Jump to content

Къси светлини лупа?


AshPrime13

Recommended Posts

Здравейте колеги имам едно две запитвания. Купих си Ауди а3 8l преди няколко месеца с фейсовия фарове и ксенон. Всичко точно в началото ама почнаха да горят през 2 дена. Разорих се с тия ксенони и искам да ги сменя или с лед или с нормалната h1 крушка. Та въпроса ми е някой да му се намира букса за h1 2броя или съвет как да сложа лед фарове защото явно като са слагали ксенона са срязали кабелите и са го нагодили много яко че само ксенон да има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип по-хубаво от заводския ксенон и рециклирани фарове - няма.

 

За да гори през 2 дни, най-вероятно има някакво късо, което става при вибрация и ***** майката на положението.

1. Провери си връзките, които са:
           1.1 + и - от ключа за фаровете към баласта

           1.2 от баласта към крушката

           1.3 Виж колко надеждно влиза в крушката и дали връзката от баласта е здрава

 

2. Друг вариант е да си взимаш 35W крушка, а баласта да е за 55W крушка.

 

При LED технологията е много важно да се спазят някои основни характеристики на монтаж.
1. Самите диоди да светят там, където оригиналната крушка свети. Сиреч, диодчетата да се намират на еднакво разстояние от основата, както халогенната/ксеноновата крушка,
2. Диодите да светят в "правилната" посока. Сиреч, ако крушката ти свети на 180градуса нагоре и надолу, строго препоръчително е да се завъртиш и леда така.

3. Не вярвай на неща от сорта на 15000lm LED или 150W мощност, ако ще си купуваш LED крушки.


Ако си от София, бих могъл да погледна за какво става въпрос.

Поздрави

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има рязани и снаждани кабели е много вероятно да не става въпрос за фабричен ксенон. Ако напишеш в google "h1 букси" излизат много варианти от най-различни сайтове и могат да се поръчат. 

 

След като си оправиш инсталацията не е лошо да провериш и в какво състояние са рефлекторите на лупите, защото ако те са изгорели/потъмнели, каквито и крушки да сложиш, няма светят както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от леда който ще слагаш?

 Аз бая години карам с един конкретен модел. Купувам от алиекспрес, скъп но качествен, без вентилатор и охлаждане и без рязане на капачка на фара.

 Като минус с каране с лед крушки е единствено зимата при снеговалеж. Не може да размрази стъклото на фара и слана ако има паднала.

 Иначе като светне се доближава най-много до ксенона, само, че е по ярко бяло без да има син ефект. Пали веднага с включването на копчето. И на Н4 цокъл е перфектен за каране и превключване между къси и дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Headlight H4 Hi/Lo Beam 
https://a.aliexpress.com/LZvhIrNq

Това на а4 в5 с обикновени фарове Н4 със стъкло без лупа. Две години нямам изгорял диод и е с дневни светлини на късите.

 

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да снимаш няколко снимки за да придобия представа, че и аз трябва да взимам за старата кошница . С нови фарове съм и крушки Philips H4 Xtreme Vision, +130%    ама нещо не съм доволен

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата съм с обикновени крушки. 

Мисля, че светят по добре от крушките който си цитирал. 

 За тази цена нямат аналог, имай предвид, че не се препрява нищо. Махаш старите и слагаш новите. 

Но си премери колко волта отива на крушките при запалена мотор.

 Преди да сложа Дрл отиваше едва 13 волта на късите. След монтажа почети 14 волта.

 Дрл има реле в кутията му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно като поработят повече има спад в светянето, но не съм забелязал да е фрапиращо. Само с апаратура може да се види.

 Но като е работила много време крушката, с голи ръце е свалям за радиатора и не се опарвам, т.е. да ми залепне ръката. Иначе си е бая топла.

 Аз докато съм с тях брат ми с китайски ксенон смени крушки, баласти, верно е че са евтини, но сигурно си купи един комплект за това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...