Jump to content

Багажникът ми не се отваря


YordanYY

Recommended Posts

Здравейте , днес преди да изляза багажникът ми се отваряше , след като свалих работите от него пак се отваряше , но след като минаха 2-3 часа не искаше да се отваря. Когато натиска копчето на ключа багажникът се отваря  и с ключ мога да го отворя ,но , когато пробвам с ръката не става. Колата винаги седи на слънце освен , когато съм си вкъщи тогава е в гаража , но в повечето време е на слънце. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре в мотора на бравата има термистор,премахваш го,и ще се отваря по всяко време,иначе както си сега се отваря само когато зарежда генератора около 14.4v при първо палене за деня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За това ли говориш?

А защо с дистанционното  работи , а с бутона на багажника Не ? 

Понеже имам друга брава изваждам този боклук и ще пробвам идните дни когато се затопли и ще ви кажа

 

IMG_20200405_162026.jpg

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,това е кондензатор,от дясно на снимката това дългото,шонтифаш го с мост!.Щом ти работи с дистанционното е ок,заначи имаш проблем с дръжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бутона на дръжката работи. Проверих го със зумера, дори проверих веригата до свивката на кабелите между бравата и купето. 

Иначе пробвах и без кондензатора пак работи само с ключа.

Къде отиват кабелите след като влезнат в купето? И дали има някде сруг конектор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термистора е плочката отдясно! Вид съпротивление е и има пад,а кондензатора си го върни,той обира смущенията от мотора с феритната намотка.::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих проблема.

Беше под шофьорската седалка влизало е капки влага от отвор затворен с гумен тампон и точно кафяв/черен кабел който отива към бутона е окислил и изгнил.
Нова връзка, силикон обилно на шибаният тампон и всичко е готово.

Явно е много слабо място там, но за щастие е влизала много малко капки и за годините този кабел е аут. 
Разглобих половината кола да прозвъня инсталацията , но съм доволен от работата

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...