Jump to content

Проблем с ел. покриващата щора на багажника


van4088

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

имам проблем с покриващата щора на багажника (Audi A6 4G avant 2012г.). Днес след смяна на акумулатора направих диагностика за да проверя за наличието на записани грешки.. Беше записало ето тази: 

http://upload-pictures.info/share-0EB9_5E6D41BE.html

Опитах да я изтрия, но без успех.. Когато отворих багажника щората не се прибираше/пускаше.. След известно време отворих отново багажника и щората работеше. Пробвах оново да изтрия грешката, но отново без успех.. Някой има ли представа какъв е проблема и как бих могъл да го отстраня? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш калибриране на щората. Поне за това е грешката. Опитай да я отвориш/затвориш няколко пъти и може да се калибрира.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за грешката ми беше ясно, но не знаех точно каква е последователността за калибриране.. Проблема се оправи от само себе си.. Грешката също изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Как става точно калибрирането на щората, може ли да дадете повече информация, защото и моята отказа. И ако е записала грешка трябва ли да се изчисти за да функционира отново?Благодаря Ви!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес погледнах щората защо не се сваля автоматично, забелязах че механизмът който я сваля при затварянето на капака си работи, но самата щора не е закачена към него. Прилагам снимка за да видите как е механизма и щората. Липсва ли някаква част която закача щората за механизма ?

77f7d53838f26b1dd14e09d6df2ca1ea.jpgac67d959beedfadfe49650355445fcfe.jpg

81d60984996c526661ee460fae87db62.jpg
9aadd6ae20a7b363226612c881f7d832.jpg
7f5d73c3dc822265a5c94504650d6cb7.jpg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Едни пластмасови щипки, които дърпат щората ти се губят.

Номер 48 тук:

http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A6AR/year/2013/drive_standart/738/hg_ug/867/subcategory/867065/part_id/256298/lang/e#sec_48

Ще трябва да си намериш за твоята кола и година, за всеки случай, но предполагам номерата ще са 4G9868953  4PK за лявата и 4G9868954  4PK за дясната, съответно.

 

Изглеждат така:

https://www.czesciaso.pl/pl/p/Zabierak-napedu-rolety-bagaznika-Audi-VW/1994

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,

Намерих ги тези щипки, по серииният номер който и ти си дал 4PK е за черни щипки, имаше и бежовите но забравих какъв беше точно номера, не са скъпи, лично аз ги поръчах за 1.35€ на щипка. Имам късмет че механизмите работят без проблем.Сега си имам функционираща щора [emoji16]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, и на мен това ми стана чудно, сигурно предишният собственик е счупил някоя от двете и просто не е намерил от къде да ги купи. Нямам друго обяснение, защото всичко си работи нормално.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...