Jump to content

Два филтъра за купето?


nakata6

Recommended Posts

Ей сега го сложих, но ще пиша за въздуха след 2-3 дни каране, но не мисля че ще има разлика. Решетката отпада датчика си има място на филтъра.

IMG_20200215_143411.thumb.jpg.697c197917f2a81832137c059f70acaa.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като каза датчик се чудя ква му е ролята на този датчик и действа ли изобщо

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите дойдоха тази седмица, но още не ми се отваря капака, ще почака малко първия...  (поръчах си направо 2 бр.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, nakata6 написа:

Колега като каза датчик се чудя ква му е ролята на този датчик и действа ли изобщо

Води се датчик за качеството на въздуха.За автоматичната рециркулация е.Ако е включена от ММI и например в града си във задръстване затваря притока на въздух отвън докато се нормализират нивата на вредни газове отвън.Не съм сигурен само дали мери CO2 или азотни окиси.По скоро CO2 мери,ама  не съм се ровил за инфо.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния датчик за качество на въздуха ми отрови живота.  Беше се извадил и паднал където се оттича дъжда и клеясала буксата.  Климатика ми спря като ми даваше грешка: датчик високо налягане на компресора -недописимо налагане. В чудо се видях. 

Случайно го видях ...изчистих. сложих го на мястото му и всичко се оправи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз нямам такова,, животно,, датчик там! 

Иначе втория филтър не създава грижи, дори и в дъжда (поне за сега) 

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.02.2020 г. at 17:40, nikolay80 написа:

Води се датчик за качеството на въздуха.За автоматичната рециркулация е.Ако е включена от ММI и например в града си във задръстване затваря притока на въздух отвън докато се нормализират нивата на вредни газове отвън.Не съм сигурен само дали мери CO2 или азотни окиси.По скоро CO2 мери,ама  не съм се ровил за инфо.

Откъде се включва колега от MMI че аз не намирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой забелязвал ли е нещо странно поне според мен. Като включа на задна и ми се струва че се затваря клапата за въздух отвън. Може така да ми се струва де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, nakata6 написа:

Откъде се включва колега от MMI че аз не намирам

От настройките на A/C.Ето примерна снимка от нета.Мисля че не е от 3G ама е същото де c0ac9e6100b0a2c49f4272a5829f4dc6.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Jordany написа:

А някой забелязвал ли е нещо странно поне според мен. Като включа на задна и ми се струва че се затваря клапата за въздух отвън. Може така да ми се струва де.

Здрасти колега, при мен е същото. Аз съм с двузонов климатроник . Затваря се клапата за входящия въздух от вън като включа на задна и си го обяснявам с това, че е предвидено да не влизат изгорели газове в купето. Все пак обръщаме посоката на движение, пък и задна скорост е за маневра някаква се предполага, а не за постоянно движение така. Но това си е мое предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...