Jump to content

1.9 TDI прекъсва на студен мотор, ESP свети


Georgiev. P

Recommended Posts

Здравейте на всички,
Преди седмица закупих въпросния автомобил, а именно Audi A3 1.9 TDI 131 hp 2003 S-line. Когато гледах колата всичко беше наред. Първия старт без пушеци прекъсвания и така натаък. Докарах колата на ход до моя град (околко 170 км.) без каквито и да било проблеми. На следващия ден след като заплих колата на суден мотор, започна да тресе и прекъсва като свети и лампата за ESP-то. Според мен работи на не повече от 2 чилиндъра около 10-15 мин след което като я загъся и я запаля всичко се нормализира. Карах я в сервиз на диагностика казаха ми, че имало греши на втори и трети цилиндър недобро изгряне, изчистили ги били би трябвало да е ок. Да ама не проблема си остана без никаква промяна като е само на студен старт и то първия сутрин. След това коалата работи нормално колкото и да стой (оставял съм я 4-5 часа пали и въри без проблем). Ако някой колега има идея да ме насочи какво може да е ще съм много благодарен! Мисля си ме може да са свещи или четох за слаби връзки или нещо подобно, но уви никога не съм имал ауди и не съм задълбочавал с пробелмите на този мотор. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да смениш свещи при което да се замери компресия.След това диагностика на дюзи и всички сензори по мотора.След това продължаваш в зависимост от резултатите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...