Jump to content

Странен звук след обслужване


kkamenov1

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Колата е 3.0ТДИ 2010г. и скоро правих обслужване и ми смениха и пистовия ремък заедно с ролките и обтегача и ремъка на помпата за високо налягане с неговите ролки, но веднага след това се появи един странен шум, който се чува в купето и то само между 800-1000 оборота  при бавно каране. Шумът е по-осезаем като съм давал повече газ и като съм на Директна скорост и не изчезва докато не мина тези обороти. На паркинг много рядко се чува. Съмнява ме да не идва от този ремък за помпата за високо налягане или от някоя от ролките.

ПС: Частите не бяха оригинални. Ремъците бяха континентал, а ролките ИНА

Редактирано от kkamenov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарай така известно време. Има случаи в началото да шуми ролка и после да изчезне. 

Ако не изчезне ще е много трудно да се разбере коя е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро чух за подобен случай - сменени комплект ремъци и ролки на шкода 2.0 тди, с последстващ звук, който много бързо се усилва. След 2 дена и проверка в сервиза отварят едната ролка /INA/ и се оказва почти без грес вътре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/15/2020 at 8:29 AM, mshbul said:

Покарай така известно време. Има случаи в началото да шуми ролка и после да изчезне. 

Ако не изчезне ще е много трудно да се разбере коя е.


Мани тая работа да изчезне, най-много да се разлети с все ремъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам така вече 3 месеца и е много дразнещо

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи по всичко личи, че няма сама да се оправи, отивай в сервиза да си го оправят, че да не ходиш на платформа след това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, нямах предвид да се кара толкова, а примерно 500-1000км.

 

Освен това изобщо не е сигурно, че е от новите ролки, а не от алтернатор  или някоя несменена. Аз примерно не смених тази на обтегача. Както не съм сменял и водна помпа и нямам представа кога е сменяна, но аз я карам 60000 вече.

Сега като стана дума съм чувал за такива проблеми след смяна на водна помпа и затова реших да не сменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменили са ми 3 от пистовия ремък заедно с обтегача и 2 на ремъка на помпата за високо налягане. Водна помпа и аз не съм сменял

Ето един запис. Не мога да кача видео, че тела ми прави видеа с голям размер. Чува се един постоянен "тррр" звук.

Jan 9, 7.10 PM.mp3

Мисля да сменя ремъка на помпата за високо налягане и ролките към него с оригинални и да видим какво ще стане

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда от оригинални, твърде са скъпи.

Купи доказана марка от сигурен магазин.

 

При мен на помпата е 1 ролка. Тази, която купих за 60-70лв се оказа същата марка като тази, която свалих, но на нея имаше и печат на VW.  Май NTN беше.

 

Вече 10г си купувам от 2 места частите и не е имало проблемни. На старата кола ремъци и ролки ги карах 80х, всичко купено от тези магазини. Обаче обтягащата на пистовия така и не я смених и изкара 300х, беше оригиналната, защото 5 пъти го свалях тоя обтегач, то амортесьор, втулки, но не и ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...