Jump to content

Моля за помощ за хидравличен маркуч


Recommended Posts

Колеги Здравейте,имам нужда от съвет,и знам че съм на точното място!та на въпроса:става въпрос за ауди а4 б5 1995 1.9 тди90 коня,И по-точно за хидравличния маркуч който е ОТ КАЗАНЧЕТО КЪМ РЕЙКАТА,колеги интересува ме дали някой може да даде съвет какво точно да сваля за да може да сваля и маркуча?Сигурно може и без кой знае какво  разкачане,но не съм наясно точно какъв ключ или камък ми трябва за да го сваля стария,за да сложа нов!ще съм благодарен ако някой даде малко инфо...Поздрави и за много години на Аудиторията...👊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,няма ли никой вещ по темата???

Ако не е за тук  темата,просто не съм знаел... ако някой удари едно рамо по темата ще съм благодарен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за съжаление не мога да дам информация за конкретния модел.

От скромния ми опит с 2 други модела на Ауди, обикновено не се налага демонтиране на други железа, за да се осигури достъп. Предполагам, че няма да има място да заврете камък и тресчотка, използвайте гаечен/звездогаечен ключ.

За размера на болта и неговата локация може да се ориентирате по някоя програма за части (като Етка), има и безплатни онлайн.

Или да потърсите снимки в нета на такава рейка, да видите къде е мястото на болта.

Или да се разходите до някоя автоморга, за да видите на място разглобена кола.

 

Обикновено този дребен на вид ремонт е свързан с адско псуване и чупене на ръце, работи се по усет, понеже няма пряка видимост. Внимавайте за уплътнение, което може да изпадне без да забележите. Ако търсите в каталог за модела, обърнете внимание и на уплътненията. Успех!

 

Едит: А сигурен ли сте, че този маркуч капе/тече? Той връща хидравлична течност в казанчето, в него няма високо налягане. Да не тече от самата рейка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/9/2020 at 7:51 PM, Аудито на дядко said:

Колеги Здравейте,имам нужда от съвет,и знам че съм на точното място!та на въпроса:става въпрос за ауди а4 б5 1995 1.9 тди90 коня,И по-точно за хидравличния маркуч който е ОТ КАЗАНЧЕТО КЪМ РЕЙКАТА,колеги интересува ме дали някой може да даде съвет какво точно да сваля за да може да сваля и маркуча?Сигурно може и без кой знае какво  разкачане,но не съм наясно точно какъв ключ или камък ми трябва за да го сваля стария,за да сложа нов!ще съм благодарен ако някой даде малко инфо...Поздрави и за много години на Аудиторията...👊

По спомен, смяната му никак не беше лесна (или по точно захода му към рейката).

Какъв е проблема с твоят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за интереса,днес се поразрових,и тече точно там където влиза в рейката въпросният маркуч! Предполагам че е от него,а не от рейката,защото е нацепен целия и е МНОГО зле,но не тече никъде, само от края му, който влиза в рейката!дугия за високото налягане от помпата към рейката съм го сменявал"рециклирал"и не е мръднал.още веднъж благодаря за вниманието и отделното време!

Преди 7 часа, Audi V6 написа:

Здравейте, за съжаление не мога да дам информация за конкретния модел.

От скромния ми опит с 2 други модела на Ауди, обикновено не се налага демонтиране на други железа, за да се осигури достъп. Предполагам, че няма да има място да заврете камък и тресчотка, използвайте гаечен/звездогаечен ключ.

За размера на болта и неговата локация може да се ориентирате по някоя програма за части (като Етка), има и безплатни онлайн.

Или да потърсите снимки в нета на такава рейка, да видите къде е мястото на болта.

Или да се разходите до някоя автоморга, за да видите на място разглобена кола.

 

Обикновено този дребен на вид ремонт е свързан с адско псуване и чупене на ръце, работи се по усет, понеже няма пряка видимост. Внимавайте за уплътнение, което може да изпадне без да забележите. Ако търсите в каталог за модела, обърнете внимание и на уплътненията. Успех!

 

Едит: А сигурен ли сте, че този маркуч капе/тече? Той връща хидравлична течност в казанчето, в него няма високо налягане. Да не тече от самата рейка?

Много е възможно и от рейката да Е,но както споменах,той си прилича на БОКЛУК,и затова предполагам че е от него...иначе мислих за сваляне на кланици и т.н.,но исках и друго мнение,за някоя евентуална хитрина.Благодаря за съвета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...