Jump to content

Парктроник 4F


qnikata

Recommended Posts

Здравейте!

Имам проблем със задния (и единствен) парктроник на моята кочина. Още като я купих не работеше закачих я на ваг ком излязоха два сензора които са изгорели и си купих и монтирах нови ,но така и не тръгна, всички 4 сензора си пукат два от които са чисто нови другите два си работеха. Нямам визуализация на ММИ просто би трябвало само да пищи ,но уви звук няма. Четох някъде че има пищялка която давала фира често ,но все още не съм я сменял въпроса ми е дали да я сменя и да пробвам пак или има нещо друго което пропускам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ имах проблем с моя парктроник,същия като твоя.Смених един датчик и сега работи,но пищи много тихо,въпреки,че е увеличен докрая от менюто.Има пищялка,която се намира в задна лява греда над подглавникът на седалката,това за седан.Не съм разглобявал все още,инфото ми е от колеги/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всички си пукат и явно работят ,но звук няма ... ще  пробвам да сменя и другите два с нови имам ги налични да видим дали ще има разлика и чак тогава ще пробвам пищялката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако зумера е изгорял би трябвало да го запише като грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, qnikata написа:

Те всички си пукат и явно работят ,но звук няма ... ще  пробвам да сменя и другите два с нови имам ги налични да видим дали ще има разлика и чак тогава ще пробвам пищялката.

При положение,че нямаш звук,какво разбираш под "пукат"?🙄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата е направена така,че каквото и да спре да работи(пищялка,сензор,модул),цялата система спира.Така че ако имаш изгоряла пищялка,нищо няма да работи.нова беше към 38 лева преди години,поръчана от първия магазин до нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2020 г. at 0:45, lavatrice написа:

При положение,че нямаш звук,какво разбираш под "пукат"?🙄

Пукат тихичко самите датчици :) днес ми дойде едно Q5 с изгорял заден зумер,и естествено спира цялата система :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, интересно. Тогава какво става при мен?
Задните си работят постоянно, а отпред работят май само когато е топло времето. Също съм забелязал, че ако се приближа много отпред до кола (една педя разстояние), предните не пищят, но когато спра/пусна от бутона парктроника започва да пищи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако е какъвто и да е проблем самия бутон лампичката на него не свети ами мига. В тази кола пукане няма или пищи или не. Ако я прочетеш колата трябва да ти каже какъв е проблема. При мен най често е била инсталацията проблема. Отделно в началото си казал че нямаш отпред пък после предните пищят само на толко :D. Попринцип при пускане на парктроника той си издва един сигнал че се е пуснал. Последната ми идея е тази кола да е нямала и да не е кодиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте! Месец по мъките по късно се установи че пищялката е изгоряла и затова не дава звуков сигнал. Благодаря на всички за мненията , бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.02.2020 г. at 13:43, marinnik написа:

Хммм, интересно. Тогава какво става при мен?
Задните си работят постоянно, а отпред работят май само когато е топло времето. Също съм забелязал, че ако се приближа много отпред до кола (една педя разстояние), предните не пищят, но когато спра/пусна от бутона парктроника започва да пищи. 

Предните за да работят,трябва да ги пуснеш от копчето.Вариантите са два-или включваш на зад и после вече и на пред,тръгват и предните,или натискаш копчето,и вече работят предните.И като вдигнеш някаква скорост се изключват вече,няма нужда да ги спираш от копчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм, това съм го забелязал вече и аз. Реших да се възползвам от безплатния преглед, който Порше запад правят и ми казаха, че предния ляв прави проблеми. Гледах, че оригиналните сензори са си бая пари ( около 80 евро нови). Някой слагал ли е някви други ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, marinnik написа:

Мдаммм, това съм го забелязал вече и аз. Реших да се възползвам от безплатния преглед, който Порше запад правят и ми казаха, че предния ляв прави проблеми. Гледах, че оригиналните сензори са си бая пари ( около 80 евро нови). Някой слагал ли е някви други ?

Аз съм с китайски,повече от две години работят без проблем,от али експрес ми излязоха към 24 лева бройката,от ауто.про към 36 лева,бачкат си без проблем.Оригинални нови преди две години ми искаха 278 лева бройката,еми 8 сензора по 278 лева,май няма нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направо смених 4 задни с китайски от али експрес,показват еднакво разстояние и бачкат поне две години вече,и предните 4 наведнъж смених с китайски от авто.про,също показват еднакво разстояние .Един по един през месец два да свалям броня и да сменям  сензори,ми беше омръзнало вече.При 24-36 лева цена,наведнъж ги смених всичките,и по един резервен бях си поръчал преден и заден,и засега съм прикючил отдавна с парктроника.

Даже и са поевтиняли.

Заснемане444.PNG

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених сензорите точно с такива от Али експрес и съм много доволен изглеждат доста добре направени и са евтини , не знам за какви 80лв говорите но в али експрес пищялката е 2 долара ... 1 година да изкара се файда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://topcar.bg/datchik-parktronik-za-audi-a6-avant-(4f5-c6)-30-tdi-quattro-19479.html  не намерих цена онлайн на марка AEC, но по магазините цените са примерно това.  Ако можеш да чакаш достатъчно дълго може и да ти подари някой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.04.2020 г. at 14:00, qnikata написа:

Смених сензорите точно с такива от Али експрес и съм много доволен изглеждат доста добре направени и са евтини , не знам за какви 80лв говорите но в али експрес пищялката е 2 долара ... 1 година да изкара се файда

Напълно съгласен,пък и винаги може да си поръчате 2-3 сензора резервни,евтини са,да си стоят у вас,като потрябват-имате ги на момента,аз така съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...