Jump to content

Смяна гумички на клапаните 1.8T AVJ


Tjdimitrovv

Recommended Posts

Здравейте колеги! Извинявам се предварително, ако има друга такава тема, но потърсих и не намерих. Имам наскоро закупена А4 Б6 1.8T AVJ Quattro, но колата харчи страшно много масло и след проверка на турбото, стигнахме до извод, че е от клапаните (майсторите де, аз не разбирам много много от коли). Въпроса ми е, че цената за смяна на клапани, шлайфане на глава, гарнитури и т.н (без да стигаме до сегменти) отива почти 1000 лв. и то с някой отстъпки, което на мен въобще не ми се вижда нормално за 20 годишна кола. Исках да попитам, ако някой колега е правил подобен ремонт, колко приблизително му излезе, защото имам чувството, че доста ще се набутам и започвам да се чудя дали изобщо си заслужава. От малък съм фен на марката, но така си го набих с тая кола, че чак яд ме хваща, но се надявам да я стегна и да си я карам..

Редактирано от Tjdimitrovv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в този филм. 20 клапана, 20 повдигача, водачи, гумички, гарнитура, болтове, май това беше към 650-700лв със сериозна отстъпка. Това е само за частите без труд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, razl said:

Колко страшно много масло харчи на примерно на 1 000 км?

 

Примерно колега, до скоро беше 0.5л на 1000 а сега вече даже неща и да го засичам, щото май станаха повече.

 

21 hours ago, vladi said:

В повечето случаи са разбити и водачите на клапаните, та ако ще правиш нещо, то по-добре сваляй главата.

Ще се сваля главата и ще се шлайфа със сигурност, но все пак ми се стори адски много. Точно за свалянето и работата на шлайфистите само са казали между 350-450 лв...от там нататък труд на майстора, гарнитури и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да бе колега ама ако я настъпя и не се седи вътре, да не говорим на отворени прозорци. Доста понамирисва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си и сегментите и биелните лагери, за да си сигурен, че всичко е наред. Свалиш ли главата, буталата излизат сравнително лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...