Jump to content

Покупка на А5 Въпроси


Recommended Posts

Здравейте колеги, ще си купувам нов автомобил и съм се спрял на А5. Можете ли да ми помогнете с отговори на някой въпроси? Търся Quattro и се чудя Дизел или бензин е по-здрав, Гледам 3.0TDI ( А5 1  а5 2 )  . Също се колебаех дали да не закупя а4 2.7тди 2009 година, но чух доста лоши отзиви за двигателя. Четох че най-големия консуматив е ангренажния ремък заедно с водна помпа, Какво друго ? Също какво трябва да гледам на място ?

Редактирано от Guwop
Линкове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента бюждета ми е ограничен относно покупката защото взимам предвид и разходите след нея и за съжаление не мога да си позволя по-новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За консумативите може би е така, но също така не забравяй че има шанс за стружки от горивната помпа ... което е едно малко приключение с дебела сметка накрая.

Отделно от това както при всеки друг CR дизел имаш дюзи, турбо, ДПФ, ЕГР и т.н. благини.

След това идва ред и на скоростната кутия като потенциален проблем.

За всичко това има писано много из форума не точно за А5, но така или иначе 3.0TDI мотора е същият и в А4 и А6.

Ето ти и една форумна кола която се продава, но идея си нямам дали ти влиза в бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, P_PETKOV said:

Ето ти и една форумна кола която се продава, но идея си нямам дали ти влиза в бюджета.

Дам, това ти е другият удачен вариант. 

Колкото и да са привликателни, вече са 10 годишни и всичките им болежки излизат на яве.

Лесно е, колата да се препокрие като цена поради такъв тип ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното и от там откъдето трябва да се почна при избора на кола е пробега. Колата на колегата @congo изглежда прекрасно и ако си търсех кола директно щях да отида да я видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 000 kм градско каране на къси разстояния същото ли е като 100 000 км чисто магистрално такова?

 

Пробега е важен, но не е най-важното нещо при избор на автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.12.2019 г. at 17:03, ЦецоКолев написа:

 

И аз така мислех преди да купя моята. Сега вече смятам, че пробега е от огромно значение при такъв тип автомобили.

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ЦецоКолев said:

100 000 kм градско каране на къси разстояния същото ли е като 100 000 км чисто магистрално такова?

 

Пробега е важен, но не е най-важното нещо при избор на автомобил.

Извинявай, но кой човек прави 100000км градско каране? 

Кой изобщо си купува дизел за градско каране? Отново се опитваш да изпъкнеш с маловажна информация.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, HUGO написа:

... Сега вече смятам, че пробега е от огромно значение при такъв тип автомобили.

Не можах да разбера за кой тип автомобили.

Бихте ли уточнили, моля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, AKB FAN написа:

Извинявай, но кой човек прави 100000км градско каране? 

Кой изобщо си купува дизел за градско каране? Отново се опитваш да изпъкнеш с маловажна информация.

 

Гледам да избягвам да се занимавам с хора като теб, ама виждам си упорит като херпес. Опитваш се да се правиш на умен, може би съм те засегнал с нещо... 

 

Та по въпроса ти. Много хора купуват дизел зареди разхода и големият въртящ момент и го карат предимно дом-работа-дом. Дали е глупаво дизелова кола за града - да. Факт. Факт е, че и яко ги карат градско. Факт е и, че кратките отсечки съсипват всеки двигател, модерният дизел даже х2. Факт е и, че 100к км магистрално каране износва всеки двигател и всички компоненти по задвижването много по-малко от същият пробег в stop&go трафик и на къси отсечки. DPF-а, както каза колегата, се рециклира, но не е само той проблемен. Така че пробегът е важен, но далеч по-важно е как, от кого, в какви условия и кога е направен този пробег. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, bat_Vite said:

Не можах да разбера за кой тип автомобили.

Бихте ли уточнили, моля?

В случая визирам, автомобилите от темата А5, А4 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/29/2019 at 6:16 PM, HUGO said:

И аз така мислех преди да купя моята. Сега вече смятам, че пробега е от огромно значение при такъв тип автомобили.

Купувайки си автомобил от Германия, шанса да си купиш дизел, каран по магистрали е значително по голямт, от България.

Тук все още хората си купуват дизел, бръмчат основно градско, щото е икономичен и евтин ... но както всяко друго нещо, тук всичко е на обратно! 

Всъщност нека @ЦецоКолев да влети и да разясни. Явно той е единственият технически грамотен тук. 

Редактирано от AKB FAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AKB FAN 

Нямам време да се занимавам с безсмислени неща, като дребни заяждания по автофоруми. Написал съм каквото мисля, нека автора отсее от всички мнения кое е истина и кое е глупост.  Той ще купува кола с негови си жълтици. И никъде не съм казал, че съм единствения компетентен тук. 

 

@Fireblood 

Теб не те знам от къде скокна и за какво се бориш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/28/2019 at 6:39 PM, Guwop said:

Здравейте колеги, ще си купувам нов автомобил и съм се спрял на А5. Можете ли да ми помогнете с отговори на някой въпроси? Търся Quattro и се чудя Дизел или бензин е по-здрав, Гледам 3.0TDI ( А5 1  а5 2 )  . Също се колебаех дали да не закупя а4 2.7тди 2009 година, но чух доста лоши отзиви за двигателя. Четох че най-големия консуматив е ангренажния ремък заедно с водна помпа, Какво друго ? Също какво трябва да гледам на място ?

Мога да мина и да я погледна ако искаш ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/29/2019 at 4:31 PM, Mustaka said:

Най-важното и от там откъдето трябва да се почна при избора на кола е пробега. Колата на колегата @congo изглежда прекрасно и ако си търсех кола директно щях да отида да я видя.

Не си я виждал наживо но изглеждала чудесно, бъди малко по обективен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...