава, че всички са така.

При ауди не е голям проблем.....ако не е имала удари остава само едно окачване, което се разглобява малко по-трудно първия път :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...