Jump to content

Не работи скоростомер и оборотомер на Ауди А4


NikiN

Recommended Posts

Здравейте ! Целия проблем на тези табла се корени в тези моторчета на стрелките.Щом трепери стрелката главния проблем се крие в малкото зъбно колело ! Пукат се през средата и започват да превъртат в оста! След смяна на самото моторче или зъбно колело проблема се решава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да разбрах го и мисля да лепна с капчица това зъбно колелце и да пробва да видя дали ще има резултат и за какво време ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи виж къде е спукано.След като го видиш го залепи с капчица ,но от вътрешния край! Според мен ще заработи както трябва ,а и това лепило лепи доста силно пластмасата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

 Изчетох всички коментари,  но не ми стана ясно как и защо и двата уреда -  скоростимер и оборотомер ми отказаха едновременно. Понякога тръгват  понякога не.  Нали са със отделни моторчета? Още не съм свалил таблото защото, проблема се появи преди няколко дена. Аудито ми е А4 авант 1.8 бензин 125 коня 1997 г.  Благодаря предварително!   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Откачате ли акумулатора преди да свалите таблото ,трябват ли някакви настройки после . При мен проблема е , че свети лампа за масло червена, при четене на грешки и живи данни майстора каза че е добре да не се притеснявам да търся прекъснати кабели или табло, грешките бяха не отчетен въздух , не  разпознава алармата и други дреболии от сваляне на акумулатор .Газовата отказа и накрая видях , че не бяха стегнали клемите на акумулатора, отказа и плофона.Имах скъсан мъркуч на картерните газове от там е неотчетения въздух.На таблото уреда за температура работи когато си иска отива на 60гр при контакт и мълчи. Бензиномера показва на обратно, неточно и когато си иска. А4Б5 1,6 75кв комби 2001, с газова Ланди Ренцо от Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 6.10.2022 г. at 15:43, ranchevanton написа:

 Изчетох всички коментари,  но не ми стана ясно как и защо и двата уреда -  скоростимер и оборотомер ми отказаха едновременно. Понякога тръгват  понякога не.  Нали са със отделни моторчета? Още не съм свалил таблото защото, проблема се появи преди няколко дена. Аудито ми е А4 авант 1.8 бензин 125 коня 1997 г.  Благодаря предварително!   

 

При мерцедес в202 като има развалено моторче,или зъбно колело ,което превърта ,не работи целия километраж.Загледай се при даване на контакт коя стрелка трепери преди да се вдигане.Много лесно се познават.Сваляте таблото вътре има 2 зъбни колелца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...