Jump to content

breaking pads warning


Tux

Recommended Posts

Привет

Имам този warning в колата ми - Breaking pads(свети в жълто). Доколкото разбирам трябва да сменя дискове и накладки, но нямам идея къде. Предни, задни или навсякъде ?

От Д-Брос ми предложиха оригинални или афтър маркет на FERODO. Ако реша да избера ФЕРОДО, някой има ли наблюдения за марката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеви тия експерименти с каквито и да е ширпотреба спирачни дискове феродо меродо, АТЕ, човекът стая или пък разните там дупчени изгъзици.

Ако все пак ти се пробва вземи си MTEC като компромисен вариант има добри отзиви за тях тук.

Другите варианти са ти ОЕМ или TAROX ако ти се дават повече пари или поне това е на прима виста.

За ОЕМ дискове може да видиш цените тук или ибей ;)

 

Ако искаш и малко подобрение в спирането е добре да се вземат и подходящи накладки, примерно феродо ds2500.

Отделно според мен лично е добре да се смени и спирачната течност с висок клас дот4 и ако има бюджет да се сменят и спирачните маркучи с метална оплетка.

 

Всичко това могат да ти го свършат в повечето нормални сервизи ... виж за смяната на спирачните маркучи си има разни тънкости и трябва да се внимава.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил афтърмаркет, примерно АТЕ. Проверени са, спират отлично, не са музикални.

Ако на предишната смяна са сменили дискове и накладки - сега спокойно сменяш само накладки!

Вече дали предни/задни, според мен са предни, защото ако имаше датчици и отзад щеше да пише front/rear brake pads.

Ако още не си решил къде, пиши ми на лично да ти препоръчам, за да не стане реклама и да има сърдити ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от АТЕ се отказах след като смених предни дискове заедно с накладки (купувани нови) от уж то мега гига серията им Powerdisk ...

Moже да се били ментета знам ли :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV може би е доста глупав въпрос, но този тестван и доказан ли е като коректен с оригинални части ако реша да поръчам ?
Разгледах и ако е тестван от теб или колегите във форума, бих направил следната поръчка.

1. масло

2. предни дискове

3. накладки

Не разбирам много от коли, та дали съм избрал, такива, които да са за моя модел - Ауди А6 4G 3.0TDI 2012 година ?

Редактирано от Tux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поръчвал съм от тях. Това е реално онлайн магазин на vag дилър. Пиши им вин номера ти и ще ти ги проверят 😉

 

Или дай снимка с pr кодовете намира се багажника или поне обикновено е там. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТЕ са идеални.

Смених с такива и съм доволен. По-добре спира от тези, които свалих. Сигурно има по-добри и по-скъпи, но според мен АТЕ е достатъчно добро. И при всички случаи има по-скъпи, които не са по-добри.

 

Дисковете трябва да изкарат 3-4 смени на накладки. Можеш и сам да ги видиш през джантата колко са износени. Ако е под 1мм ръба може да ги оставиш за другия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са били тези които си свалил ?

Трябва да изкарват ама поне при мен предни на 288мм Ате повер мовер супер дупер бяха за кофата с първите им накладки за около 40 хил км. и това при нормално каране с над 80% извънградско.

Та след това приключих с АТЕ и минах на супер дупер човекът стая дупчени ... амиии на 99.9% мога да кажа (оставяме малко резон да има изключения), че дупчените дискове са пълен к%р т!@№к

 

4F-a дойде с "любимите" ми вече дупчени от човекът стая (Zimmermann) предни на 347mm и задни 330мм емии спират кажи речи (но нищо феноменално от уж спортни дискове), но с микропукнатини покрай отворите (дупките). Задните ги смених набързо с ОЕМ. Предните си чакат реда и изчезват ...

 

Но всеки има право да пробва каквито дискове иска... свят широк. Аз лично приключих с масовките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...