Jump to content

Проблем с автоматична кутия бута понякога при спиране


Tipp

Recommended Posts

Здравейте от десетина дни се появи средния проблем. При загряла кола предполагам и кутия когато карам градско и спирам понякога се усеща как кутията бута при спиране все едно на кола със съединител го натиснеш в последния момент. Кутията и хидрото са рециклирани преди 40 000 км. Тогава е сменено маслото и филтъра. Някой срещал ли е подобен проблем и дали е за смяна маслото и затова така се получава. Няма блъскане ритане или вибрации.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kpematop  Ще може ли да ми обясниш за този проблем кое от какво се получава. Просто ми е любопитно и ще се радвам да ми обясни някой 😊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че кутията не разбира, че натискаш спирачка, но щеше да си разбрал, ако не работи. Светят ли ти стоповете, автопилота работи ли, грешки има ли?

 

Аз не съм наясно с логиката на софтуера, но компът на кутията вижда скоростта на колата и я следи със сигурност. Не може да не е разбрал, че става 0, т.е. че спираш. Без да съм много наясно, повече ми прилича да не отчита вярно скоростта., защото по нея трябва да реши кога да отдели.

Това е напълно непрофесионално мнение и само давам някаква логична за мен насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че за кутията е по-важна скоростта. Тя няма да отдели при натината спирачка и 40км/ч, а като стигне 2-3км/ч Не ми е автомат и не знам точно кога се случва.

Но съм карал други коли с автомат и е имало леко усещане кога отделя точно преди да спре. Не са били мои и не съм се замислял, нали няма аз да я правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tipp: ако имаш vcds виж в модул abs и там я има стойността на стоп машинката - 0 и 1, когато натиснеш спирачка, виж сам дали работи правилно.

Стоп машинката е 30/35лв и не е проблем да бъде сменена супер бързо, така че тествай и действай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се наложи адаптиране на скоростната кутия. Провери си и за грешки в контролера на двигателя - примерно при проблем с дебитомер или л-сонда пак може да прави така защото не получава верни данни относно натоварването на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, VBI написа:

Може да се наложи адаптиране на скоростната кутия. 

Колега как се прави адаптацията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VCDS обикновено, но може и по друг начин. Все пак първо си провери другите неща и ако са наред тогава прави адаптация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам абсолютно никакви грешки. Вчера я закачих да видя. А за машинката не знаех ,че мога да я проверя и след малко като се прибера вкъщи ще я закача да видя.

@OvivO Дай малко повече инфо за проверката в ABS модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си го правил, това е повече от достатъчно инфо. 

Имаш ли vcds? влизаш в абс модула, да кажем на advanced meas. отляво и към средата опцията и там търсиш brake еди кво си :) не си го спомням как се казваше. Натискаш спирачка и трябва да стане 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Vasil82 написа:

Ами нямам никакви грешки като пусна vcds . Друго трябва ли да проверя.

Ако нямаш грешки остава адаптацията, има я описана в А8 раздела без VCDS, опитай първо по този начин защото е по-лесно:

 

Ако не се получи ще трябва да я направиш с VCDS като нулираш стойностите на скоростната кутия.

 

Има и "официален" вариант, но е доста сложно защото се поддържат определени обороти и скорост за период от време.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2005 и някои 2006 това не важи. Първо виж адаптациите в канали от 73 до 78. Ако няма нищо, няма адаптации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е началото на 2005 и се адаптира по описания начин, което не е гаранция, че ще стане и при друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.01.2020 г. at 9:27, Evgeni K. написа:

За 2005 и някои 2006 това не важи. Първо виж адаптациите в канали от 73 до 78. Ако няма нищо, няма адаптации.

Ето какво показва на тези канали 

20200122_141337.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...