Jump to content

Глоби от КАТ за газовите?


Recommended Posts

23 hours ago, venko74 said:

Пишеш себе си,да Не е забранено сам да си я монтираш,а тези,които издават сертификата правят проверката как е монтирана.

 

Да, така излиза.

В последните дни четох наредба Н-3, правило 67, правило 110....действително никъде не пише, че трябва задължително да е монтирана в сервиз. Може Папата или Светия синод.....само да дадат протокол 😁

Ще пробвам с мой протокол и ще пиша.

Благодаря за насоката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Blagoy Petrov написа:

 

 

Ще пробвам с мой протокол и ще пиша.

 

В последните дни съм написал сигурно 100.Важно е да попълниш правилно монтираните компоненти.Марка бутилка,литри,марка изпарител и останалото.Извършил монтажа си пишеш името и ЕГН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка намерих и се оправих с "оригинален" протокол...не съм давал моя.

 

2 hours ago, Marian_Georgiev said:

Дайте бланка на един такъв протокол, моля?

 

В наредба н-3 (стр. 48-52) има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в доста сайтове, както и тук забелязах, че се споменава, че газовите бутилки трябва да се сменят, ако са минали 10 години от производството им.

В "НАРЕДБА № Н-32 ОТ 16 ДЕКЕМВРИ 2011 Г. ЗА ПЕРИОДИЧНИТЕ ПРЕГЛЕДИ ЗА ПРОВЕРКА НА ТЕХНИЧЕСКАТА ИЗПРАВНОСТ НА ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА" по която работят всички пунктове за ГТП, единствения текст, който засяга срока гласи "Автомобилът е неизправен, в случай че е изтекъл срокът на експлоатация на резервоара за СПГ или ВНГ, предвиден от производителя." Никъде НЕ се споменава конкретен период от време (например 10г.).

 

Изникват няколко въпроса...

Откъде дойде това за тези 10 години?

Това че даден производител е дал в сертификата си този срок, поставя ли всички марки под общ знаменател?

По коя точно точка един пункт за ГТП може да реши, че е неизправна дадената бутилка, след като няма сертификат за всеки един производител?

 

Моята бутилка е марка "STAKO"- Полша, в сертификата й не намирам опенат максимален срок за експлоатация, както и на самата табелка на бутилката пише само дата на производство.

 

Нека запознатите по темата да изкажат мнение, аз ли съм пропуснал нещо в наредбите, и ако ДА, къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинате е, че в момента работата е толкова тъмна и мътна, че ми се струва че ще са нужни години за да се изяснят всички въпросителни.

Държатава иска нещо, ама не знае съвсем точно какво и как го иска. Има нещо написано-преписано-недописано...един го тълкува по един начин, друг - по друг начин. А хората трябва да се оправят както могат. Наша му работа !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ще постъпят едни пари от смяната на талоните..... както преди 6  години. И сега, както и тогава, нищо няма да се промени. Само дето народа търчи като луд, в КАТ е мармалад най-страшен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилките подлежат на преглед и проверка след 10год, след което се сертифицират отново, но за 5год мисля. Ръжда, деформация, ожулвания не се допускат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има фирми , които ги проверяват.

Снимки ренген, дуват се на двойни барове само това помня.

https://www.belgelendirme.com/bg/muayene/basincli-kaplar-periyodik-muayenesi/gaz-tupleri-periyodik-muayenesi

Ей тука за тия, за тия в колите би трябвало да е същото.

Редактирано от ШуШAниH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...