Jump to content

Тампони двигател


Joretoo57

Recommended Posts

Преди няма и месец ги смених и двата тампона на двигателя ,два са ,с оригинални,500 лева е единия,и 60 лева труд.Бяха тотално разпрани,а грешки не ми даваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Обикновен тампон комбиниран със електромагнит, който като го притисне го прави по-твърд, а като го отпусне го прави по-мек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На схемата е дадено ясно мисля.Клапана затваря или отваря една камера към атмосферата,с което втвърдява или прави мек тампона.Вътре тампона е пълен с етилен гликол мисля,че беше.Качвам и две снимки как изглеждаше моя спрямо новия.Колата ми е 2011г и честно казано след смяната на двата тампона разликата е огромна.Според мен това е нещото с най осезаем ефект ,което съм сменил по колата :) 

40Venginemounts.jpg

IMG_5218.jpg

IMG_5154.jpg

IMG_5157.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам следния шум в копето и лека вибрация казаха ми че е от тампона  даже ми показваше грешка смених тампона и пак остана шума между 1200 и 1800 оборота 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

@nikolay80 Kато гледам каква разлика има от новия и стария във височината на гумената част се разколебах от идеята си да сменя само левия.Някой с опит в тази посока ? :))

На 16.10.2021 г. at 13:36, nikolay80 написа:

На схемата е дадено ясно мисля.Клапана затваря или отваря една камера към атмосферата,с което втвърдява или прави мек тампона.Вътре тампона е пълен с етилен гликол мисля,че беше.Качвам и две снимки как изглеждаше моя спрямо новия.Колата ми е 2011г и честно казано след смяната на двата тампона разликата е огромна.Според мен това е нещото с най осезаем ефект ,което съм сменил по колата :) 

40Venginemounts.jpg

IMG_5218.jpg

IMG_5154.jpg

IMG_5157.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разликата и при двата беше такава във височината.И това при положение,че мотора е лек 2.0TDI и колата е 2011г.При 3.0TDI и кола 2005-2006 положението вероятно ще е още по-зле!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих ляв и десен Febi доставени от Intercars на моята и на още 2 приятели съм слагал същите. Никакъв проблем, много добре се представят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...