Jump to content

CD Changer A8


leila1234

Recommended Posts

Здравейте,

CD Changer-ът(намира се в жабката срещу предната седалка) не чете дискове. Какъвто и диск да поставя в Changer-a се изписва Unreadable CD. Проблемът не е в дисковете със сигурност, защото са оригинални и вървят в други коли/player-и. Четох, че доста лесно се сменя целия модул, вместо да се занимавам с поправка. Някой има ли информация дали това е точно така, заемал ли се е с поправка/смяна? При всички модели еднакъв ли е този Changer? Въобще всякаква информация ще ми бъде полезна. Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейнджъра като unit се сменя елементарно. Трябват само пластините с които се вади от леглото. Отзад буксите са две, една за захранване, и една за оптиката.

С поправка не знам дали някой се занимава. Аз съм го разглабял донякъде тоя чейнджър и много трудно се стига до лещата за евентуална смяна.

Също така ако го сменяш това е и добър повод да минеш на такъв, който четеш Mp3 дискове, ако твоят е бил обикновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CP вече доста хора махат. Мисля че и тука във форума дори има няколко човека. Не би трябвало да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 10.03.2020 г. at 13:56, leila1234 написа:

Здравейте,

CD Changer-ът(намира се в жабката срещу предната седалка) не чете дискове. Какъвто и диск да поставя в Changer-a се изписва Unreadable CD. Проблемът не е в дисковете със сигурност, защото са оригинални и вървят в други коли/player-и. Четох, че доста лесно се сменя целия модул, вместо да се занимавам с поправка. Някой има ли информация дали това е точно така, заемал ли се е с поправка/смяна? При всички модели еднакъв ли е този Changer? Въобще всякаква информация ще ми бъде полезна. Благодаря Ви!

 

Имах същият проблем,след доста разглабяне и проба грешка като смених и четеца [лазарчето] стигнах до проблема ,да допълня че имах и втори чейнджър но с СР.

От моя взех страничната дълга платка и я подмених на новия защото се оказа ,че там е кодировката която казва на електрониката че това е моят чейнджър.

Проблемът е доколкото схванах от платката която е отдолу на целия механизъм. Моята въртеше диска на пресекулки и май доста по- бързо като обороти и затова показваше този надпис Unreadable CD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...