Jump to content

Мнение за автомобил


Recommended Posts

Здравейте на всички!

От няколко седмици се оглеждам за следваща кола и към момента оглеждам един доста красив екземпляр. Харесва ми факта, че има гаранция 1 година, но нямам представа за какво да внимавам при покупката на автомобил.

Моля да споделите мнение и дали си заслужава парите.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Поздрави!

 

https://dasweltauto.bg/detail/2011000984?brand=audi&modelgroup=audi-a5-sportback&wt_mc=dwa

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари в дасвелтауто има А5-ци 2015г. но с 2.0 дизел куатро, което според мен е по-добрият избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.....безумна цена за барака на седем и половина години!  Ако си готов/готова да дадеш 45 бона за тоя кош......не е ли по-добре да си закупиш нов автомобил? То хубаво кола втора ръка, ама трябва да си струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари в дасвелтауто има А5-ци 2015г. но с 2.0 дизел куатро, което според мен е по-добрият избор.
+1.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл го написа това? 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В прекия. Това което дават велтауто е куланция, не гаранция. Не, че е лошо това, дори напротив - много е добре. Но не бива да се бърка с гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, ама то какво ли се учудвам...

Баси, гледах за нов автомобил на лизинг тук, в БГ. 

Ми то никакви условия като хората няма баси. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да имаше перфектни условия, не виждам смисъл в покупката на чисто нов автомобил.

Цената на почти всеки новозакупен автомобил пада с 15-20 % още в деня на покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво от това като и падне цената, на всяка кола и пада цената с всеки изминал ден. По скоро е въпрос на възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренасял съм нови коли от завода с парахода. Като знам как ги карат, никога не бих дал пари за нова. Тея първи 30 км са направо изцедени. Студената кола се пали, още не е върнал ключа и вече яко раздава газ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zhelyazA6 написа:

. Като знам как ги карат, никога не бих дал пари за нова

Аа, да напълно сте прав, като станат на 4 -5 години и се оправят,  тогава вече си заслужават да се купят. Един вид като им мине първоначалното разтъпкване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупката на нова кола е сигурен начин да останеш средна класа цял живот. Нова кола само ако имам няколко милиона в активи и тези активи ми носят достатъчно за да платя цялата сума наведнъж, не на лизинг, близинг и смучинг. Тогава мога да си позволя малоумното обезценяване, което някой толкова лесно пренебрегват.

Редактирано от ЦецоКолев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така колега. В Германия примерно си купуват нови коли според дохода, не може да си купиш А8, ако дохода ти стига за А4. Пък и защо да плащаш колата кеш, като тези пари може да ги завъртиш през това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква кола си купува човек зависи от неговата позиция, скорост и посока на движение в социално-икономическата йерархия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, ЦецоКолев said:

Покупката на нова кола е сигурен начин да останеш средна класа цял живот. Нова кола само ако имам няколко милиона в активи и тези активи ми носят достатъчно за да платя цялата сума наведнъж, не на лизинг, близинг и смучинг. Тогава мога да си позволя малоумното обезценяване, което някой толкова лесно пренебрегват.

В нормалните страни, лизинговите условия са направени да работят за тези, които ги ползват.

Плащаш каквото караш с две думи. Имаш толкова разнообразни варианти, по които да избереш това, което те устройва.

Допълнително не си длъжен да плащаш остатъчната сума ... можеш просто да върнеш колата, да си вземеш по нова и да си продължиш лизинга.

По този начин, срещу някакви 10-ина процента от месечната ти заработка, ще караш постоянно нов и гаранционен автомобил.

Все още ли мислиш, че са ти нужни милиони в активи? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gibonass 

Това за Германия не е вярно, всеки разписва за кола, която да му влезе до 100% от дохода. Т.е. ако му остават примерно 500 свободни пари в края на месеца, търси се кола за 500 евро вноска. За това има толкова много "удавени" от лизинги и финансиране, живота поднася изненади, а те финансово не са подготвени за това. Иначе защо да плащаш кола кеш? Защото това е най-изгодно. Всеки лизинг оскъпява колата от 10 до 13 процента, винаги, без изключения. Лизинговите компании са по-добри в математиката от нас, няма как да работят без печалба. Автоиндустрията печели повече от лизинговите лихви от колкото от самата кола.

 

@AKB FAN  Имаш много варианти наистина, ти си избираш. Да те бесят, колят, горят и т.н., избора е твой. Тези фирми се хранят от суетноста на хората, от тяхното мислене "ТРЯБВА ДА ИМАМ НОВА КОЛА СЕГА". Иначе да, можеш да сменяш колите всеки 3 години или колкото там е договорът. Това имах предвид под "средна класа цял живот". Ти сметни колко ти струва този лизинг и какво можеш да направиш с тези пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да смятам лизинги, но мисленето ти е типично българско.

Това не е суетност. Просто света се върти, а времето минава.

Сметни ти, какво ще му коства на един среден европеец да поддържа и ремонтира стара кола?

Ако гледаме по този начин на нещата, дали не ти излиза по евтино, или поне равностойно да си вземеш нов автомобил, пред стар?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисленето ми е на грамотен финансово човек, ако това беше българска черта, отдавна да сме дръпнали напред. 

Иначе никога новата кола не е по-изгодна от използван такъв в един клас, колкото и да ги въртите нещата и да вадите от кладенеца вода. 

Не съм против новото, напротив, просто човек трябва да може да си го позволи. А "позволи" не значи да разпише за лизинг за 4 години, сори. Да си "позволи" значи да плати кеш и цената да не е повече от 15% от годишният му доход. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука въпроса не е в процентите, а да можеш да плащаш лизинга без за го мислиш дали другия месец ще имаш парите и за не ти ощетява бюджета. Предполагам знаеш за случай, как някой си купува кола втора употреба и не може да си плати ремонта или каската примерно, защото се е изхвърлил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Fireblood said:

Който не може да си позволи нова кола, кара стара! Всичко останало са празни приказки! 

Да, факт.

1 hour ago, ЦецоКолев said:

Мисленето ми е на грамотен финансово човек, ако това беше българска черта, отдавна да сме дръпнали напред. 

Иначе никога новата кола не е по-изгодна от използван такъв в един клас, колкото и да ги въртите нещата и да вадите от кладенеца вода. 

Не съм против новото, напротив, просто човек трябва да може да си го позволи. А "позволи" не значи да разпише за лизинг за 4 години, сори. Да си "позволи" значи да плати кеш и цената да не е повече от 15% от годишният му доход. 

Само в България карането на стара кола е доста по- изгодно. Всичко при нас е наобратно като започнеш то данъците. В бЕла държава само като трябва да платиш данък за кола евро 2 или 3 и ще се откажеш, да не говорим, че там нема да си махнеш дпф, катализатори и тн, а ще,си купиш нови.

Просто си клош и нямаш пари за нова кола, което е нормално и не е драма, признай си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...