Jump to content

Recommended Posts

Едва ли мисля е ясно защо.

Иначе тук има интереснo рево межди Мишелин PS 4, PS 4S и Cup 2

Между другото Michelin Pilot Sport Cup 2 R е наследник на Cup 2 или поне така пишат тук. Лошото е, че Cup 2 R я има само в 4 размера: 305/30 R20 | 245/35 R20 | 265/35 R20 | 325/30 R21

Aлтернативата на Goodyear е: Eagle F1 SuperSport R ама и те нямат кой знай какъв избор от размери: 265/35 R20 | 275/25 R21 | 325/30 R21.

Ревю за Goodyear тук и тук.

 

@Бако Мецан Най вероятно всичко това си го прегледал, но пък може да е полезно за някой друг.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ревютата съм ги гледал повечето, на теория ми е ясно, но исках да чуя дали някой е карал със семи слик за ежедневна гума (специално Pilot Sport Cup 2 ме интересуваше) и как се е държала.

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал toyo R1R, treadwear 140, супер е с тях но  при дъжд дори от малки рекички по пътя се получава аквапланинг. Дори при студени сутрини под 10 градуса не е имало хлъзгане. Ако си сигурен, че можеш да караш с колоната когато вали си вземи, иначе ще се пребиеш някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Ясно, мерси! Вече съм взел PS4S, но ми влезе муха в главата да сложа Sport Cup 2, но това явно означава, че на първия дъжд съм чао. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еммм да Sport Cup 2 и алтернативите им са предимно за писта с идеята, че все пак можеш да стигнеш на самоход до пистата с внимателно каране без да се пречукаш в случай на дъжд.

Или поне това излиза от ревютата и спецификациите им.

 

Между другото за Goodyear Eagle F1 SuperSport беше ли мислил и какво ти е мнението за тях ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Goodyear не съм ги мислил въобще, карал съм с какво ли не, но от Мишлен съм най-доволен. 

За F1 SuperSport нямам мнение, но няма как да е зле, все пак е премиум клас гума. Единствения Goodyear за който имам наблюдение е зимния (Ultragrip 7 и 8 ), че на приятелката ми колата е с много тъп размер и Michelin въобще го нямат и там вече втори Goodyear взимам и съм доволен. 

 

Иначе я видях Sport Cup 2, че я дават 80% track и 20% road, но исках все пак да питам някой дали е карал и толкова ли е зле на мокро, но явно са зле. Има един пич в YouTube с една М3-ка, беше сравнил PS4S и Sport Cup 2 и той същото каза. Здраве да е.

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 3/6/2020 at 3:53 PM, Бако Мецан said:

 

Ясно, мерси! Вече съм взел PS4S, но ми влезе муха в главата да сложа Sport Cup 2, но това явно означава, че на първия дъжд съм чао. 

Доволен ли си от гумите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, moto_fan said:

@soult@ker

Меки и приятни като мастната ти  тъкан около пъпчето😂

Нема по убава гума от тези ...Да знаЙш l

sold

5 hours ago, Бако Мецан said:

@soult@ker Още не съм ги монтирал :D другата седмица ако ме размързи ще ги сложа.

Драсни някой ред като ги покараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сложи ли гумите, ако са хубави да слагам и аз, че със сегашните като му набия кикдауните до 100 фърля задницата по 1 метър настрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ги преди 5-6 дена, гумата е чук, промени се доста осезаемо държанието на колата, пробвах на няколко места да я хлъзна, но не поддаде. 

На вода още не знам как ще се държи, но не мисля, че ще има някаква драма. За сега я препоръчвам с 2 ръце. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен това ме притеснява на Мишлена, че колата не мърда и е като залепена, дори със 180, а с обикновенни гуми като прекалиш малко почва първо да приплъзва леко и спираш да натискаш, а с Мишлена не мога да разбера къде е края на лимита. Друса ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Бако Мецан said:

Сложих ги преди 5-6 дена, гумата е чук, промени се доста осезаемо държанието на колата, пробвах на няколко места да я хлъзна, но не поддаде. 

На вода още не знам как ще се държи, но не мисля, че ще има някаква драма. За сега я препоръчвам с 2 ръце. 

Преди години сложих нов Мишлен и не можах да позная колата. Тогава беше Primacy HP. Не случайно са в топ класациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@STEFAN8898 Друса точно толкова колкото със зимените (Dunlop SP Winter Sport 3D). 

 

@Mustaka С по-хубава лятна гума от Мишлен аз лично не съм карал. Миналата година сложих Pilot Sport 2, нямам и към нея абсолютно никаква забележка. По-миналата година бях сложил Dunlop SP Sport Maxx GT - пак са хубави, но не е като Мишлен. Чудя се другата година ако съм още с тая кола какви гуми да пробвам, чудя се дали Continental SportContact 6 ще са достоен съперник на PS4S.

Pilot Super Sport мисля, че също ще държи много като гледам шарката ще е лудница в завой.

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Бако Мецан said:

@STEFAN8898 Друса точно толкова колкото със зимените (Dunlop SP Winter Sport 3D). 

 

@Mustaka С по-хубава лятна гума от Мишлен аз лично не съм карал. Миналата година сложих Pilot Sport 2, нямам и към нея абсолютно никаква забележка. По-миналата година бях сложил Dunlop SP Sport Maxx GT - пак са хубави, но не е като Мишлен. Чудя се другата година ако съм още с тая кола какви гуми да пробвам, чудя се дали Continental SportContact 6 ще са достоен съперник на PS4S.

Pilot Super Sport мисля, че също ще държи много като гледам шарката ще е лудница в завой.

 

Прецени сам:

https://www.youtube.com/watch?v=4NcenJ0zmAY

 

https://www.youtube.com/watch?v=41iQl1wzGD4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@soult@ker Гледал съм му на тоя пич повечето ревюта, като цяло е обективен, но нека не забравяме, че за теста Goodyear са му дали кола а Мишлен по всяка вероятност са му дали кур. На всеки тест хвали Goodyear най-много и това ме води на мисълта, че има нещо с тях. Не казвам, че не е добра гума, но не ми се вярва да е чак толкова добра колкото я представя.

С какви гуми караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно видях темата .

Понеже влизам рядко тук .

Аз карам с въпросните гуми размер -255/40r17

Гумите са невероятни в завой с висока скорост колата не мърда  ...

На мокра настилка също няма проблем .

Много добра гума ,единствения недостатък е че на нова гума грайфера е с дълбочина  около 6.5мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Бако Мецан said:

@soult@ker Гледал съм му на тоя пич повечето ревюта, като цяло е обективен, но нека не забравяме, че за теста Goodyear са му дали кола а Мишлен по всяка вероятност са му дали кур. На всеки тест хвали Goodyear най-много и това ме води на мисълта, че има нещо с тях. Не казвам, че не е добра гума, но не ми се вярва да е чак толкова добра колкото я представя.

С какви гуми караш?

Със supersport дойде колата но са за смяна, затова се питах дали си доволен от п4с, защото навсякъде ги хвалят като най- добрите. На предишните коли с дънлопи предимно, последно спорт макс рт2.

54 minutes ago, crash77 said:

Късно видях темата .

Понеже влизам рядко тук .

Аз карам с въпросните гуми размер -255/40r17

Гумите са невероятни в завой с висока скорост колата не мърда  ...

На мокра настилка също няма проблем .

Много добра гума ,единствения недостатък е че на нова гума грайфера е с дълбочина  около 6.5мм.

Със спорт къп 2 ки караш, на каква кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@soult@ker Да разбирам, че при теб избора е PS4S или F1 SuperSport? 

Не случайно я хвалят PS4S, гумата има страшен грип, дава и добра обратна връзка и е сравнително комфортна.

За F1 можем само да гадаем :D 

Ако вземеш F1 напиши как е.

 

@crash77 Благодаря за отговора.

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...