Jump to content

Скъсан маркуч за водата на чистачките точно на пантата на предния капак.


plamenkooo

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

Оказа се, че ми се е скъсал маркуча за водата на предните пръскалки за чистачките точно на пантата на предния капак и водата изтича в дренажа и от там долу под колата. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? Доколко е възможно сам да си подменя маркуча ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм оправял такъв проблем при мен. Намираш тръбичка, която влиза плътно в гофрирания маркуч за пръскалките, а отгоре слагаш термошлаух. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е, че при мен виждам само гофрирания маркуч дето е прекъснат, но вътре не виждам да минава някакъв друг маркуч. То как трябва да изглежда тая тръбичка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, plamenkooo написа:

Странното е, че при мен виждам само гофрирания маркуч дето е прекъснат

Това е вътре няма тръбичка . Колегата е казал ти да сложиш , но ще е много тънка бих казал с размерите на пълнител за химикал или дръжка на 🍭.За това писах в другата тема , че аз съм сложил пърче мъркуч външно върху гофрираното , което е скъсано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, преди това ще пробвам една друга идея, която прочетох. Ако нагрея със запалка от едната страна и се опитам да го вкарам около 1 см навътре в другия край. Как ти се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamenkooo написа:

 Как ти се струва?

Малко невъзможно. Внимавай само да не скъсиш мъркучето и после изнаждането му да стане невъзможно , и да трябва да разглабяш и сменяш цялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяш го цялото от помпичката при казанчето до първата пръскалка (шофьорската).Дължина около 2 м. Ф6 мм. малко сръчност и време и си решаваш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен на А4-ката се беше прекъснало на сгъвката за предния капак - сложих тръбичка отвътре и вече няколко години няма проблеми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...