Jump to content

Добавяне на екстри на 8P


protech

Recommended Posts

Здравейте колеги и честита нова година. Правя тази тема в която искам да задам няколко въпроса, както и да опиша процеса на слагане на няколко екстри на колата която взех наскоро. Знам че нещата ги има описани и в други теми, но са доста стари и снимките им не зареждат. Смятам че темата ще бъде полезна за доста хора. В момента съм намислил да слагам мултимедия с андроид, темпомат (автопилот) и мултиволан. Мултимедията мисля да я оставя за накрая, понеже до колкото се запознах при нея няма нищо специфично, само се монтира и всичко е съвместимо с мултиволана и FIS-а. Въпросите ми са конкретно към автопилота и мулти волана. До колкото разбрах ще трябва да прочета колата с диагностика да видя с какъв модул под волана съм. Относно набавянето на частите за автопилота - има ли значение коя разновидност на лостчето ще взема и каква е разликата между тях (имаше някъде една тема в която бяха описани но не мога да я намеря), както и трябва ли нещо друго освен самото лостче (прочетох че трябва да се пуска някакъв кабел от кората под чистачките до модула под кормилото, но предполагам че ще стане с какъвто и да е кабел). Относно волана - какво точно ще ми трябва, airbag-а от моя дали ще пасне на мултиволана или трябва да взема комплект волан и бег. Също така имаше нещо писано за лентов кабел но така и не разбрах какво представлява и къде се свързва (може би директно към мултимедията?). Предварително благодаря на отзовалите се, смятам че ще е по добре първо да се запозная със всичко и тогава да пристъпя към монтажа.

 

П.С. Някой ако може да каже каква може да е причината да не ми светят халогените?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Коя година е колата, пусни най-добре една снимка на волана с който си в момента.

Ако можеш да видиш с какъв модул си в момента ще е най-лесно да ти се отговори на въпросите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 2006 година. В момента съм с такъв волан. Утре през деня ще ходя да си взема VAG-COM с CAN понеже моя няма и ще видя номера да модула. https://www.olx.bg/ad/vcds-vag-com-19-6-1-vag-kom-diagnostika-za-vw-audi-seat-skoda-CID360-ID7mKO1.html Този кабел предполагам че ще ми върши работа нали?

5cf51a40d28a1b7c56c80a2f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това твоя волан ли е или си намерил подобен от интернет?

Колата ти автоматик ли е и имаш ли пера за смяна на скоростите от волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От интернет го свалих, но не обърнах внимание че е с пера а знам че това е важна подробност. Моята кола не е автоматик и нямам пера на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кабел какви са мненията Ви? 

-https://www.olx.bg/ad/vcds-vag-com-19-6-1-vag-kom-diagnostika-za-vw-audi-seat-skoda-CID360-ID7mKO1.html

-https://www.olx.bg/ad/vag-com-vcds-12-12-hex-can-za-diagnostika-na-audi-vw-skoda-seat-CID360-ID7vuHh.html

Това са двата варианта които открих в София, кой според Вас ще е по добре? Предполагам по-скъпия понеже е по-нова версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята кола 12.12 е достатъчен. Покрива всички модели Ауди преди 2014 г. По-скъпия просто покрива най-новите модели, друга разлика няма.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, поне ще можеш да си ползвап еърбег-а и да си сложих хубав 3-лъчев мултиволан.

За темпомата също няма да има нужда от кабел почти 100%.

Ще ти трябват волан, кабел за еърбег, лостчетата за темпомат и нов модул ако е необходимо (трябва да провериш).

Имам ги нещата, ако решиш пиши.

 

EDIT: И кората под волана тярбва да се семни/изреже.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие от днес. Купих си кабел и закачих колата. Номера на Steering wheel модула е - 1K0 953 549 AH. До колкото прочетох или няма да стане или ще имам затруднения.

 

П.С. Колата явно не е закачана доста време и има доста записани грешки. Някой от тях не са ми ясни и затова направих запис. За да не правя нова тема го прикачам тук. Ако може някой да ме светне за грешките ще бъда благодарен.

 

 

image.png.99cf68b4888328bd7e37dc8c4a0a3af3.png

LOG.txt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...