Jump to content

Tuning


Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам едно запитване към вас. Карам ауди а3 2.0тди 140 к.с. 2004 и колата много ми харесва и искам да и направя подобрения, но не знам какво да направя първо и как въобще да започна. Крайния резултат искам да е нещо от сорта на 270-280 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, GTX3071R написа:

Турбо, разпръсквачи, генерация, челен кулер, съединител, накрая един ремап и си ти.

 

От любопитство с тия неща ще стигне ли исканите коне и ако да на какви пари долу горе ?

 

Може би ще е по-оправдано да се смени колата с 2.0TFSI понеже там е далеч по-лесно да се иде на исканите коне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV напълно достатъчни са за помпа-дюзата да отиде на тези коне, а колкото до това оправдано ли е и дали си заслужава... всеки сам може да си направи сметката и да прецени. 2.0TFSI ще отиде около исканите коне само с един ремап. С конкретни цени не мога да бъда полезен (никога не съм се занимавал лично със силов тунинг на дизел, нямам и желание), но нещата пак много зависят от това какви части ще се вложат в проекта и може да варират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GTX3071R Да така си е трябва малко да се посмята за да се прецени дали е оправдано да се прави.

 

Иначе към автора запряташ ръкави вадиш молива и почваш да смяташ кви пари ще се вържат тия неща: "Турбо, разпръсквачи, генерация, челен кулер, съединител, накрая един ремап"

Накрая като видиш ориентировъчната сметка (ориентировъчна понеже в такива проекти винаги има мегдан за непредвидени разходи) решаваш действаш или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали те ориентирах, марка къстъм - отиваш при някой, който се занимава с това и ти я прави. Никоя от известните тунинг фирми, занимаващи се с това, не предлага готов вариант за тая каменотрошачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vankata01 Първо провери какви пари ще се вържат другите неща, пък и може би генерацията е добре се съобрази с турбуто и т.н.

Почнеш ли на парче без ясна концепция е силно вероятно да стигнеш до под кривата круша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за съветите, но имам последен въпрос от много време ми се иска да пробвам да сложа права тръба дали ще е добре така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.02.2020 г. at 3:46, Vankata01 написа:

Крайния резултат искам да е нещо от сорта на 270-280 к.с.

По добре не я пипай валовете няма да издържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.02.2020 г. at 21:41, Vankata01 написа:

Много ви благодаря за съветите, но имам последен въпрос от много време ми се иска да пробвам да сложа права тръба дали ще е добре така?

Слагай, :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...