Jump to content

кодиране на мигачи от US към EU ( червени към оранжеви мигачи )


myself

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем, Q7 2013г. с LED задни светлини, внесена от Канада искам да е с европейските мигачи, оранжеви. Смених задните стопове но част от проблема остана, при вклюване на мигача мига и стопа. От КАТ отказват да я регистрират така.

Някой знае ли как да се прекодира комфорт модула, за да свети само мигача, Long coding helper  не е наличен за този модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш държавата в таблото, сложи европа. 

Може това да промени някои настройки.

 

Може и кодинг да има за това. В центръл електрик. Но нямам представа какво е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@myself В кой град си?

Моята кола (А6) като я регистрирах смених стоповете и прекодирах. После си сложих старите и сега пак си мигам червено, че така ме кефи повече.

Трябва да се закачи на компа и да се търси в модула. Не е много просто. Стоповете имат хардуерни разлики и различните кабели и канали трябва да се прекодират с различни функции. Да се “раздели” стопа от мигача за да не светят заедно както при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах в компа, трябва да се прекодира според мен. Но понеже q7 е като цяло стара като поколение, няма long coding helper и не мога да се ориентирам кое трябва да се промени. Това ми е въпроса, дали някой знае кое точно се променя. Иначе колата е с LED стопове и мигачи, буксата е една и съща с оригиналните американски, не мисля че има хардуерни разлики, всичко работи еднакво, само дето стопа мига заедно с мигача. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж дали ще намериш такова нещо

 

go to byte 13 and change value 128 to 0 (this will dim the turn signal so it will not light up when brake is applied)

Go to byte 22 and uncheck bit 6 that indicates outer brakes as turn signals NA Market

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

може ли да ме насочите към кого да се обърна, също очаквам Ауди от САЩ и ще трябва да сменя конфигурацията/смяна на LED елементите в стопа или нов стоп/ за мигачите за Технотест/КАТ.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах услугите на Dbros Service,  във Враждебна. Те правят такива неща. Ако колате е по нова като поколение мисля че става лесно прекодирането, можеш и сам ако имаш VCD. Ако обаче е много нов, тогава май че пак е трудно. Аз имам един тигуан и опитах да го сменя на rest of the world  но светна чека на крушите защото реално хардуерно ги няма. Мисля че ако се сменят и те, всичко ще стане. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen sf ,ако колегата  "szm"си взема А6 или А7 от щатите,мога да му  оправя светлините (разбира се ако си купи такива с оранжеви мигачи) :) Мисля така трябва да  е станало ясно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,Аз мисля ,че и в първият си коментар съм бил достатъчно изчерпателен,но   важното е всички да са разбрали.Успех с кодирането на Кю-то.Интересно ми е как ще се случат нещата с него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@urumkata  Супер, мерси! Иначе A6 2012 3.0 ТФСИ.

 

търся стопове в момента. Ако някой предлага, да каже.

 

иначе за прекодирането @myselfпопаднах на тази тема

 

https://www.audiworld.com/forums/a6-c7-platform-discussion-194/audi-a6-tailights-decoded-2864162/?__cf_chl_jschl_tk__=79e7cbd8117e9a70087f952e5fa3f6bf8562fa1c-1587125269-0-AQi6cN_M-zibtRsqjI9hi19MbaXrS7wELRYVueKuuKUsCGwsNHbyEiK9Se86dHZugVCeZifWRfBq6dLC9D6KgicxOIaSEe42Det7npN6_HnpKLx2nHj0c-FRo1_mm7go5DBOC9uYVaWMHCUpWLtfJC0bnBp_7qdEUzJWbBPEqa-hfacVaeU7mv34K7pgCauExW5nY-0W5jcAYjBJMhtUpRdYolKp1MdPZlxrcOdqA3kGjOE_Bgaw2IVV-AyJDPMQXz63ncf3qw6tnLtEDzBgnq7SaSuxGyXIPNYD9oMygpxoru5agtIulhnDO89N2xogsnOCu1YqaHFPDAMyypyF21VRjUJPU26hZvh591Dl5Kw7gLbNDKvJOGt93EcrftrQbA

 

 

 

В допълнение може ли съвет, относно обслужването, освен масла, филтри и т.н. какво е препоръчително да се смени/обслужи. 200к КМ е пробегът.

Редактирано от smz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е начина за обръщане. Трябва ти само кабел, може VCDS или VAS.

Сменят се канали в адаптациите, не кодинга, за да сме точни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@smz На тези километри е добре да се смянят двата ремъка водна помпа термостат ролки шнолки евентуално демпферна шайба ... понеже така и така пада цялата предница.

За да се смени термостата се сваля компресора т.е. удобен момент да се почисти от нагар ако има такъв.

Ако обмисляш засилване покрай тия процедури може да се смени и ролката на компресора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/17/2020 at 3:10 PM, smz said:

@urumkata  Супер, мерси! Иначе A6 2012 3.0 ТФСИ.

 

търся стопове в момента. Ако някой предлага, да каже.

 

иначе за прекодирането @myselfпопаднах на тази тема

 

https://www.audiworld.com/forums/a6-c7-platform-discussion-194/audi-a6-tailights-decoded-2864162/?__cf_chl_jschl_tk__=79e7cbd8117e9a70087f952e5fa3f6bf8562fa1c-1587125269-0-AQi6cN_M-zibtRsqjI9hi19MbaXrS7wELRYVueKuuKUsCGwsNHbyEiK9Se86dHZugVCeZifWRfBq6dLC9D6KgicxOIaSEe42Det7npN6_HnpKLx2nHj0c-FRo1_mm7go5DBOC9uYVaWMHCUpWLtfJC0bnBp_7qdEUzJWbBPEqa-hfacVaeU7mv34K7pgCauExW5nY-0W5jcAYjBJMhtUpRdYolKp1MdPZlxrcOdqA3kGjOE_Bgaw2IVV-AyJDPMQXz63ncf3qw6tnLtEDzBgnq7SaSuxGyXIPNYD9oMygpxoru5agtIulhnDO89N2xogsnOCu1YqaHFPDAMyypyF21VRjUJPU26hZvh591Dl5Kw7gLbNDKvJOGt93EcrftrQbA

 

 

 

В допълнение може ли съвет, относно обслужването, освен масла, филтри и т.н. какво е препоръчително да се смени/обслужи. 200к КМ е пробегът.

Само да кажа ,че това (даденият линк) не важи за А7.Да не се бърка някой   , че може да го ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой дали може да ми съдейства за А4'18 отново от Канада с червени мигачи. Скоро ще купя нови стопове, но ще имам същият проблем с мигането на стопа и мигача едновременно. Аз нямам опит в кодирането. 

 

Мерси!

Редактирано от aaaprahamian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сливен съм,ела да видим какво може да се направи.Поздрави.

 

 

Днес мога да се похваля ,че А7-цата  ми мига вече по европейски. :) 3 дни труд ,четене и кодировки :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Привет, мерси. Сега с тези ограничения ще ми е малко трудно, тъй като съм в София, но ще пиша когато ситуацията се промени и ако не реша проблема в София. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Здравейте,

Предстои ми на мен доставка на Q7 2017г. от Канада. Някой може ли да сподели за този автомобил какво трябва да смени/направи? Предполагам задните мигачи. Нещо друго дали ще трябва? И евентуално, ако някой може да ме насочи към сервиз, където могат да свършат всичко - за София или Плевен.

 

Благодаря много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги!

Преди дни си взех А6 2004-та година която е внос от Канада. Съответно мигачите светят в червено и няма да мога да я регистрирам на мое име. Колата вече е регистрирана в България, но при промяна на населеното място трябва да мине през валовете в КАТ. Освен други стопове, какво още трябва да направя, за да светнат мигачите в оранжево? Благодаря Ви предварително!

П.С. ако някой може да ме упъти за сервиз където се занимават с тези неща ще съм Ви много благодарен!

Редактирано от BaSsPRo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...