Jump to content

ДОБАВКИ за Дизел/Ремап


SergioTacchini

Recommended Posts

преди 49 минути, KOKO 100 C4 написа:

FUCHS, REPSOL и PETRONAS към кои ги отнасяш?

Не забравяй, че са собственост на мощни концерни, които при "необходимост" могат да смачкат такива, като Ravenol или просто да ги купят.

Например за Репсола всички отзиви са много положителни.

А за  LIQUI MOLY ? Там цените са направо стряскащи и не мога да си обясня защо??

 

Нямам желание да ровя за всеки производител отнема много време и понеже (обикновенно) имат по няколко вида масла в даден мулти грейд.

Отделно от това едни залагат на реклама и си бухат група 3 която имат право да я пишат за синтетика и т.н. и т.н. тая тема с маслата е много дълга.

Вече кой кого може да смачка и купи е съвсем отделна тема.

 

Иначе конкретно Fuchs предлагат истинска синтетика за REPSOL и PETRONAS не съм ровил и нямам мнение.

Друго което трябва да се гледа са параметрите (HTHS, Noack, TBN и т.н.) на дадено масло (приемаме, че сме избрали истинска систетика) ... при някои производители данни за част от въпросните параметри въобще липсват защо това е така :nixweiss:

 

Деба мноо дълго стана ... точно за да избегна такива писания написах, че това е лично мнение и нека всеки сам си решава какво да си налива в мотора информация и тестове има бол в интернет.

 

@SergioTacchini Ето ти още една тема ся кой е бил прав кой крив идея си нямам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV мамооо, на кирайски ми говориш. Аз не съм толкова веш, пич. Кажи - е това е твоетп масло за двигателя и да го разучавам. Пламен е дал едно, днес ще го ровя да го търся.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е написах ти го вече, ама айде пак ето ;)

Ся сигурно има и по-добри масла ама това със сигурност е далеч над VW бозата.

Редактирано от P_PETKOV
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...