Jump to content

Audi A4 3.0TDI*240 kc*QUATTRO*S line Мнения


Recommended Posts

Здравейте, интересува ме мнение от опит конкретно за този модел и дали има по-качествен с подобни параметри. Става дума за кола втора ръка 2009г. Дизел около 130 000км. 
А6 и А8 също са варианти, идеята ми е ако има ясно изявени проблеми с определена комбинация от параметри или конкретен двигател. Както знаем всичко останало е на късмет и поддръжка от предният собственик.

Това е модела, на който съм се спрял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проверил ли си й историята на тази кола? Че с този обявен пробег и цена имам известни съмнения в това, което пиша.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е със сигурност първото нещо, което ще направя, но бих искал мнения преди дори да стигна до там. По VIN съм проверил иначе няма нещо притеснително, но знам автокъщите как замазват проблеми и връткат километражи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбинацията е хубава, няма конкретни проблеми. Нормалните неща за всеки дизел - дюзи, дпф, егр. Отделно турбото и автоматика да се прегледат. 

 

Тая кола ако е на 120к ще й се търсят към 25-26к лв. Какво излиза по вин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма записи за проблеми или катастрофи. Няма проблеми свързани с одометъра - подмени и несъответствия, но единственият записан пробег е 12км през 2008, което ме навежда на мисълта, че просто не е воден регистър и сервизна история. За всички останали проверки също не намира проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 2008 година колата, най-вероятно ще е с 6ск ЗФ типтроник, а не с ДСГ,  което е огромно предимство откъм комфорт, здравина и цени на ремонти и обслужване.

Аз бих я взел в такъв случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, дано и да успея да уредя тест драйв и проверка в сервиз. Не ми се иска макар и на старо да взема кола за близо 20к и да я вкарам в сервиза от раз, някак си не ми идва естествено така да се случи :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ли разбирам, че тя реално няма записи в официални сервизи?

Тоест изобщо не е ясно дали е обслужвана някога. 

Знам за абсолютно реален случай с Пасат 2015 на 90к км, който още е в движение и никога не е влизал в сервиз, съответно и никога не му е сменяно маслото! Притежава го чист немец... Та не е лошо да провериш със сигурност в Порше каква история има тая кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами конкретно терминологията е, че не са открити проблеми по всички критерии, за катастрофи, кражби, корекции по километража. Единственото интересно е, че за пробег няма конкретно регистрирани отмервания
image.thumb.png.0f122e17834a718013861b1d9e82b1de.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая даже няма да я погледна...

Ако не вярваше, че е на 130к и просто си купуваше евтино премиум дизелов мотор с очакване за някви драми си ОК, ама да си мислиш, че тая кошара е читав автомобил и се качваш да караш е меко казано наивно.

 

Човеко, тва някъв фрии вин декодер от нета ли е?

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фрии, 30 лева е проверката. Carvertical пробвах, сега някои пишат, че е измама и т.н. други пишат, че е много иновативна и точна технология не знам. Това намерих това ползвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е хубаво, за това пиша по такива места и точно това се опитвам да избегна-  да съм наивен. Не искам да се гъзаря, а да си ползвам колата и да ми е сигурна. А питам, защото не знам а има хора, които знаят и ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това си мислех! За 18 хилки и 130 000км можеше поне фугите по броните да ги няма. Като се загледам задната броня ми изглежда правена. Кожата на шофьорската седалка е захабена като за 230 000км.

Към автора, ако ще даваш 18 000+ за тая, по-добре дай 15500 за моята и карай кола дето няма да и пипнеш нищо до следващата смяна на масло ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, P_PETKOV написа:

Ето ти един добър седан ;)

Е вярно не е на "истински" 130хил ама кво да се прави винаги можеш да врътм=неш километража :magic:

Стига че некой ше помисли, тее са на процент 😄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 minutes ago, Mironich said:

Хаха това ми го пратиха от 3 различни места... Като гледам е известно

Не заради това, че е известно, а защото колегата е коректен и познат на хората в този форум.

20 minutes ago, moto_fan said:

Стига че некой ше помисли, тее са на процент 😄

Че ти не плащаш ли процент ве? За ко та хваля тогава? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди и виж най-скъпото предложение на модела, на който си се спрял.

После напиши тук на какво ти приличат тези "неща", които пускаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Mironich said:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11560581384667966

Това отново ли е съмнително :D 

Миналия ден карах зад Мерцедес с рекламни рамки на номерата от тази автокъща. Еми, пушеше синьо на поразия, след него не се дишаше. Тия там са доказани измекяри.  Проверявай историята на колите през колегата @Evgeni K. или друг източник, който има достъп до данните на Ауди. Офертата за колата на @moto_fan е много добра, помисли си много добре. Аз си взех през него мойта и вече 30к км наливам само нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към някой колега, но нали не вярваш, че за да си закупиш поддържан автомобил не е задължително да използваш точно определен търговец?! И от Луната да ти я докарат една кола, тя пак ще е експлоатирана....в случая 11 години! Вместо да публикуваш снимки от обяви и да слушаш само и единствено негативни коментари, ходи и гледай коли! Като видиш 10-20.  или 100 такива, ще имаш база за сравнение. Харесваш си една, караш я в истински сервиз за проверка и констатиране на общо състояние, и ако не те отчаят в сервиза я отнасяш. Всичко останало са хвърляне на боб и разлайваме на кучетата! И....от където и да я купиш, в каквото и състояние да е, рано или късно ще има ремонти.....а отнесено към моментната стойност на автомобила, някои ремонти са особено скъпи. Ако това те притеснява, не си взимай такава кола!    Успех! :zustimm:🔸

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...