Jump to content

Audi A4 3.0TDI*240 kc*QUATTRO*S line Мнения


Recommended Posts

Преди 11 часа, Mironich написа:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11560581384667966

Това отново ли е съмнително :D 

 

каЙ честно, че гледаш някви пастирани дрънгели от Аско и ги предпочиташ пред ненапудрената и натурална кола от Мото фена :nixweiss:

Не става на въпрос кой кого познава(и аз съм вземал кола чрез Мото фена и вече почти 2 години всичко е точно), а просто почти винаги подобен автомобил от Германия е много по-добра идея от "топ" колите по автокъщите ни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не си прав @Fireblood

След като има наблюдения за даден търговец, колегата може спокойно да го има предвид за бъдещият си избор на автомобил.

Относно ремонтите - рано или късно ми звучи като 2 и 200.

Едно е рано да се след като я вземе, друго е късно, след като навърти 3 години с въпросният автомобил.

Препоръките за колегата @moto_fan са именно по този повод.

Той не е масов търговец на автомобили, но колите които пуска са добри ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fireblood Няколко човека от този форум взехме коли през @moto_fan. Всичките наливаме гориво и сменяме само филтри, нормално е да изказваме мнение. То в тоя форум ще има 1 свестен човек и ние пак по нашенски да си хвърлим говната отгоре му, евала :flehan:А автокъщата Аско 96 ли каква беше, много кратно е обсъждана и хващана в превъртане на километражи, внос на помляни коли и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Dееper написа:

Не си прав @Fireblood

 

 

Напълно е прав ... Проверка преди всичко останало. Думите "доверие" и "късмет"' при покупка на кола втора употреба са неуместни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички, които са дали мнение до момента са прави. И да, проверявам и автокъщите и хората ако е от частно лице и номерата и звъня и оглеждам. На доверие за такива неща не може да се разчита, а късмета се свежда до това предният собственик да е бил достатъчно съвестен да я поддържа коректно. Като цяло имам негативно мнение за автокъщи и подобен тип обяви. Затова гледам и проверявам вече 2 месеца и пиша на места като това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, МММ1 said:

 

Напълно е прав ... Проверка преди всичко останало. Думите "доверие" и "късмет"' при покупка на кола втора употреба са неуместни.

Прави са и хората да се доверяват. Ако ти самия си измекяр, няма как да можеш да се довериш на някого. Аз на пълно доверие си купих самолетен билет, кацнах на летище на 150км от @moto_fan , от което той на ДОВЕРИЕ трябваше да ме вземе, купих кола, която разчитах да ме прибере от 2000км и те така. Следя в няколко групи из ФБ за продажба на Ауди/ФВ и мога да ти кажа, че масово колите на БГ пазара са тотални гробници. Ако хубава кола излезе се продава за норматив или седи на обява с месеци, защото всеки иска да купи 4Ф за 8к лв и не му се дават пари за читав екземпляр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, МММ1 said:

 

Напълно е прав ... Проверка преди всичко останало. Думите "доверие" и "късмет"' при покупка на кола втора употреба са неуместни.

Ти не знаеш какво пишеш, или просто си чешиш гъбичките на ноктите.

Кола се взима на късмет, както и жена (но ти това го знаеш много добре).

Допълнителен плюс е, ако се вземе от доверен човек (но той естествено не може да ти гарантира 100% състоянието на колата), но пак въпроса е до късмет.

На колегата му препоръчахме @moto_fan поради коректното му отношение, което до този момент демонстрира във форума.

И да, ако знам, че съседа ми е коректен, ще препоръчам него, от колкото някоя автокъща, коментирана по форумите (тук заигравката с google е явно по сложна, от колкото тема във Форума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми изкривявайте думите......нищо срещу колегата не съм казал.....мнението ми беше принципно и все още е! За хората от задните редове повтарям какво имам в предвид: не само и единствено при даден търговец може да се намери хубава кола! Надявам се, че сега е по-ясно. Не влизам тук за да плюя някого......още повече, ако не съм имал вземане-даване с него! 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама съвсем случайно реши да се включиш в темата и да кажеш точно това. Няма нужда да се обясняваме повече, положението е омазано така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2017 си търсих кола, след дузина огледи, бях отчаян.

един следобед приятел ми звънна, че шефът му си продава аудито. Иронията бе, че точно същата кола я бях гледал пак на обява през 2012 и много ми бе харесала. 

След 2 часа я пробвах, каза ми човекът какво е сменил и че е обслужвана при някакъв си Мишо враня :)

по-късно вечерта му звъннах, че я купувам. Даже не я бях закачил за грешки, не я карах на сервиз. 4F.

2.5 години по-късно и 46000 - супер доволен. Да, можеше човекът да има 3.0TFSI, за да е с него, но аз даже не знаех с кой точно 3.0TDI е :)

 

след това до ранни зори четох в този форум за колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Mustaka написа:

Ама съвсем случайно реши да се включиш в темата и да кажеш точно това. Няма нужда да се обясняваме повече, положението е омазано така или иначе.

Хич не е случайно, дори и за теб е достатъчно разбираемо написано! Добри коли се продават и извън Ауди форума! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Dееper said:

Да, прав си. Но след като автора на темата я е постнал тук, това само по себе си говори, че иска мнение от този форум.

Смятам, че такъв тип форуми са най-хубавото нещо което можем да имаме и да се опитаме по Български да не го разваляме и размиваме със спорове. В крайна сметка хора, които са си патили и са минали по вдин път могат да изкажат много по-стойностно мнение от каквито и  да е напудрени обяви. В крайна сметка колкото и да се гледа и да се чудиш къде евентуално няма да те излъжат и прецакат с един пари - проверяваш, ходиш, питаш, разправяш се сервизи истории и се съгласяваш на най-малкото зло. Не сме порастнали за чисто нови коли, за да ни е по-лесен избора и минимален риска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей лоши хора сте значи [emoji16] нали форумът е всеки да си каже мнението? Не е хубаво да нападате човека така. Дайте още някой добър екземпляр моля, за предложението на колегата разбрахме. Никой не спомена за внос на коли от северна Америка. Какво мислите за тази опция?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.01.2020 г. at 20:48, Spama написа:

... внос на коли от северна Америка. Какво мислите за тази опция?

Супер е тая опция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Spama Там дизели почти няма понеже тема е за дизелово А4 ;)

Е и разбира се трябва да имаш търпение понеже нещата отнемат време кораби митници технотест кат и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото знам за тия "аско96" ще си го запазя за себе си, но с прости думи ти казвам - далеч от подчертано циганските им номера!

 

Дали VIN на някаква кола, чиято история всъщност липсва. Що да не го дадат, нали не е регистриран удар или даване, пък това, че не е регистрирана и една смяна на масло... тоя V6 3.0 не е играчка нито в първото си поколение, нито в последното си, нито в нито едно.

 

Цената, ако това му бяха оригиналните километри щеше да е двойна на исканата и щеше да има доказателства за тия километри. Това е минимум 3 пъти въртяно. Изглежда свежо, но да припомня, че по немските магистрали има и коли на 3-4 години със свежи салони и с по 500К пробег...салона се прецаква с времето, двигателя и всичко около него най-вече с километрите (не, че не влияе и времето, говорим си принципно). 

 

Далеч от това "предложение". Абсурдна цена за кола на тия километри, тя направо е дарение...тия утре може да на тия пари да ти измислят и Cayenne на "115К РЕАЛНИ ГАРАНЦИЯ САМО ЗА ЦЕНИТЕЛИ УНИКАЛНА ОФЕРТА БАСТУНА НА БАБАТА Е В БАГАЖНИКА...".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, Veli_907 said:

... тоя V6 3.0 не е играчка нито в първото си поколение, нито в последното си, нито в нито едно.

като че ли 2008-2011 е най-добре.

 

Всички коли втора употреба са рискови, но в БГ рискът е не двоен, а ....каквото и да напиша ще е малко.

Купил съм няколко хубави коли на смешни цени в БГ, но като цяло това е случайност.  Все повече има блъфове, от типа на двойна цена, спрямо средната за абсолютни кочини.

....небивалият успех на "националната лотария" мисля, че обяснява всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги, но тая цена е абсурдно ниска за предлагания модел за тези километри. Далеч изобщо от тая т.нар. "автокъща", тия са подобие на Das Auto, само, че ония са "сервиз", а тия "автокъща". Понякога изпадват и добри коли при тях, но това е по-скоро изключение. Масово вкарват абсолютни кочини напудрени като за излезли от завода. Не, че са само те но конкретно за тях става въпрос. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Veli_907 написа:

Цената, ако това му бяха оригиналните километри щеше да е двойна на исканата и щеше да има доказателства за тия километри.

Правилно ли разбирам, че А6 2009 3тди, една от 1 милиард такива, на реални 190к км с история ще струва 38 хиляди лева? И аз не искам да защитавам разни джамбази, но преувеличенията идват твърде много понякога... 

 

Редактирано от pampo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се вижда съмнително.

190К е едно, 130К е друго...даже малко под тях...ако гаранцията е била до 100 или 120, тя едва ли не е е кътана през целия си гаранционен период (първите 3 или 5 години, не знам при какви условия и как е взимана) а после пък изобщо не е карана. И така 11 години...абсурдно е това. На реални 130К една кола ще има най-малкото доказателства за това, а не един гол VIN, по който не излиза дори история. И цена от 18 бона за кола на истински 130К...с който и мотор да беше, при едни оригинални километри това не е цената със сигурност. Не е 40 бона, ама не е и 18. Че и S-line...

 

Всеки прави избора си, аз съм съгласен с повечето в темата, че намирисва лошо. 

Редактирано от atanasov305
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вели_907 коментира Аско, чиято обява в темата е на А6 за 19к лв и на 190хил км(по обява).  Не коментирам обявата, а само цитираното от мен, че ако това са му реално доказуемите км, цената щеше да е 2на... Иначе ако търсех такава, оределено щях да се доверя на предложената в раздела тук, освен това са на еднакви пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...