Jump to content

кой двигател е по здрав и безпроблемен


Recommended Posts

колеги пускам темата за тези дето разбират става въпрос за s8 d2 340 или 360 коня като изключим 5те клапана и разликата от 20 коня кой двигател е по надежден и по принцип знам че на атмосферен мотор не може да се направи чип тунинг  или може някой знае ли  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е тотално неоправдано за атмосферен двигател. Срещу едни минимум 600-700 лв. се получават не повече от 10-15 к.с., които няма и да бъдат усетени на тези коли по 300 к.с. и нагоре. Отделно, ако това не бъде измерено, всичко си остава в главата на доволния клиент.

Аз бих направил две неща, ако съм толкова мераклия:

- диагностика на двигателя и дино-тест, който да покаже какви мощност и въртящ момент реално достигат до земята;

- смяна на важни компоненти/консумативи като свещи, бобини, дебитомер, спортен въздушен филтър K&N, хубаво масло, оптимален размер гуми и джанти (20-ки с баници 275/30/20 си товарят във всеки случай), състояние на вериги и обтегачи (дали има промяна в ъглите на разпр. валове), състояние на клапите на всмукателния колектор и т.н.

Фактически ако двигателят си е в нормално изправно състояние, той ще си дава каквото е предвидено.

Като си купим S8 D4 ще чипваме турбинките....след 10 години поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги но никой не отговори на основния въпрос кой от двата двигателя е по добрия и по здравия от 340 или 360 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е поддържан и гледан. Всеки двг си има своите + и -, но този с история и навременна поддръжка би трябвало да е ок. При всички скъпи, луксозни и сложни автомобили има проблеми, без значение марка и модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...