Jump to content

Глоби от КАТ за газовите?


Recommended Posts

Някой запознат ли е къде е истината,защото масово хората са шашнати.Има ли реално някой глобен,или пак се създава психоза?

 

 

⚠️⚠️⚠️Във връзка на появилата се в медиите информация във връзка с акция на КАТ за газовите уредби, даваме следната информация:
Всеки автомобил, на който е монтирана газова система след септември 2014(тогава влиза в сила новата наредба Н32) трябва да мине първоначална проверка в специализиран пункт
Срокът за първоначална проверка е ПРЕДИ следващия годишен технически преглед. Давам пример-Новозакупен НОВ автомобил, на който му е монтирана веднага газова система- автомобилът трябва да мине през първоначална проверка до 3 години след дата на монтажа, тъй като тогава му е следващия ГТП.
Ако автомобилът е минал ГТП ноември и автомобилът минава всяка година ГТП, а газовата система е монтирана сега, февруари- срокът за преминаване на първоначална проверка е ноември 2020.
За автомобили, с монтирани газови ситеми ПРЕДИ септември 2014 И ВПИСАНИ в удостоверението за годишен технически преглед, ПЪРВОНАЧАЛНА проверка НЕ се први.
За тях обаче НЯМА срок за смяна на талона.
Смяната на талона в КАТ на автомобил с монтирана АГУ след 2014 год трябва да се извърши до 3 години СЛЕД първоначална проверка.
Първоначалната проверка представлява именно идентификацията и установяването на съответствия по отношение на евростандарти и изисквания.
КАТ НЯМАТ тези правомощия и техническа компетентност.
Първоначалната проверка е процедурата, при която официално се вписва в регисъра на Автомобилна регистрация чрез системата на Демакс всеки един автомобил, конвертиран на газ. Проверката се извършва от двама специалсти –инженери, оторизирани за тази дейност.
Терминът ПАСПОРТ на АГУ не съществува от 2014 година.
Има протокол за монтаж по образец, издаван от сервиза, извършил монтажа.
КАТ само регистрират събитие , като го вписват в талона .
За тях е необходимо единствено копие от документа за първоначална проверка. (За автомобилите преди 2014 – удостоверение от ГТП с вписани данни за АГУ)
Инж. Георги Илиев
Управител „ BRC Bulgaria” ООД
Зам. Председател на Асоциация на българските автогаз сервизи София , 19.февруари 2020

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е монтирана обикновенна газова 2010, аз е купувам 2015. Подлежа ли на санкции?

 Не е упоменато в талона, че има агу и не съм минавал проверки на бутилката в оторизиран сервиз. 

 Доколкото разбрах и самата бутилка има срок на годност, а той колко е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, нещо имам спомен че имаше срок на годност на бутилката, ама 10г. Ми се вижда малко. Тя изглежда като нова. Пък е на 20г.

 Ще им мине офанзивата на кат, в България всяко чудо за 3 дни. Ще изчакам да видя, пък ако ме глобят здраве да е. Щом ще сменям и бутилка, 100 лв. Няма да ме оправят да е узаконя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офанзивата няма да мине а става рутина. Новите глоби са брутални. Ще ти струва колкото колата.

Аз ходих да оправям един дъргел скоро а хич не ми се занимаваше.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре да речем ще сменя бутилката, но като е монтирана газовата преди 2014г. Пак ли трябва да се сменя талона. Имам само паспорт на бутилката в документацията от предния собственик. Която вече ще отпадне с новата бутилка. И как ще докажа че е монтирана преди 2014г. И се появява пак параграф 22.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви параграфи. Преглед. Ново вадене на талон. Заверка  и това е.

Два дена с това се разправях за една кочина, ма няма как.

 

При мен беше 2011г .

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма параграфи колега. На прегледа гледат датата на производство на бутилката, другото само го проверяват за течове с уред. Моята бутилка я сменях, защото на техн. преглед не искаха да ми впишат, че е на газ, понеже бутилката вече минала 10 г. Айде викам слагам бутилка, ама сондата не била евро тип, айде и сонда. После с документа за новата бутилка ходих в СБА. Там искат талоните на колата и документ за нова бутилка или бутилката да е под 10г. - гледат годината на табелката, плащаш 40 камъка и получаваш един розов лист, с който отиваш в КАТ да смениш талоните с нови. Розовия документ важи 5 години. После пак преглед на газовото. От тук нататък на ГТП вече ще ти отразяват колата, че е с газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, то голем филм става в тая нашата Татковина. Белкем се сетят да намалят данъците за колите на газ и метан ама уви за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, bobitur said:

Ужас, то голем филм става в тая нашата Татковина. Белкем се сетят да намалят данъците за колите на газ и метан ама уви за това.

извинявай, колега, но да караш с нерегистрирана бутилка също не е добре. 

съгласен за данъците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е добре и сега го разбирам, купувам колата 2015 с монтирана обикновенна газова Ловато с паспорт, и през ума не ми е минавало че трябва да се прави нещо. Регистрация само смяна на талона, тъй като е от същия окръг. Мислите ли, че ако знаех нямаше да мина един тест и с този ку.....ски документ(защото е в розово) щях да си спестя доста време и пари и главоболие. 

 Биртамън в държавата сега за това се сетиха да напълнят малко Кат и оторизиран сервиз на някой.

 Възмутен съм че трябва да си губя от времето и джоба си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, bobitur said:

... Белкем се сетят да намалят данъците за колите на газ и метан ама уви за това.

Първо - пише се белкИм.

Второ - нищо няма да намалят. Понеже "завод до завода" малко хора виждат, то тая държава се крепи на данъци, такси и еврофондове. 2020-та сме и еврофондовете са капалъ. Остават само другите две пера, които ще трябва да компенсират.

Не чакай също и "бонус" от гражданските, там ще е само малус (да не кажа фалос). При положение, че догодина идат избори няма държавен регулаторен орган, който да смее да озапти зазтрахователите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ... знам я думата, защото в региона, в който живея се използва. Колкото до втората част от чуденката - не, не съм минавал през специфичния религиозен обред, присъщ за тези използващи думата.

Основната ми мисъл беше, чето ми беше, недей да се надяваш, да намалят данъците, а напротив. Гаранция ще измислят нещо, за да сложат някой допълнителен лев отгоре.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш паспорт за ГУ монтирана до 2014г. в пунктовете за ГТП ти вписват в големия талон, че имаш монтирана ГУ. С новият голям талон за ГТП отиваш в КАТ и сменяш талоните с нови в които ще впишат, че имаш ГУ.
Ако си монтитал ГУ от 2015г. насам трябвя да имаш протокол/сертификат/свидетелство от тези които са монтирали ГУ. Ако нямаш отиваш в сервиз в които монтират ГУ и те срещу съответна сума ще ти издадат.
Това е.

Сутринта в КАТ-София минах процедурата за около 2часа.
Смяната на талоните е 20лв.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че поне в Пловдив вече няма бутилка, и започнаха да се търгуват до 250 лв. Което е безумие.

 Трябва да се смени и тогава вече ще се ходи да се провери система.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/25/2020 at 2:38 PM, Chitatelia said:

Ако си монтитал ГУ от 2015г. насам трябвя да имаш протокол/сертификат/свидетелство от тези които са монтирали ГУ. Ако нямаш отиваш в сервиз в които монтират ГУ и те срещу съответна сума ще ти издадат.
Това е.

Е да ама не щат....искат при тях да е монтирана, което е разбираемо.

Имам кола, която купих с БГ-регистрация, монтирана газова, но без документи уредбата.

Защо в КАТ й смениха номерата преди година, като тогава си имаше газ и никой не ме е питал имам ли паспорт, протокол или какво шитня искат сега.

Сега откъде да извадя тоя тъп протокол за монтаж, като никъде не искат да дадат ?

Ако някой знае подобно магично и мистично място (за Сф и региона) да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти дам съвет. Единственото което се сещам е ако бутилката ти наближава 10г, да я смениш с нова и тогава би трябвало да ти издадът протокол. Ама това е само идея и не знам дали ще върши работа. Не е пробвано и нямам близки около мен да са го правили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Blagoy Petrov написа:

 

Ако някой знае подобно магично и мистично място (за Сф и региона) да свирка.

Опитай в София  Газ Комерс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, Chitatelia said:

Не мога да ти дам съвет. Единственото което се сещам е ако бутилката ти наближава 10г, да я смениш с нова и тогава би трябвало да ти издадът протокол. Ама това е само идея и не знам дали ще върши работа. Не е пробвано и нямам близки около мен да са го правили.

 Бутилката е сменяна малко преди да взема колата....има щампа на нея -> 08.2018

 

6 minutes ago, vladi said:

Опитай в София  Газ Комерс.

Ще звънна, мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Blagoy Petrov написа:

 Бутилката е сменяна малко преди да взема колата....има щампа на нея -> 08.2018

 

 

Няма изискване да е монтирана в сервиз! Взимаш от някъде празен протокол,попълваш си го сам и минаваш останалите процедури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като монтажник на уредбата мен си ли да пиша ?

То ясно, че ще е фалшива работа с тоя протокол, ама чак пък толкова....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пишеш себе си,да Не е забранено сам да си я монтираш,а тези,които издават сертификата правят проверката как е монтирана.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...