Jump to content

Проблем със скоростна кутия или си внушавам


Tux

Recommended Posts

От скоро съм с А6 3.0ТДИ. Преди да я взема я пробвах на средно голям баир и след като пуснах спирачката колата не върна изобщо назад, даже продължи напред. Вчера по грешка с много малка скорост(5-10) километра в час, докато спирах включих на N и започна леко да трака, усетих какво съм направил и веднага върнах на D докато спра, след това включих P. Не е тракала повече изобщо. Колата върви нормално и не издава някакви странни звуци. Днес обаче вчерашната изцепка ме мъчи и реших да я пробеам пак на баир.

При малък баир тръгва веднага нагоре, при среден понякога връща съвсем, съвсем малко и веднага тръгва напред, а при голям баир връща много малко назад, спира и тръгва нагоре като това без никаква газ. Може би само на най-големия баир и помогнах с малко газ, защото замръзна на едно място и не връщаше назад, но потегляше напред много трудно, личеше, че се мъчи и реших да помогна с малко газ.

Може ли да бъде проблем това връщане, което описах по-горе?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Tux написа:

...докато спирах включих на N и започна леко да трака, усетих какво съм направил и веднага върнах на D...

 

Какво толкова си направил? При всеки автоматик можеш по всяко време да минаваш от D на N и от N на D. Не би трябвало да трака.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 


Аз мислех, че не трябва в движение да давам на N ?!?
Иначе връщането нормално ли е както съм го описал горе ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да разбирам ли, че няма симптом на счупено ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Tux написа:

Да разбирам ли, че няма симптом на счупено ?

Е не знам как, защо и какво точно е "изтракало", но няма как да прецакаш кутията от смяна от D на N в движение, казаха ти го вече.

Щом всичко е ок в момента карай докато не покаже някакви симптоми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Кви градуси бяха тия баири? Дай конкретно инфо да анализираме...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Няма как да кажа точен градус, но по най-стръмните баири, след като пусна спирачката, връща леко назад(съвсем малко) и после замръзва на едно място. За пример мога да дам баирите на Драгалевци(Витоша), най-стръмните. Ако не е толкова стръмен баира, колата замръзва на едно място и започва да мърда леко и плавно нагоре.
Това, което предполагам аз, е че по най-стръмните баири, минавам допустимия градус и затова колата мръдва леко назад, за което може би е добавен асистента за потегляне под наклон, а при останалите бири с нормален наклон, който да е до допустимия градус, колата замръзва и потегля както казах.

Предполагам, това, което написах е нормално, но исках да видя и вашите ако сте ги пробвали как са. Спирам да си играя, за да не я повредя аз от тестове. Ако имаше нещо, вероятно щеше да излезе грешка ?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с Golf 7 с DSG на предно. Като бяхме на Гърция и единия ден излязохме с неговата, направи ми впечатление, че прави абсолютно същото. По баир нагоре, само че със задницата вкара задна и колата тръгна малко надолу и след това захапа и потегли.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е типично поведение на DSG кутиите. При тези с Хидро вече е друга бира. Карайте си колите и не го мислете :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Кутията се държи точно така както си описал на баир. Притеснява ме шума, който си чул при N. Не е проблем да включваш на N при движение. А до това дали кутията е наред, мога само да ти кажа, че вътре има сумати електроника, която е толкоз взискателна и капризна, че когато дойде проблема, няма и за момент да се чуди дали да те прати в сервиз. И рано или късно тоз момент ще дойде, дишай дълбоко, да не се получиш стрес. Всичко се прави, ама лукса струва пари.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...