Jump to content

Рециклиране на фарове А4 Б5 2001


Recommended Posts

Колеги обмислям да си рециклирам фаровете. Става въпрос за А4 Б5 2001 с лупите след втория фейс. Интересуваме дали ще има ефект след това. След като ги рециклирам обмислям да сложа ксенон 55W 6000k  и също бих искал да знам дали ще заслепявам с него?. Ако някой има и снимков материал за сравнение преди и след рециклирането с ксенон(може и без) ще съм много благодарен. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Ауди А4 Б5 има два фейслифта единия е 1997 до 1999(ламбата за задна скорост е над мигача), а другия е 1999 до 2001( ламбата за задна е под мигача и още няколко промени). Преди фейса доколкото знам са от 1994 до 1997.😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах такова Ауди фейслифтово 2000г ,тогава рециклирах рефлекторите в Стрелча,ново покритие но в интерес на истината с халогенните си крушки не видях някакъв ефект,за ксенона не знам не съм слагал тогава но фаровете на този модел са под всякаква критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма никакъв ефект, може да има две причини - или че фаровете са били в добро състояние, или че рециклирането не е извършено както трябва. Личният ми опит с такъв фар, засега само с единия, защото в него проводниците се бяха поразкапали, показа, че едно внимателно почистване на рефлектора, лупата и стъклото отвътре, даде ясно видима разлика с другия фар, който не беше пипан, заради доброто състояние на проводниците му. Но и на двата фара стъклата са прозрачни, а рефлекторите имат съвсем малки точки от корозия. Бих ги рециклирал, ако имам някаква сигурност, че рефлекторите ще станат "по-добри от фабрични".

Мисля си и за ксенон 35 вата, но никога не бих сложил 6000К. В сериозна обстановка, мъгла, снеговалеж, силен дъжд, те ще са по-скоро вредни и в някои случаи дори опасни. Лично бих избрал 3200К, но такива не правят. Остава 4000К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект ще има ,но за да е пълен трябва да смениш и стъклата  евентуално лупите  и цената ще подмине комплект нови. 55w  ксенон може да изгори рефлекторите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.03.2020 г. at 22:32, Николай Бобанов написа:

Колеги обмислям да си рециклирам фаровете. Става въпрос за А4 Б5 2001 с лупите след втория фейс. Интересуваме дали ще има ефект след това. След като ги рециклирам обмислям да сложа ксенон 55W 6000k  и също бих искал да знам дали ще заслепявам с него?. Ако някой има и снимков материал за сравнение преди и след рециклирането с ксенон(може и без) ще съм много благодарен. Благодаря предварително!

Здравей колега. За да решиш да рециклираш фаровете, трябва да ги отвориш за да видиш състоянието им. Ако са много зле, наистина са за рефреш във Стрелча. Измиваш добре стъклата, рефлекторите се мият на силна струя на чешмата без да се пипат с нищо. Повтарям, не ги пипай с нищо. След това, ако резултата не ти хареса, измерваш на буксата на фара както свети, и колата бръмчи, колко е напрежението, което идва там, често е под 12в. Тогава трябва да се сетиш какво се прави. 

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Няма абсолютно никакъв смисъл в рециклирането на оригиналните лупи. Те не са светили, не светят и няма да светнат, казвам го от опит. Сложи си Моримото/Мошимото или нз как точно се казваше марката. Разликата е огромна и почва да се вижда нощно време. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...