Jump to content

Покупка на А6 3.0 tdi само на предно


Recommended Posts

Здравейте колеги, харесах една а6ца 2015 година 3.0тди 218коня автомат само на предно предаване. На 70хил. е в момента. Някой имал ли е такава да сподели мнение. Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че има такова животно с такова предаване на автомобил със 6 цилиндъра ? Иначе кутията е 8-speed multitronic, или в бг средите известен с мултитрошляк.

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е : бягай от това недоразумеция, 6 цилиндъра мотор, на предно предаване, кофти кутия, дори да беше 4х4, пак бих имал 1 на ум .

Едит: особено дизел с повече нютон метри от бензина, тръгването на мокро ще ти докарва депресия.

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Prophian написа:

... Иначе кутията е 8-speed multitronic, или в бг средите известен с мултитрошляк.

 

А6-ца фейслифт 4G с Мултитроник няма. Този модел е със S-троник, или в бг средите известен като S-трошляк.

 

Най-вероятно е тази: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, CVT said:

 

А6-ца фейслифт 4G с Мултитроник няма. Този модел е със S-троник, или в бг средите известен като S-трошляк.

 

Най-вероятно е тази: цък!

 

Да, едни и същи трошляци са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Отказахте ме от тоя вариант. По принцип не искам куатро, и затова търся варианти само на предно и задължително автомат. Колата ще се кара предимно градско. Какво ви е мнението за 2.0 тди a tronic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, CVT said:

Ако не искаш куатро и искаш да е автоматик ще е S-троник.

Извинявам се за въпроса, но понеже не съм наясно, куатрото с какъв автомат е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при 4G фейс има с Типтроник, има и със S-Троник. Виж тук: https://www.auto-data.net/bg/audi-a6-model-511

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти трябва градска кола за чий чеп ти е шлеп като А6 на предно ама ти си знаеш де.

Отделно, че има безброй много други марки/модели на предно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото децата растат, в момента съм с а4 и ми теснее. Иначе да има много варианти като клио, поло, голф и тн., но при ръст от 190см малко ми е трудно да се събера.

PS

Ходих на тест драйв на БМВ 5та серия ама нещо ми е тесничка

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята ли ще предложиш? :D

3 hours ago, CVT said:

Специално при 4G фейс има с Типтроник, има и със S-Троник. Виж тук: https://www.auto-data.net/bg/audi-a6-model-511

 

Има ама за щатите е типтроника, демек а6-ца с типтроник ще е внос - удряна или наводнявана.

2 hours ago, Antonio Zarkov said:

Твърдо не! Сега ще дам пример, бях на тест драйв на пасат цц 2016 2.0 тди с новия 184коня мотор с dgs, R line пакет абе топ версия! Хаха. Е нема такава пародия... 8 годишната ми а4ка вози по добре и е по безшумна и по УДОБНА от уж върховия СС модел на VW. За шкода не искам и да си представям за какво иде реч.

Вземи си с 2.0тфси и си готов или ако имаш парите с 3.0тфси.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@soult@ker

Ъхъ. Ако не беше силата на 3.0Т, щях с кеф да си оставя и карам А3ката. Превъзхожда А6цата по почти всичко.

Автора нали търси слаба моторизация така или иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, soult@ker said:

Твоята ли ще предложиш? :D

Има ама за щатите е типтроника, демек а6-ца с типтроник ще е внос - удряна или наводнявана.

Вземи си с 2.0тфси и си готов или ако имаш парите с 3.0тфси.

Това не е вярно, BITDI всичките са с zf-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така ама кой ще си вземе дизел при наличието на 3.0тфси?

2 hours ago, zhelyazA6 said:

@soult@ker

Ъхъ. Ако не беше силата на 3.0Т, щях с кеф да си оставя и карам А3ката. Превъзхожда А6цата по почти всичко.

Автора нали търси слаба моторизация така или иначе...

В какво я превъзхожда по-точно, интериор, вътрешно пространство? Не  е заяждане, любопитен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често казано за бензин не се бях замислил!? Въобще си нямам на идея за поддръжка и разход. Споделете мнение моля, с какво е по добре от нафтата!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, soult@ker написа:

Това е така ама кой ще си вземе дизел при наличието на 3.0тфси?

 

Има не малко примери във форума, ама темата е за друго.

 

@Antonio Zarkov Има ли определен бюджет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, soult@ker написа:

В какво я превъзхожда по-точно, интериор, вътрешно пространство? Не  е заяждане, любопитен съм.

ММИ - въпреки, че е DSP, превъзхожда босето по качество на звука; екрана е с доста по-висока резолюция; самата система е доста бърза, тая в А6-цата е направо лагава.

Карал съм стари А3-ки, това поколение 8V седан е друга кола; въобще не е тясна, дори и отзад. Аз съм 1,81 и се чувствам на доста ниско като седя, седалката не ми е в най-ниско положение. Интериора е семпъл (като за А3 клас), но много удобен, материалите не са чипетоне, мирише ми на нова кожа още. Общо взето има повече екстри от 4Ф-а ми преди.

Не съм карал по-приятна кола, най-вече градско, волана е много директен, вози меко бих казал (А6-цата е със спортно окачване така, че няма място за особено сравнение). Абе с 2 думи кара се много леко в града. Разход само градско стабилно около 10. Очаквах на извънградско да се изложи, но и там ме зарадва много. Багажника също е доста голям за такъв клас мисля. Не съм имал кола да загрява толкова бърже зимата ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам при 2.0тфси-то изпускателния колектора беше вграден не знам си къде и антифриза минава през него, затова загрява много бързо.

Мерси за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...