Jump to content

Подгрев огледала 4ф


110AFN

Recommended Posts

На какъв принцип работят ? Моите със затъмняване и прибиране. Понякога работи само едното или и двете или не работят

Ако има термопластина като при ц5 някой премахнал ли я е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато селектора на огледалата е на средно положение си работи подгряването автоматично.При температура по ниска от 5гр(или там някъде беше) и при дъжд.Няма значение подгряването на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така де. Това означава, че трябва да има датчик в огледалото като при ц5. Когато е студено дясното огледало работи винаги, а лявото когато си поиска

А колегата EHKOB  кара такава кола, а как ги пуска през подгрева за задното стъкло идея си нямам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, EHKOB said:

Когато пуснеш подгряването на задното стъкло, тръгва и това в огледалата

Имах едно Субару, принего беше така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.03.2020 г. at 17:30, 110AFN написа:

Е така де. Това означава, че трябва да има датчик в огледалото като при ц5. Когато е студено дясното огледало работи винаги, а лявото когато си поиска

А колегата EHKOB  кара такава кола, а как ги пуска през подгрева за задното стъкло идея си нямам

Аз си мисля,че информация за външната темп. се взима от климатроника и се решава дали да греят или не, поне така ми изглежда най логично,ама може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам. Вчера във Враца беше -3гр. От дъжд през нощта  колата беше  в лед. Паля, работи 10мин и няма подгрев, след возене 20мин огледалата топли. Е мерси. На неутралната позиция за настройка на огледалата е нарисуван реотан. Искам да намеря начин само от там и само аз да ги пускам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, 110AFN said:

Ми незнам. Вчера във Враца беше -3гр. От дъжд през нощта  колата беше  в лед. Паля, работи 10мин и няма подгрев, след возене 20мин огледалата топли. Е мерси. На неутралната позиция за настройка на огледалата е нарисуван реотан. Искам да намеря начин само от там и само аз да ги пускам

🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахха ох добре ме развеселихте тука :Д. Аз не знам кога точно работят, но понеже наскоро ми откраднаха огледалото/стъклото и ми бяха скъсали клемичките, та си слагах нови. С баща ми замерихме и забелязахме, че през някъв интервал от време се подаваше волтаж към огледалото, не постоянно. Май 5В се подаваха, но минаха няколко месеца и може да бъркам точната стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 5 градуса външна температура и копчето на средата...Иначе мисля че ако се пусне задния реотан на стъклото пак се пуска подгрева на огледалата,но копчето на огледалата при всички положения трябва да е на  средата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз мисля,че като се сложи на реотан,тръгват и при по-висока температура от 5 градуса,един вид тръгват директно да подгряват,без значение околната температура.Като я вкарвам в общото помещение на гаражите,вънка примерно е студено,а в помещението е топло,примерно вънка 15 градуса,а в помещението е 25,и веднага се покриват огледалата с кондензат,слагам на реотан и си подгряват,след 2-3 минути кондензата го няма и си паркирам тогава.Иначе доколкото знам, като се пусне подгряването на задното стъкло,огледалата също тръгва подгряването.А от реотана явно тръгва директно само на огледалата,затова на много аудита не им работи подгряването,защото хората го държат на реотан,нагрява се постоянно всеки ден,и накрая е ясно,че ще изгори подгрева.Имам 3 такива случая с приятели с тяхните аудита.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето стои само на това положение с реотана.Като е топло не подгряват със сигурност.А и в книжката на колата си пише ,че това положение е AUTO и се включва според външната температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз си мисля за моите същото като KOCEG.

Преди си мислех, че е автоматично и ми стоя 1-2 години на реотана. И така и не видях да загряват. Вярно, че рядко съм имал нужда, а и не съм свикнал да го правят и даже и да са замръзнали не се сещам, че трябва да се размразят или  да пробвам да пусна нещо.

Но скоро обърнах внимание и нямаше никой на средата. Задното не съм пускал никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, koceg said:

,слагам на реотан и си подгряват,след 2-3 минути кондензата го няма и си паркирам тогава.


Ако наистина чакаш по 2-3 мин това да се случи, то не работи подгрева а конденза изчезва поради уеднаквяване на температурата на огледалото с тази на околната. Следващият път включи подгрева на задното стъкло и ще видиш че за 15тина СЕКУНДИ конденза ще е изчезнал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм засичал с часовник точно колко време е било,казвам го образно 2-3 минути,защото все пак трябва да вляза в общото помещение,да завия,да наместя колата,да сляза от колата и да отключа гаража,да отворя вратата и да се кача пак в колата,за 15 секунди чак такъв бързак не съм.И конденза със сигурност не изчезва от само себи си за 2-3 минути,защото като сме вкарвали коли на приятели без подогрев и конденза въобще не изчезва и за 10 минути.Недей сравнява масата на очила,които се запотяват с масата на огледала,кола и т.н.Но наистина може да пробвам дали има разлика като включа задното стъкло.Всичко си ми работи идеално по колата,и не вярвам като включа подогрева на задното стъкло,огледалата да се подгреят по-бързо.Трябва им време.Но ще пробвам наистина.Като не ти работи подогрева,с вцдс обикновенно го дава като грешка,че не работят.Според мен като се включи подогрева на задното стъкло,се включват И огледалата,а като сложиш  на реотан се включват само огледалата.Може да бъркам,аз така си мисля.Наистина,в книжката пише,че като си на реотан се подгряват огледалата в съответствие с външната температура,не пише колко градуса,може би 7.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...