Jump to content

Вибрации на D в спряло положение и студен двигател


viktory89

Recommended Posts

Колеги, дайте съвет за скоростна кутия куатро типтроник (с хидротрансформатор) на 3.0 ТДИ от 2008.

 

От както стана по-студено есента/зимата се появиха силни вибрации в купето само докато съм на D или R на спирачка в спряло положение. На P и N няма вибрации (и в случая не говоря за стандартните вибрации от по-високи обороти, докато загрее колата - те са ясни и нямат нищо общо в случая). 
Това става само докато колата е студена - след 6-7 минути вибрациите изчезват. Даже понякога, ако в този момент чакам в задръстването на D и съм спрял се усеща как все едно нещо сменя в кутията и вибрациите изчезват. 
Почти съм сигурен, че този проблем е от хидротрансформатора. Въпросът ми е някой имал ли подобен проблем и как е успял да го оправи? За момента съм пред дилема:
- нищо да не правя и да се примиря с вибрациите на студено. Дразнещи са, но не е нещо да ме спре да карам. 
- Да сменя маслото на скоростите (както трябва, с маслото което трябва) и да се надявам, че ще изчезнат (със сигурност маслото на скоростите не е сменяно скоро) 
- Да разглабям кутията и да рециклирам хидротрансформатора - което не бих го направил, освен ако не е сигурно, че тази вибрация ще счупи кутията...

 

Та някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? 

PS: Компютърът не дава никакви грешки и сравнително скоро е сменян главния тампон на двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако не ти играя оборотите, следващото нещо, което може да предизвика такива вибрации е тампон на скоростната кутия. Но ако беше от него, щеше да вибрира и на топъл двигател. Като пуснеш спирачката и колата тръгне, без да даваш газ, изчезват ли вибрациите? Ако да, може да прегледаш ламбда сонди или в по-лошия случай - пикаеща дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е сменяно от какво сте взели колата е почти 99% сигурно, че маслото на автома не е барано понеже ауди го дават лайфтайм ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...