Jump to content

Афтърмаркет мултимедия


Nikolay Tanchev

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Тъй като моята А6-ца е супер боса откъм мултимедия, съм решил да сменя с афтърмаркет такава от Алито. В момента съм с RMC без навигационен модул с 6.5" екран, и дори обмислях вариант да дублирам екрана на телефона към мултимедииния такъв. Това до колкото видях става доста лесно, само трябват няколко компонента които общо излизат около 150 лв.

Ретрофит на оригинални части излиза 2 пъти по-скъпо от китайския вариант, а реално функционалността е доста ограничена, затова съм се насочил към този вариант. 

Някой правил ли е подобна модификация на неговата кола?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел сложи такова, но не на Ауди.

Има много възможности, много повече от което и да било оригинално.

Това, което ще вземеш ще е по-добро, защото предполагам, че ще е за Ауди и по-скъпо.

 

Има wifi, може да го ползваш като таблет през телефона. Има и 2-3 усб входа и може да му се сложи флашка за интернет. Има и място за сд-карта. На нея може да слагаш карти за гпс, музика и т.н.

Отделно с едно обд-блутут може да визуализираш данни от мотора на дисплея. С подходящ софтуер за андроид може да прави всичко, каквото един андроид може. Не че съм му голям фен, но е най-масовото и има много софтуер.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни които заместват дисплея с 9 инчов такъв и пак се прибира. Единственото което ме спъва е доставката. Тия мита и ддс-та доста оскъпяват нещата.

Един приятел си сложи на бмв такова нещо ама доставката беше от Европа.

Иначе за 800 кинта има много добри модели.

А някой случайно да си е правил визуализация от телефона към мултимедията през кабел или безжично с миракаст?

Когато започна да правя смяната ще публикувам и стъпките.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги , малко да раздвижа темата.

Дойде време за ъпгрейд и се реших с поръчка на мултимедия от Алито.

Китайчето се оказа доста отзивчив и услужлив.

 

Модела който избрах е с 8 ядрен процесор и 4 гб рам. Екрана работи много добре , и сравнено с оригиналния е на светлинни години. Оригиналния изглед е леко разпънат, тъй като е от 400х200 пиксела на 1024х600. 

Отнема около 2-3 часа да се монтира всичко и да се прекарат съответните кабели и антени през места които да не пречат на останалите модули.

Навигацията може да се пуска с бутоните от волана и централната конзола.

Ако някой друг реши да си слага нещо такова нека пише , ще му пратя на лично линка с мултимедията. Цената и в момента е 430 долара + 85 ДХЛ , но тъй като китаеца я пише 150 и праща фактури се освобождава само с ДДС.

 

20210213_105839_copy_2016x1512.jpg

20210212_142419_copy_2016x1512.jpg

20210212_142416_copy_2016x1512.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,полезна тема.Аз ще мина по тази процедура по-нататък и сигурно ще ти пиша за съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ,благодаря за споделеното .Имам един въпрос ,влияе ли се качеството на звука към аудиосистемата от тази смяна или не ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със стандартно аудио с бас над багажника и 1 централен говорител. В момента в който мина на AUX входа през които минава сигнала към мултимедията забелязвам разлика. Задните говорители не се чуват толкова много колкото предните. Звука може да се регулира през еквилайзер но не може да се регулира дали да свирят само задни или предни а само леви или десни. За всички други входове свирят както и преди свиреха. Ще се почовъркам още малко и ще опитам да намаля предните преди да пусна музика през AUX и ще споделя резултатите. Отделно ако е пусната навигация и не се ползва AUX входа , мултимедията има вграден говорител които отделно работи и извевтява. Същия този говорител работи и когато телефонът е вързан към мултимедията за аудио разговори. Ако сте вързани към блутуута на колата вече сигнала си минава през стоковия микрофон и говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано никога не съм го ползвал този AUX канал така че не мога да кажа. 

Нагласих да свирят повече задните през ММИ менюто и като си допра ръката до всеки говорител има вибрация която е долу горе еднаква на всички. Баса също вибрира. Сравних 1-2 песни през AUX и през сд картата и мога да кажа , че се чува същото. С тази разлика, че еквилайзера на мултимедията е доста по-подробен и мога да си наглася звука според моите предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега :)

 

ДА споделя още малко информация относно как се държи мултимедията.

Открих нещо леко дразнещо.

Моята кола е само с парктроници без камера и ако дам на задна дисплея превключва на парктроник и всичко е 6 , но ако съм на драйв и натисна бутона за парктроника дисплея не сменя на парктроник а остава на андроид интерфейса. 

ЗА да се използвя по този начин трябва да се натисне някой от бутоните на централната конзола за да се премине към оригиналния интерфейс и тогава след натискане на бутона на парктроника всичко работи нормално.

ПИсах на китайчето но нямало как да се направи да работи по начина по които исках.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам carplay. Исках отделно устройство от телефона ми което да ми върши работа. 

Така хем телефона си стои и се ползва само за обаждания, хем не ми точи от батерията и не трябва да го зареждам нон-стоп в колата , хем имам навигация и телевизия и то за 1\3та от цената за която би ми излязъл ретрофит с 3G+ и carplay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...