Jump to content

Въпрос летни гуми 225/40/18


Recommended Posts

В мекото зимно време започнаха да ми се въртят мисли за предстоящият топъл сезон, свързани с избор на летни гуми в размер 225/40/18. Марките кацо цяло са ми ясни коя какво предлага, но се интересувам специално за 1 параметър, а именно твърдост на страничен борд. Колата е с тежка предница и гума с мек борд се огъва и не е вариант за мен. Питането е към колеги, които имат или са имали, пряк допир до гуми, да изкажат мнение за марки/модели с по твърди бордове. От приятел знам, че Пирели П Зеро 4 са с твърд борд, но пък относно изработка са с колебливо представяне. Доста ми допадат като характеристики Гудиър Ф1 Суперспорт, но не намирам инфо за твърдост на борда..

 

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм срещал параметър за твърдост на гумата.

Субективна представа може да се получи на ръка или индиректно чрез други параметри.

Проблемите с управлението в завои и големите дупки решавам с XL, страничен борд и по-висок скоростен индекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсиленият борд, означен с XL е също доста субективно. Фулда с XL е с доста меки бордове, Нексен с XL също се усукваше при агресивно каране.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но от какво друго реално мога да се водя?

Сега съм с Continental, но предишната кола доста настъпване видя с едни Nokian zLine:

 

IMG_4778a.thumb.jpg.317704f3e591ebb0ad69a65d7c031042.jpg

 

 

Nokian-zLine.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преки впечатления от хора занимаващи се с гуми и от хора сблъсквали са се със същите чуденки.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От последните 6 години и 2 комплекта Мишелин ПС4 съм повече от доволен. Ако се търси борд и здравина, с лек компромис на комфорта - Бриджстоун е твоята гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...