Jump to content

Въпрос за хидравличното масло


Recommended Posts

Здравейте , имам АУДИ А4 1.9ТДИ , 2004г , 131кс. Днес видях , че хидравличното ми масло е почти на минимума, но не знам какво масло е слагано при обслужването на колата. Та , поразгледах малко и се спрях на това масло 

https://www.autodoc.bg/liqui-moly/2451781

 

Проблемът е , че не знам какво масло е слагано и ще има ли проблем ако смеся това , което е горе на линка с това , което ми е в колата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличното масло е трудно да уцелиш същата марка която е слагане .... Затова няма проблем да сложиш друга марка само трябва да видиш какъв цвят ти е ... Зелено или червено. Отиваш в някой магазин за авточасти и си вземи масло с съшия цвят но съответно не взимай най евтиното!

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е оригиналното и е зелено. Продава се в представителството на Шкода на цена 32 лв. на литър:

preview.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне провери какъв цвят е да трябва да е зелено ама не се знае предния собственик какво е правил нищо чудно някой да е сложил червено

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, FanatikaTm написа:

Поне провери какъв цвят е да трябва да е зелено ама не се знае предния собственик какво е правил нищо чудно някой да е сложил червено

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

Правено е цялостно обслужване Април месец. Всичко е сменяно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери го все пак и ако не е зелено сменяй - така или иначе ще имаш цял литър. По официалната програма за поддръжка на Ауди не се сменя никога, така че може и да не е сменяно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами капачката ми е зелена. Но вътре така като гледам ми бие на черно , но такова масло едва ли има. Сигурно е зелено.  Хората , които му обслужиха колата си разбират доста от работата и никога не съм имал проблем с нея. 

Редактирано от YordanYY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си една такава помпичка: цък! и всеки ден източвай резервоарчето (което е 200 ml) и наливай от новото масло. Така за 5 дни ще смениш почти цялото масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Но ако искаш да го сменяш няма място. Ако нивото е на минимума и налееш съвсем малко отива на максимума.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...