Jump to content

Монтаж на километраж с Борд


Frozen1

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

За много години!

Първо да вметна, че изчетох доста от темите за същата интервенция, но само две от тях до някъде успяха да ми помогнат.

 

Притежавам В5-ца от '95-та, седан, 2.6 ако е важно какъв е двигателят. Първи личен автомобил на мое име. :)

Нямаше и все още няма борд компютър, доста неща изчетох за една година и дотук имам следните неща(ще приложа и снимков материал ако е нужно):

  • Имам толкова рядката и прословута 20-пинова червена букса;
  • Лостче за чистачки от седан с функция за борд и съответната букса към него;
  • Километраж 8D0919880NX.

 

Реалността е такава, че таблото е с аналогов часовник, точно каквото е текущото ми. Но... буксите отзад не са 4 от по съответно:

26, 26, 20, 4 пина, а са 3: 20 пинова червена букса, 32 пинова зелена и 32 пинова синя.

 

С други думи ще бъде малко по-трудно от другия вид, защото следва преправяне на кабели.

Имам пиновете на новото табло, мога да ги споделя при нужда. Въпросът е, че нямам пиновете за текущото ми табло и нямам идея кой кабел за къде е, за да успея с преправянето.

 

Искам всичко да ми е готово преди да започна разглобяването, така че ако някой има идеи или списък с пиновете на едно от най-старите табла (с четири лампи за гориво, масло, охлаждане и ръчна, и температура долу в дъното) ще бъда благодарен.

 

Също така някои неща от новите пинове не са ми ясни:

  1. Терминал 15;
  2. Терминал 30;
  3. Терминал 31;
  4. Терминал 61;
  5. Терминал 58d;
  6. Терминал 58s;
  7. K wire;
  8. W wire;
  9. S contact;
  10. Transponder 1&2.

 

Ако имате идеи, информация или каквото и да е, ще бъда благодарен.

Щастлива нова година. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеалният бордкомпютър за В5-ците. И не само.

Грешка, за твойта не става.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си монтираш това ново табло с големия екран и лостчето за борда, ще можеш да ъпгрейтнеш на ColorMFA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дотам да стигна, не ми е толкова за цел цветния, а просто да имам борд оригинал за В5. Проблемът е, че не знам кои точно са тия терминали, транспондери и прочее. Както и разпределението на пиновете при текущото ми табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук, мисля че има почти всичко кактово търсиш: цък!

 

В този пост сегашното ти табло е кръстено "Cluster 1", a таблото което искаш да сложиш е "Cluster 2".

 

PS: За ColorMFA и аз се обърках - не става на твоята кола. И старото и новото ти таблото нямат CAN шина.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от мен: намери си табло от първият вид. Аз съм правил цялата интервенция вкл. и чека за светлините с допълнителното реле даже и автопилот съм монтирал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви и на двамата.

Кофтито е, че таблото, което имам и искам да сложа, както каза колегата, е второто.

Сегашното ми е точно първото, но без борд.

 

@CyberKing Ще може ли да ми кажеш само как си направил чека за светлините?

Имам един приятел, който е минал на борд, но и той не помни дали към табло 1 или 2. Единственото, което ми беше казал е, че проверката за изгоряла крушка не работи, както и отворените врати. Та, ако може да ми кажеш как си ги настройл и тях.

 

Обезателно трябва да проверя и номера на лостчето за чистачки, не знаех, че има разлика в тях за табло 1 и табло 2.

 

Иначе съм чувал за хора, които си монтират и таблото с дигитален часовник чрез някакви КАН емулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...