Jump to content

[Audi A6 3.0 TDI / 2.5 TDI] Какво да гледам при покупка


Recommended Posts

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@paxop Един път да сме на едно мнение. 

 

Само където 95% от хората не си и "позакърпват" дори колите. Карат до полуразпад и после да идва следващия желаещ. Никаква поддръжка и грижа. Искат кожен салон ама после не го и пипват, поне да махнат мазнотията от кожата, за подхранване не говорим. Лакът захабен, не виждал вакса и защита, гуми втора употреба дот 2010 "ма има грайфер, ще карат още"... И това са неща, които не струват много. Какво остава за важни и по-скъпи възли. И когато някой си от 5% си пусне хубавия и гледан автомобил на нормална цена спорер състоянието, идват професорите да обясняват колко е луд и тъп и как такава кола струва хххх лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам искрено да благодаря на колегите, които ми писаха и предложаха своята помощ. Намери се един колега във форума, който предложи колата си, която продава, та ще видим какво ще стане. Когато си взех моята сегашна кола, положението ѝ беше трагично, но поне беше здрава. Нямам проблем да не е поддържан салона или такива неща, макар това да говори, че и самата кола не е поддържана най-вероятно, но ето че имало и изключения.

Интересно ми е дали ползвате някакви добавки към горивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително салона да свети, за е е технически изправна колата. Аз например освен детето, возя и две кучета и котка......и какви ли не багажи..... всяка година следите от употреба значително се увеличават. Но автомобила се поддържа както трябва.... въпреки всички драскотини, петна и какво ли не. Това просто като коментар, колата ни не е за продан.   Много е трудно да добием представа дали добавките вършат нещо положително......но ако ползваш стандартните добавки, най-малкото няма с какво да навредиш. Аз ползвам на Бардал, но само тази "профилактичната", която постоянно си добавяш, никога не съм ползвал почистващи и т.н.  За мен обаче, най-важната добавка е зимната.....задължително слагам от нея. Може за 100 зареждания един път да липсва добавка на бензиностанцията от която заредиш и да си останеш на пътя! Не го казвам само защото го чета тук-там.....а и защото съм "артисвал" на сред нищото на два пъти.....както и мои близки.           П.п: зимната ми добавка винаги е Лики Моли, но предполагам че всяка друга ще върши същата работа.

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fireblood: аз лично не говорех за драскотини, а за съвсем кирливи салона, с един пръст мазно и кир по тях, това вече е гняс и говори много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, OvivO said:

@Fireblood: аз лично не говорех за драскотини, а за съвсем кирливи салона, с един пръст мазно и кир по тях, това вече е гняс и говори много

Ако се пусне в този вид да се продава и някой я купи, вината си е само в купувача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказвате глупости сите ,виждал съм ора с ново А6 да си идват редовно за обслужване и при проблеми, ма колата е кочина ,щот човекО (конкретния) живее на село и гледа крави . Миришеше на обор вътре и беше пълна със слама и лАйна по пода,ма тва не я прави лоша кола . Единствено важно е КОЙ и как е карал колата преди вас , останалото са интерпретациЙ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Иии ето, че в края на краищата взех кола. Audi A6 3.0D 2008г. Колата си има някакви удари и неща, но не са фатални. Не намерих нищо по-добре, та се спрях на това, което не ми се струва зле. За момента съм много доволен от към возия и вървеж, но ще видим във времето какво ще излезне. Сега останаха да купя гуми, та ако имате предложения за марка ще се радвам да я споделите.

Колата я взех от член на форума, та искам да му благодаря за търпението и отзивчивостта.

Ще се радвам да препоръчате и масло, както за скоростите, така и за двигателя. Скоростите са 6 степенни, но ще ви излъжа за точния модел.

Редактирано от Melomancheto
щом съм готин!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Melomancheto said:

Колата я взех от член на форума, та искам да му благодаря за търпението и отзивчивостта.

Ще се радвам да препоръчате и масло, както за скоростите, така и за двигателя. Скоростите са 6 степенни, но ще ви излъжа за точния модел.

Честито и безаварийно! Скоростите са ZF 6HP19A, има готови комплекти за обслужване на тези кутии на ZF. Крайната цена е около 500лв, отделно труд. Мотора се кара с 5W30, което отговаря на спецификацията на VW. Трябва да се гледа маслото да е подходящо за коли с DPF.  

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...