Jump to content

Проблем Audi a4 b8 2.0 tdi 143


Tsanov93

Recommended Posts

Преди 1 час, @nTon написа:

 

Ами Сканирахме я . Само за вихровите клапи има грешка за моторчето но аз я карам доста време така и не ми е проявявала тези симптоми. Други грешки няма. И сега се гледат ок ли са регулатора за налягане на говировото сензора за налягането на рейла , но още няма нищо

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш ръчна ,на първа и опитваш да тръгнеш,гледате дюзите дали някоя ще направи голямо отклонение.Не на празен ход ,под лек товар.

Можете да ресетнете  в basic settings каквото е позволено за това ЕКУ,без дпф  да рисетвате разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.01.2020 г. at 14:12, Tsanov93 написа:

Колата ми започна да работи така на място https://www.youtube.com/watch?v=Bx1vfh92O5k   Някакви идеи от какво може да е

Гледайки клипа мога да изкажа моя сходен проблем.Колата ми е ауди А4 Б7 3.0тди 233к.с.Прблема беше същия,след запалване на празен ход оборотомера играеше на горе на долу,двигателя работеше неравнмерно,едно притрисане което се усещаше в купето като вибрация.При студен или загрял двигател,спиране на светофар проблема с оборотите остава.След диагностика излезе грешка на тампона на двигателя.Смених го,като предварително бях сигурен,че няма да реша проблема,както и стана.За мой късмет съвсем случайно ме свързаха с момче кето работи в ауди Варшава(действието се развива тук преди година)същият не е механик,а точно по електрониката.Разбира се повечето работят на частно и така отидох при него.След,като я закачи на диагностика две от дюзите имаха отклонения.Влезе някъде(компютъра на колата може би) и провери как трябва да са подредени кодовете,погледна дюзите и видя,че (примерно на 3 и 5 са разменени)Това което направи е само им върна фабричните параметри(стойности) и леко вдигна оборотите.Тогава ме предупреди,че все пак дюзите не са ок и може след месец или 1000км пак да се върне в същото пложение.Колата вече една година е чисто нова :D :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...