Jump to content

Мнения за S tronik


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

 

https://m.mobile.bg/details/11581615915734552

преди 6 минути, deanov написа:

Тази има вид за мен... Макар и от Дупница

преди 14 минути, Бако Мецан написа:

@manchorov 3.0 дизел с 245 к.с. е по-голмята издънка от 2.5 Tdi

Опитът ми с него е нулев. Покарах веднъж само. Мога да призная, че в режим S става малък самолет :)

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черната ми допада най-много от досега показаните.Това само по снимки.Другото ти трябва да си го разбереш...Не е 4х4,но това си е до лично решение.Според мен трябва да решиш какво точно искаш и да се ограничиш точно с такива коли.Не се ограничавай само от бг. обяви.Нищо не пречи да си вземеш кола и от чужбина...

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека го е страх да си вземе автомат, ама се е зачудил на премиумче от 2017-та година паххахахха. Това ще е голям автогол, то единия фар струва колкото ремонта на кутията е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все някога трябва да има първи път :) Не виждам нищо лошо... :) 2017 си е нова кола.Какво да и мислиш,освен мястото от което я купуваш... :) Но колегата не гледа толкова нови коли.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 6 часа, petrishki написа:

Човека го е страх да си вземе автомат, ама се е зачудил на премиумче от 2017-та година паххахахха. Това ще е голям автогол, то единия фар струва колкото ремонта на кутията е. 

Не, не се чудя за такава изобщо. Гледам за нещо 2012-2013

Преди 7 часа, manchorov написа:

Черната ми допада най-много от досега показаните.Това само по снимки.Другото ти трябва да си го разбереш...Не е 4х4,но това си е до лично решение.Според мен трябва да решиш какво точно искаш и да се ограничиш точно с такива коли.Не се ограничавай само от бг. обяви.Нищо не пречи да си вземеш кола и от чужбина...

Относно 4х4 поне за мен не е задължително изискване. Не съм по високите скорости и на моето каране едва ли ще има разлика в поведението между предно и куатро. Да зимата куатрото е голям плюс, ама то ние едни зими имаме.... Тази дори сняг не видяхме..... Та, ако излезе куатро и ми хареса, бих я взел, но не е за мен задължително изискване. Като цяло изисквания към мотора - 2.0 тди 177-190 к. с. (2012+),170 к. с. (2010-2011)....ръчни скорости... Купето-спортни седалки, кожа, кожа с плат, кожа с алкантара, по възможност черен интериор с черен таван (много ми харесва).... Спортно окачване, хубави джанти, 17 или 18 цола.... На другите технологични екстри не държа особено,стига колата да е запазена и да ми хареса. 

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все някога трябва да има първи път [emoji4] Не виждам нищо лошо... [emoji4] 2017 си е нова кола.Какво да и мислиш,освен мястото от което я купуваш... [emoji4] Но колегата не гледа толкова нови коли.
Ще се учудиш коли с какъв пробег има от тези години. Може и да е на 250-300к. Трябва да се гледа внимателно.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Бако Мецан, кога паднаха тези толкова много бе...

Според мен това е най-добрия избор, малко пазарлък или още малко събиране на парички си струват отвсякъде в тоя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се интересувал, но някой знае ли дали имат читави бензинови двигатели от тези години? Така или иначе не надвишавам 10 х. км. на година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, P_PETKOV написа:

Ориентировъчния бюджет за купуването на кола какъв е ?

 

23 х. без последващите първоначални разходи по обслужване, застраховки и др. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся ще стане малко мазало най-вероятно ... ама здраве да е.

Около този бюджет може да се вкара A6 4G с 3.0TFSI от САЩ/Канада.

Като тук тънкия момент е, че автоматика е 8 степенен типтроник от ZF докато за европа е само S-tronic.

 

p.s. При вариант от САЩ/Канада говорим за малко ударена кола ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, deanov said:

Не съм се интересувал, но някой знае ли дали имат читави бензинови двигатели от тези години? Така или иначе не надвишавам 10 х. км. на година. 

В а4 б9 всичките бензини са читави, няма проблемни. Но виж модела поне в началото е с доста проблеми. Погледни в раздела за този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 24 минути, soult@ker написа:

В а4 б9 всичките бензини са читави, няма проблемни. Но виж модела поне в началото е с доста проблеми. Погледни в раздела за този модел.

Като гледам обаче в БГ, бензиновите, които се продават са голяма рядкост в сравнение с дизеловите. Видях само 4 обяви... За ръчки... При бензиновите, комбинацията с автомат по-добра ли е в сравнение с дизеловите

https://m.mobile.bg/details/11578472615138277..... Тук филма с автомата не е ли същия

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цяла Европа е така и за това няма как България да прави изключение.

2.0TFSI до определена година има проблем с харч на масло, който се решава със смяна на бутала сегменти и разни други части съпътвъщи такъв ремонт ... ако блока е читав.

А4 с 2.0TFSI и 4х4 от САЩ/Канада за моделна година 2012 са били куплирани с 8 степенен типтроник от ZF.

Това го пиша понеже в САЩ е имало колективен иск и Ауди са бил изадължени да оправят всяко 2.0TFSI с харч на масло.

 

За Европа колите и моторизациите които гледаш (2.0TFSI и 3.0TDI) ако са 4х4 вървят винаги с S-tronic.

8 степенен типтроник от ZF за Европа се слага в А8/S8, RS6/7 и всичко в което се слага 3.0BiTDI или поне за тези съм на 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, deanov said:

Като гледам обаче в БГ, бензиновите, които се продават са голяма рядкост в сравнение с дизеловите. Видях само 4 обяви... За ръчки... При бензиновите, комбинацията с автомат по-добра ли е в сравнение с дизеловите

https://m.mobile.bg/details/11578472615138277..... Тук филма с автомата не е ли същия

Ако търсиш ръчка си обречен, за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...