Jump to content

TPMS индикатор премигва след ретрофит на темпомат/борд-компютър


HereComesVic

Recommended Posts

Здравейте,

 

Най-накрая се навих да подложа и моята на първи ретрофит, а именно темпомат и борд-компютър(нямаше си дори това) 🥺

Един колега продаваше цял модул + лостчета и предлагаше допълнителен монтаж. Далеч не му беше първия път и се справи завидно бързо с монтажа, но имахме малко ядове при ABS адаптацията/кодирането.

Накрая нямаше грешки, лампите за ABS/ESP угаснаха, темпомата и бордовия тръгнаха както си трябва, но освен очакваната индикация за "ниво течност чистачки" взе да премигва и TPMS лампичката.

Колата е A4 кабриолет, B7 1.8T 2006 и до колкото знам нямам TPMS, нито съм виждал въпросната лампа да свети досега. Премигва на много неравноделни интервали, независимо дали колата е само на контакт, запалена, в движение или в покой - прилича на HDD индикатора на компютър, докато чете от диска 😁:

 

Видео на лампичката тук.

 

Имам съмнение, че нещо не е кодирано както трябва, но нямам VCDS под ръка за да ровя.

 

Знам, че е доста трудно за диагностициране, но някакви идеи? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За премахване на индикацията за течност за чистачки пусни един кабел 30 см. от пин номер 1 на синята букса влизаща в таблото (километража) и вържи някъде за маса по купето, примерно някой болт близо до бушоните или този с който се захваща кората отстрани.

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря, това беше очаквано и предстои правене :)

TPMS лампата, обаче, е ужасна загадка и за съжаление не намирам нищо по темата от 2 дни.

На места попадам, че по-новите нямат сензори в гумите, а разчитат на ABS да засече разлика в гумите и се чудя дали кодировката на ABS може да влияе по някакъв начин.

 

Имам познат с VAG COM и ще поразровим в края на седмицата, а дотогава изолирбанд отгоре :D

Редактирано от HereComesVic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...