Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Пуснах оферта към D-Bros за обслужване и преглед на предницата на колата и ми върнаха следната оферта.

 

Цитат

ЗДравейте
Офертата е както следва
Масло MOTUL SPECIFIC 5w30  и филтри MANN +смяната     -656 лв
ОБслужване скоростна кутия с оригинални части-898 лв
Пълна сервизна инспекция, която включва оглед и проверка на всички елементи на ходова част,
спирачна система, кормилно управление, оглед на купе и мостове, проверка и замерване на охладителна,
хидравлична и спирачна течност, компютърна диагностика с четене на живи данни в реално време.
Цената на този пакет е 80 лв

 

Имам няколко въпроса:
1. Какво ще кажете за тези цени
2. Какво ще рече оригинални части за скоростна кутия? Аз гледах, че има китове, които са по 500 лева.
3. Маслото добра марка ли е? Един колега от форума ми предложи 0w30, което е било новия заместител на 5w30.

Става въпрос за Audi a6 - 3.0D - 2008г. със скорости ZF 6HP19A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормални цени за този сервиз, но въпроса е защо обслужваш 12 годишна кола там? Това е сервиз за доста нови и скъпи коли.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото за София ми казаха, че са добри. Аз исках да ми прегледат предницата, за да съм сигурен, че всичко ще е точно, но реших, че така и така ще я карам за едно нещо и ...

Ако имаш предложения съм отворен към такива.

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове са , но наистина е много скъпо за такива стари коли като нашите.

Аз също ходих миналата година и ми направиха подобна оферта, която ми се видя доста скъпа особено, ако можеш и да си вземеш частите с отстъпка и разликата става огромна..

Аз също се оглеждам за сервиз, така че ако някой има предложения за алтернативи да драсне един ред.

 

btw: ходих и в s car service и там някви такива цени ми казаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, darkeci написа:

 

Аз ходих в 6+ и беше същата работа, та май ще се търси нещо квартално. Ако не е квартално, то поне частите ще си взимам аз, тъй като с някви груби сметки го докарвам до 1500 лева, а те под 1800 оферта до сега не са ми дали..

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно защо цената за смяна на масло и филтри е над 650 лв.

Груби сметки

Като се има предвид, че оригинално масло туба 5 л. е около 130 лв. тук трябват 2, което прави около 250 лв.

Филтри Ман да са 150-200. 

труд ~ 30-50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.01.2020 г. at 16:56, Melomancheto написа:

1. Какво ще кажете за тези цени

Цените са нормални за реномиран сервиз. Друг е въпроса защо масово по сервизите предлагат марката Motul.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, asenovb написа:

На мен ми е интересно защо цената за смяна на масло и филтри е над 650 лв.

Груби сметки

Като се има предвид, че оригинално масло туба 5 л. е около 130 лв. тук трябват 2, което прави около 250 лв.

Филтри Ман да са 150-200. 

труд ~ 30-50 лв.

И аз смятах, но не можах да си го обясня, но това си скъп сервиз за скъпи коли, както казаха колегите :D. 

 

 

преди 1 минута, МММ1 написа:

Цените са нормални за реномиран сервиз. Друг е въпроса защо масово по сервизите предлагат марката Motul.


И аз четох доста за него и не видях да го препоръчват много. Но все още се чудя какво масло да взема, ако може да споделите мнение ще е чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некачествени масла от големите производители едва ли има. Просто трябва да се внимава да не е менте и да отговаря на спецификациите.

Motul имат много агресивна политика и отстъпки за автосервизите. А при тях печалбата е на първо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, asenovb написа:

На мен ми е интересно защо цената за смяна на масло и филтри е над 650 лв.

Груби сметки

Като се има предвид, че оригинално масло туба 5 л. е около 130 лв. тук трябват 2, което прави около 250 лв.

Филтри Ман да са 150-200. 

труд ~ 30-50 лв.

 

Горе-долу, да....тия мотори събират м-у  7-8 литра масло. 8 литра такова масло е 200 лв по различните сайтове за масла. Филтрите повече от 100 лв не са. Стана 300 лв и съответно 350 лв за труд. :nixweiss:

Ясно е, че сервизът се ползва с добро име(поздравления за което), просто всеки решава дали да дава тези пари...

 

П.П. Аз съм вече 3-та смяна с Мотул(5-40 в моя случай) и е ок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, darkeci написа:

За твоята кутия комплкета на ZF илзиза 430лв и то без отстъпка.

Готин, ти да не си ударил ударно още сутринта няколко бирички? :hilezh:

Номера на комплекта по ZF е 1071.298.027.

В ТЕХ КО цената без отстъпка е 676.85  лева. Вероятно си гледал в autodoc или производните му сайтчета, но докато не видиш стоката в ръцете си недей много да им вярваш. Има вече изревали лъвчета!

И в нашия форум вече се писа, а да не говорим за другите.

 Още по-лошо е ако се стигне до рекламация или търсене на потребителски права. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, рано ми е, а пък и съм на работа все още :D

Номера го взех точно от Тех Ко и ми излезе ето тук: 

https://www.avtochastionline24.bg/zf-getriebe/8817963

 

В Тех Ко с отстъпка илиза към 470лв по спомен, но там цените са завишени на някои неща.

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз цените няма да коментирам..... имам обаче положително мнение за сервиза. Вероятно в квартален сервиз или в провинцията, ще ти обслужат колата по-евтино. Ако обаче имаш сериозен проблем с автомобил....в D-bros вероятността правилно да го диагностицират и успешно да го разрешат е над 99%...очевидно на съответната цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това със сигурност е така, но тук става на въпрос за стандартно обслужване и нищо повече.

Едит: главно коментирахме, че цените са доста солени иначе като качество на работа и отношение към клиента

са на доста високо ниво.

 

 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай сектир високо качество бла бла простотиии ето тук една кратка история ... ама кво толкова всеки греши.

  @Melomancheto Какво ще рече оригинални части за скоростна кутия? >>> точно това което си гледал кит от ZF. OEM нещата дори остъпки са доста нагоре от цитираната цена.


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.....има някаква логика, като сгреши механик.....търчиш на ново в сервиз. Като сгреши сърдечен хирург, грешката е фатална. Като сгреши пилот на самолет.....фаталната грешка се умножава по много. Да.....всеки греши.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Fireblood написа:

Аз цените няма да коментирам..... имам обаче положително мнение за сервиза. Вероятно в квартален сервиз или в провинцията, ще ти обслужат колата по-евтино. Ако обаче имаш сериозен проблем с автомобил....в D-bros вероятността правилно да го диагностицират и успешно да го разрешат е над 99%...очевидно на съответната цена. 

Определено прегледа ще е там, тъй като ми хареса фактът, че ползват модерна апаратура и четат живи данни и всякакви други такива неща. Обслужването от друга страна ще е в отделен сервиз, тъй като това ми се струва доста скъпо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Melomancheto написа:

Определено прегледа ще е там, тъй като ми хареса фактът, че ползват модерна апаратура и четат живи данни и всякакви други такива неща. Обслужването от друга страна ще е в отделен сервиз, тъй като това ми се струва доста скъпо :(

Избери си сервиз на който ще се довериш за всичко това е полвинчата история да правиш преглед на едно място а обслужване на друго, ама това си е твое решение де.

Четенето на живи данни става с VCDS и кабел за 80-90 лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



...Номера на комплекта по ZF е 1071.298.027.
В ТЕХ КО цената без отстъпка е 676.85  лева...

Странно, аз ноември 2019 си го взех за 185 евро от Германия. Същия номер по ZF, и доставка 36 лева на куриера.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, P_PETKOV написа:

Избери си сервиз на който ще се довериш за всичко това е полвинчата история да правиш преглед на едно място а обслужване на друго, ама това си е твое решение де.

Четенето на живи данни става с VCDS и кабел за 80-90 лв ...

Да, но трябва да знаеш какво гледаш, когато ги четеш. Всеки некадърник може да се закачи и да изкара някакви данни. Вече го ядох 1 път дебелия така със старта кола при един "експерт". Не виждам причина да не я закарам на 2 места, ако едните са по-добри с компютрите, а другите с механиката (лично мнение). Ако имате впечатление от сервиз и сте доволен с удоволствие бих отишъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Melomancheto Писах на лично, да няма реклами пък ти си решавай може и на 5 сервиза ;)

Ето ти малко за четенето на логове тук ако случайно си го пропуснал ... супер някак като за тия дебели цени нали, ама карай де всеки греши случва се.

 

Другият момент е, че в сервиз Х отиваш за преглед и ти казват, че имаш N брой неща за смяна ... всичко точно.

После отиваш в сервиз Y и казваш айде сменяйте тия N на брой неща ... после оказва, че половината не са били за смяна, нещо напълно възможно или пък има още неща за смяна варианти всякакви.

В крайна сметка всеки сам си решава де.

 

@Audi V6 Тия китове от Българските доставчици са специални някак за това са на такива цени :hilezh:

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, P_PETKOV написа:

 

Другият момент е, че в сервиз Х отиваш за преглед и ти казват, че имаш N брой неща за смяна ... всичко точно.

После отиваш в сервиз Y и казваш айде сменяйте тия N на брой неща ... после оказва, че половината не са били за смяна, нещо напълно възможно или пък има още неща за смяна варианти всякакви.

В крайна сметка всеки сам си решава де.

Мен то това най-много ме е страх. Преди време имах момента, че си платих за ламбда сонда на бош, а след година пак я смених и се оказа, че не е на бош.. Та от сервизи най-много ме е страх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...