Jump to content

ДОБАВКИ за Дизел/Ремап


SergioTacchini

Recommended Posts

Братя по кръгове, имам питАния. Ако можете осветлете ми съзнанието: За печките иде рвч

 

1. Какви добавки слагате? Коя препоръпвате и постоянно ли?

 

2. Засегнах темата за чип - някой правил ли го е и...според вас крое ли рискове ремапинга?

 

 

Данке то олл!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от пет години ползвам BDC на Bardahl. Дали върши толкова работа,  колкото твърдят, не мога да преценя, но както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече, нека има :)  Абе със сигурност ще е по-добре с нея, отколкото без нея, имайки предвид качеството на родните горива :) Що се отнася до всякакви чипосвания, не съм фен, защото това със сигурност съкращава живота на мотора, но това е лично мое мнение, без да ангажирам никой с него! 

Редактирано от marindik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е съотношението и имал ли си проблем с дюзите някога

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога съм нямал никакъв проблем! Като се замисля, не се сещам и ДПФ-а да се е обаждал. Q7, 4.2TDI, 2011г

Съотношението - слагам една капачка (30мл) на 30л гориво. За лятото май го даваха 20мл/30л, но на етикета си го пише.

 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно старо Q7 3.0 TDI, купувал съм го ново, на 140к км е в момента. Не съм му наливал добавка никога. Карано е само с "по-скъпия" дизел, основно на ОМВ Алпин/Махх, но се е случвало и другаде.

Според мен не се занимавай с добавки. Не съм виждал производител да препоръчва добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, V I P E R said:

Имам едно старо Q7 3.0 TDI, купувал съм го ново, на 140к км е в момента. Не съм му наливал добавка никога. Карано е само с "по-скъпия" дизел, основно на ОМВ Алпин/Махх, но се е случвало и другаде.

Според мен не се занимавай с добавки. Не съм виждал производител да препоръчва добавка.

VW/Audi имат добавка за дизел. Веднъж я поръчах за експеримента, двигателя сакаш работеше по-меко, но може и да е плацебо. Ама 15 евро за 1 резервоар, ще изкриви Габровските ми сметки 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявай ,че си го сипал на ДУШЕГУБ ,преди поход към австрийските алпи...

И то щото си я разделил с другото семейство дето си возил....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момци, минах 15к на моята и идва втора смяна на маслата. Първата я направихме с оригиналното масло. Прочетох тук-там, че не го тачите много туй мАсло. Можете ли да ми кажете защо? Ако може да препоръчате какво да сложа, ако не е оригиналното. Колата е 3.0 тди clean diesel, 2015г.

П.П. още се назландисвам за ремапа :). Много противоречиви мнения по темата... кажете нещо по въпроса.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко VW маслата не са нищо специално ... разбирай хидрокрекинг, писано е многократно ако ти се чете ще си намериш информация, тестове и т.н.

В ценовия диапазон на "мега" гига VW маслото има доста по-добри масла.

Ако държиш на VAG нормите ето ти масло което отговаря на 504/507 стандартите и е с далеч по-добрии показатели от VAG чорбата.

Разбира се има и други масла ако не се гонят VW нормите които са главно с ЕКО насоченост т.е. разбирай да пазят DPF катализатори и т.н. като защитата на мотора е на заден план ;)

Другата препоръка е да не караш с което и да е масло повече от 10хил км.  (то даже VW маслото след максимум 7-8 хил км е за кофата) и забрави за VAG маслото ако искаш да пазиш мотора.

 

п.с. За да няма разни мрънканици и излишни спорове това е моето мнение относно маслата и нека всеки сам си решава какво да си налива в мотора.

 

За ремапа гледам, че Revo все още нямат наличен такъв ама не пречи да питаш някой от диларите им.

APR за дизел нз дали са най-добрият вариант отделно, че дилирът и за България е мани бегай ...

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Да, зададох въпроса, понеже видях, че има много противници. Но това масло няма да мога да го открия лесно. Кажи ми някакво, което е от известните, ако стават де. Предходната кола я карах с Кастрол едж 10/40. Сега вие ще кажете какво препоръчвате.

Относно ремапа - засега съм се спрял на Адлер Ауто в Годеч. Цената е 700 с два дино-теста. Резултат 310 коня и 650 нютона. Какво ви е мнението?

Относно дпф - в момента усещам някакъв лаг. След 1900 оборота се изтрелва, но няма първоначалната пъргавина. Чуди се. Зачудих се и аз, дали това не се дължи на запушен дпф? Оше повече, че колата често ми е на 950 оборота в покой. Никога обаче не е светнала лампа за каквото и да е било, поне докато ми е в ръцете.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве хич няма да го намериш ето ти го. За ширпотреба масла от типа кастрол мастрол мотул и т.н. някой друг аз нямам идея.

Може да погледнеш тази тема и да си прецениш сам за Адлер.

Ако говорим за алтернативи по-скоро бих проверил и тук.

 

@plamen sf Ей как го леко го нахрани :D 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм бе 🤣Той имаше V8 бензин и не слуша за тия скапани дезели с толко проблеми,еле па 3.0TDI..

Но с оглед на километрите дето прави го разбирам..😉

И аз не бих се доверил на Адлер..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen sf е какво не слушам? Да не мислиш, че ме кефи да ми трака. Кър-кър-кър...з@еби... ама какво да правя? Като няма Булгаргаз на новите fsi. То има, ама няма реално мнение. Някой да каже - да, аз карам фси от 5 години на газ, разход този, прецака се това, това и това... И толкоз. Ама като никой не каза нищо. А нямаше как да взема бензинова и да не й сложа газ. Колата от 3 седмици е в гаража. Купих я на 10.01 и вече има 15к км. Няма да го изтрая тоз разход. А иначе за Адлер ме стреснАхте... Аз мислех, че са топ на топа. Много добра презентация имат. А и с ремапа квп да се обърка. То е файл, без да се пипа мн мн. Но...сега ще чета и ще гледам какво си препратил.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, P_PETKOV написа:

 За ширпотреба масла от типа кастрол мастрол мотул и т.н. някой друг аз нямам идея.

 

FUCHS, REPSOL и PETRONAS към кои ги отнасяш?

Не забравяй, че са собственост на мощни концерни, които при "необходимост" могат да смачкат такива, като Ravenol или просто да ги купят.

Например за Репсола всички отзиви са много положителни.

А за  LIQUI MOLY ? Там цените са направо стряскащи и не мога да си обясня защо??

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen sf тия младежи с ремапа JTS...добре изглеждат. Ще им се обадя. А иначе за Адлер, само този пич с тази ремапната шкода е изплюл яко. До сега съм чел постовете там. Имаш ли други негативни впечатления за тях или?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...