Jump to content

Заводски ксенон А4 Б6


Recommended Posts

Колеги ако някой има А4 Б6 със заводски ксенон нека да сподели мнение, защото по принцип знам че Б5 и Б6 нямат хубави фарове , но не знам как стоят нещата с ксенона. Интересуваме дали свети силно и дали осветява добре пътя както попринцип един ксенон трябва да бъде или си е пак мижава работа. Иначе колата изглежда уникално с ксенон.! Питам понеже 

обмислям следващото Ауди да бъде със ксенон. В момента имам Б5 колата е уникална с изключение на фаровете 😁 Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Б6 с афтърмаркет ксенон. В началото като я взех не бях очарован от фаровете, но след време ги дадох да почистят лупите от вътре. След изчистването им светят повече от идеално с ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с б6 заводски ксенон 4200к. D1s Osram. И не свети.плачат за рецеклиране фаровете по основно рефлекторите, но доста скъпо излиза тази процедура. Говоря за Варна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, Николай Бобанов said:

Колеги ако някой има А4 Б6 със заводски ксенон нека да сподели мнение, защото по принцип знам че Б5 и Б6 нямат хубави фарове , но не знам как стоят нещата с ксенона. Интересуваме дали свети силно и дали осветява добре пътя както попринцип един ксенон трябва да бъде или си е пак мижава работа. Иначе колата изглежда уникално с ксенон.! Питам понеже 

обмислям следващото Ауди да бъде със ксенон. В момента имам Б5 колата е уникална с изключение на фаровете 😁 Благодаря ви предварително!

На b6 фаровете изоообщо не са лоши. Стига рефлектори/лупи да са ти в добро състояние, не мисля, че ще поискаш ксенон. 

Искаш да си купуваш б6 с ксенон или аз не съм разбрал? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKB FAN - Ами в момента имам Б5 и да обмислям следващата да бъде Б6 с ксенон, за това питам понеже не знам как светят. Искам с ксенон, защото колата изглежда по готина поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си на 20 :)

Но това няма значение. Предназначението на фара е да ти осигурява добра видимост.

Този тип коли не изглеждат по готини заради ксенон :) Съвременните  фарове са друга бира.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно за това искам ксенон за по добра видимост, но понеже знам че Б5 и Б6 нямат хубави фарове каквото и да сложиш няма да свети толкова добре  за това питам понеже имам Б5 но не е с ксенон и не знам как свети със ксенон мисълта ми е като я взимам с ксенон Б6 цата дали ще свети или не толкова много,за това питах ако има някой колега да сподели мнение за да зная какво да правя ако ме разбирате какво имам предвид 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е вярно.

Моята е 2007г със завиващи фарове и съм много доволен.

Много е важно рефлектора да не е изгорял и лупата да е чиста,защото и каквито и да е крушки да сложиш няма да свети.

 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Николай Бобанов said:

Да точно за това искам ксенон за по добра видимост, но понеже знам че Б5 и Б6 нямат хубави фарове каквото и да сложиш няма да свети толкова добре  за това питам понеже имам Б5 но не е с ксенон и не знам как свети със ксенон мисълта ми е като я взимам с ксенон Б6 цата дали ще свети или не толкова много,за това питах ако има някой колега да сподели мнение за да зная какво да правя ако ме разбирате какво имам предвид 

b5 и с ксенон не свети. 

б6 свети и без ксенон, ако рефлектори/лупи са в добро състояние или рециклирани. 

Не знам, как да ти го обясня за да го разбереш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купиш колата, ако няма заводски ксенон (а дори и да има) отдели още малко пари и си рециклирай фаровете. 

Сумата не е колосална,а ефекта е повече от добър. 

На пук на повечето мнения тук смея да твърдя, че моята б6 я купих с перфектни за годините си фарове. Не съм усетил недостиг на светлина, а дългите са супер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предното ми возило беше Б6 от 1вите и в подкрепа на думите на ФАНа, твърдя, че изправни фарове светят повече от достатъчно. Нали идеята е не да окьоровяваме тези срещу нас?..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им се вярва на хората... ама е нормално. Предпочитат да дадат 100лв за китайски ксенон, от колкото да рециклират фарове. 

Върви после им обяснявай, че си светят ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,сега ще разлая кучетата,ама пишете страшни небивалици.Оригиналните фарове на Б6 са светили хубаво,но през 2002 година...евентуално. Сега сме 2020 и в 99,99% от колите фаровете са пълна трагедия.Стария ни ескорт от 91год свети по-хубаво,без да са му пипани фаровете. Тук има вероятно 40 теми пуснати за съживяване на тея слепи фарове.

Не говоря за рециклирани,реанимирани,нашарени и други побългарени фарове.Те за мен вече не са оригинални,ами тунинговани от чичо Пешо.

Мнението ми е за фарове БЕЗ заводски ксенон и същото за мен важи и за Валеото на Б5 фейслифт,с лупите.

Доколкото съм запознат,чак след 2010 аудитата разполагат с читави фарове.Това вече не е лично мнение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам б6 със заводски ксенон. Преди 5 години изчистих рефлекторите и лупите (не бяха прегорели, просто имаше много пепел в тях) смених си крушките който бяха осрам d1s със Филипс Екстрийм Вижън и до сега фаровете светят все едно е ден. Колегите са прави, че ако рефлекторите са изправни и чисти колата има хубави фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, tisho_psg said:

Пичове,сега ще разлая кучетата,ама пишете страшни небивалици.

Ако става въпрос, голф 2 също има брутално добри фарове. 

Не разбирам за какви тунинги от чичо Пешо говориш. Става въпрос за рециклиране на фарове. 

Ами дай да спрат от движение всички аудита от преди 2010 заради слаби фарове? 

То голям проооблем стана за някакви си 200лв бре. Бати дилемата бати мисленето.

Автора може да си вземе и китайци, енджъл, девил, год'с айс и всякви такива. 

Мнението ти какео общо имаше със запитването на автора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, tisho_psg написа:

...

Мнението ми е за фарове БЕЗ заводски ксенон и същото за мен важи и за Валеото на Б5 фейслифт,с лупите....

 

Прочети внимателно заглавието - там е написано точно за какъв тип фарове става въпрос - "Заводски ксенон на А4 Б6". Твоето мнение въобще не е по темата на автора ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде автора не пита за рециклиране на фарове,нали?

Препоръчвам на автора да потърси във форума,има доста изписано по темата.Включително и за заводския ксенон. Грубо казано,фаровете на В6 с и без ксенон са пълен кенеф след 10+ години ползване. При рециклиране се оправят,но често ефекта трае няколко месеца и е на цената на нови фарове ДЕПО.А ДЕПО-то свети в пъти по-добре от оригинални стари фарове и доста по-дълго от рециклирани такива.

Това е с което мога да помогна на автора на темата.Смятам,че е редно да му се даде повече информация,той сам ще си прецени.Но да си избираш колата по фаровете пък не го разбирам :)

Преди 22 часа, AKB FAN написа:
Преди 4 часа, AKB FAN написа:

Ами дай да спрат от движение всички аудита от преди 2010 заради слаби фарове? 

 

 

На 4.01.2020 г. at 18:30, AKB FAN написа:

На b6 фаровете изоообщо не са лоши.

Последно,не са лоши фаровете или са слаби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Николай Бобанов написа:

@Ivan Gatev Сам ли си ги чистил или си ги пратил на сервиз?

Сам си ги чистих. Не е нещо кой знае какво само трябва леко да се пипа и се вади лупата заедно с рефлектора през отвора за смяна на крушката. И не трябва да се докосва рефлектора с гола ръка. С памучни ръкавици и памучен парцал. Но ефект има само ако покритието на рефлектора не е заминало. Иначе само с ново покритие се оправят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.01.2020 г. at 15:14, AKB FAN написа:

На пук на повечето мнения тук смея да твърдя, че моята б6 я купих с перфектни за годините си фарове. Не съм усетил недостиг на светлина, а дългите са супер. 

Моята Б6 е с обикновени крушки на фаровете. Още като я закупих след нощно каране, дори бях писал в форума, че фаровете светят дори по добре от на старата ми а3 8L (преди фейс, стъкления фар), но година и половина по късно с каране на къси светлини (закони да ги е*а) и 40 000+км. усетих как фаровете грохнаха и преминах на ЛЕД светлини. В момента пак светят добре, но в дъжда пак ги няма и се замислям за рециклиране и обикновени крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...