Jump to content

Превключване от ГАЗ на бензин при ускоряване


Recommended Posts

Здравейте, имам проблем със газовото.. При ВСЯКО подаване на газ колата сама превключва от ГАЗ на БЕНЗИН и се усеща все едно не и достига газта.. Няма значение дали колата е загряла или не, винаги обръща при 3-4к оборота. Сменени са филтри по газовото и мембраната на изпарителя, никаква разлика ( освен може би първия ден не превключваше толкова много ). Колата е 1.8T ( 150 к.с. ) със чип ( 180 к.с. )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прехвърля по няколко причини.
Недостатъчно налягане в бутилката, ниска температура на изпарената газ, ниска температура на редуктора и още няколко възможности според това каква е конфигурацията на конкретния автомобил. Предполагам, че с една качествена диагностика в реално време ще се локализира проблема и ще има вариант да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 16.01.2020 г. at 17:20, Southpaww написа:

Здравейте, имам проблем със газовото..

На мен ми прилича повече  на проблем с налягане или температура на "газовото".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак е по-добре вместо да се гадае да се закачи със съответния софт за ГИ и да се видят данните

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, със същата кола съм като колегата по горе. Моя изпарител издържа 7 години, голям късмет имах. Когато го отворих и видях мембраната за газта се почудих как е вървяла колата ми. Купих същия изпарител някаква турска марка, която не се произвежда вече и е фалирала. Заради разположение на тръбите е всичко. В един момент след смяната почна да превключва на бензин след 140, 130, 120, и вече съм на 86. Нищо друго не съм сменял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...