Jump to content

Не работи скоростомер и оборотомер на Ауди А4


NikiN

Recommended Posts

Моето го продадох за 50 лв ( без фис). Да го бях запазил, сега щях да му взема двойно

Да го беше и щеше :steinigung:

...., значи тези които са без трябва да са под 100 лева.....

И на мен така ми се искаше, но след няколко телефонни разговора най-евтиното беше 120лв.

Защото има различни проблеми, със сходни симптоми. Но неговото табло не е сменяно...нали разбираш...

Не разбирам за конкретния случай.

Моят проблем беше сходен с този който описва колегата. Стрелката на скоростомера притеперва в нулево положение, като дам на контакт и си остава там. Ако се качи леко знам, че ще работи и всичко ще е наред докато не изгася отново. Четох, гледах, но не намерих човек на близо, който да може да го оправи. След слагане на ново табло всичко заспа повече от година вече.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На майсторите най-лесно им е да ти кажат "Смени си таблото".

Сигурен съм, че не винаги проблемът се решава единствено по този начин.

А, че такъв проблем имат много колеги е повече от явно.

Ще бъде много хубаво, ако някой, който наистина си е оправил този проблем да систематизира нещата и да ги опише, та да помогне на колегите.

Аз лично ще го черпя бутилка ВИСКИ за доброто дело :):lol::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що проверих датчика за скоростта. Изчистих го и го закачих отново.

Никакъв ефект...

Спомням си, че при мен проблемите започнаха, след като свалих таблото за да сменя изгорели крушки по осветлението. Може и да си внушавам, но първо започна да отказва скоростомера, после и оборотомера...

Защо обаче заработват, когато навън вали???...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте и от мен

по темата при мен не работят скоростомера и оборотомера примерно сутрин , когато е по студена колата но като загрее изведнъж си отиват в нормите ако съм на път например на около 2000 оборота и 100 км. на 5-та предавка

та питането ми е към колегите които са по компетентни , може ли проблема да е в някъкъв датчик за скороста бил в скоростната кутия защото аз съм с автоматик (незнам дали има значение)през лятото този проблем бе за кратко това ме навежда на мисълта че е от загряването на автомобила пък може и да бъркам нека да каже някой по запознат

предварително благодаря на всички , които ще се отзоват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се повтарям, но и аз имах подобен проблем, който разреших с/у 50 лв в провинцията.

Тук (София) имам тел. на човек, който ми обяви 100 лв да ги оправи.

Ако някой иска мога да му дам телефона на човека от София или съответно да издиря телефона на човека от провинцията (Дупница).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека някой да каже от какво може да бъде този проблем ,ще бъда доволен и на мнения защото на майсторите не им идвало на ум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Пичове.

Слушайте сега внимателно. Същия проблем и при мене с треперещата стрелка на 0км/ч и наработещ оборотомер. 1000 мъки и открих проблема и решението. НЕ КУПУВАЙТЕ НОВО ТАБЛО ЕЛЕМЕНТАРНО Е.

Сваляте таблото. Откопчавате го от пластмасите за да стигнете до стрелките. Внимателно избутвате стрелката на скоростта за да излезе нагоре. Панела за скоростта и този на нивото за бензина са едно цяло, дърпате нагоре и го вадите(държи се само на 3 крачета под нивото за бензин) Вече се вижда моторчето на скоростомера. Внимателно разкопчавате от двете страни на моторчето металните крачета и отваряте вътрешността на моторчето. Виждате 3 зъбни колелца. 1-вото има навито на него пружина която понякога ИЗЛИЗА ОТ ПРАВИЛНОТО МЯСТО за поставяне(ще видите вдлъбнатинка в която влиза единия край на пружината) Слагате колелцето с пружината в прореза за пружината и сглабате внимателно

ВНИМАНИЕ: Трябва всички колелца да паснат в каналите си прецизно и да стегнете купола много хубаво за да нямат луфт колелцата. ВНИМАНИЕ: Сглабяте купола на скоростомера и при поставяне на стрелката за скоростта я поставяте така че да сочи точно надолу по средата на уреда за изминатите километри и НАВИВАТЕ ОБРАТНО ПО ПОСОКА НА ЧАСОВНИКА ДОКАТО ОПРЕ В 0-та. По този начин навивате въпросната пружина и я приготвяте за работа.   Сглабате всичко и като минете през Червен бряг черпите бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Един познат има същия проблем там от скоро започна и да спира да измерва горивото стрелката пада и светва лампата !

От години си кара така само като е студена работи скоростомера и оборотомера !

Konstantin85  ще пробвам тази схема дано това да е оправията ! 

Някой ако е пробвал да сподели !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли малко разяснение как, се сваля стрелката на скороста, опитах по всевъзможни начини но нямаше индикация за успех, само можеше да се счупи. Може ли да се извади панела за скороста без да се сваля стрелката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли малко разяснение как, се сваля стрелката на скороста, опитах по всевъзможни начини но нямаше индикация за успех, само можеше да се счупи. Може ли да се извади панела за скороста без да се сваля стрелката. 

Колега има тема в раздела " направи си сам" за смяната на диодите на таблото и там има описана тази процедура със стрелките и снимков материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

мом4ета,горд сам дави кажа 4е проблема с таблото е решено.на теа мотор4ета има пластмасов капак.на него има 2 пластмасови 4оп4ета които хващат тея запе4атки.при мен бяха с4упени и за тва невартеше.така4е проверетеги тея 4оп4ета дали сави на място ако ги няма ипровизираите

post-84823-0-79327400-1382287673_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

При мен проблема е следния.скоростомера се включва мн.рядко.на 20 паления примерно -веднъж и то за малко.температурата на маслото също.ауди а4 б5 е колата 1.9 тди комби.някой да знае лек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

 

Отскоро и аз съм собственик на Audi A4 B5 1.9TDI 90 hp. И аз имам проблем с уреда, който отчита скоростта, всичко останало по таблото работи, но само уреда, който отчита скоростта не работи и свети лампата за AIRBAG, на какво може да се дължи това?

 

Благодаря за отговорите предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен се получи номера с трептене на стелката на скоростомера и оборотомера не работи.Ако запаля веднага,без да задържа на контакт всичко работи,ако задържа контакта почва да трепери и не работи.Разглобих таблото и огледах моторчето,но няма нищо видимо.Какво се износва в него,зъбните колела или нещо по намотката става.Със смяна на друго моторче дали ще се оправи.Продават ли се в Бг нови моторчета?Таблото е VDO 1996г.

 

IMG_20160730_173847 (Copy).jpg

 

IMG_20160801_124337 (Copy).jpg

 

Редактирано от Mi4kataGr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,аз си разреших проблема.Купих друго табло от бензинова А 4,разпоих моторчето на километража и го сложих на моето табло.Вече всичко работи нормално.Интересното е че при замерване на моторчетата дават почти еднакви показания,с много малки разлики.Явно се износват зъбните колела,защото нямаше нищо видимо по тях.Моторчето на оборотомера е същото,може и то да се ползва.Успех на всички с такива проблеми.:gut:

Редактирано от Mi4kataGr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,колата ми е ауди а4 1.9тди 110кс. 99г. имам проблем с таблото,постоянно се рестартира и работи когато си иска. казаха ми че таблото е Френско и някакъв процесор се разваля и не подлежи на ремон. та имал ли е някой такъв проблем и как се решава? благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, и аз имам проблем ... скоростомера не работи... смених първо датчика... няма ефект ... проверих бушони кабели няма и няма ... свалих от друго ауди таблото смених и пак не тръгва ... нито на километража отчита скорост нито на километража... кажете какво друго може да има ... благодаря предварителнл 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,

 

за да не отварям нова тема и доколкото чета явно си им е вроден дефект тоя проблем на тия табла на А4ките...

Вчера както си карах и изведнъж спряха да ми работят оборотомера и скоростомера за определено време. Късно вечерта отидох да си взема едни неща от багажника и реших да я пробвам. Еврика...проработиха отново, но стрелката на скоростомера като че ли не седи на мястото си на 0-та, а малко над нея....

На какво се дължи това, тъй като километража го купих лятото и е на няколко месеца ? Да не би да отиват на кино въпросните моторчета в самото табло ?

Колата е AUDI A4 B5, 1.8л. , 125 к.с. , АДР, 1996г.

Километража е VDO

Редактирано от xrazorrx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 4.08.2016 г. at 13:07, Mi4kataGr написа:

И при мен се получи номера с трептене на стелката на скоростомера и оборотомера не работи.Ако запаля веднага,без да задържа на контакт всичко работи,ако задържа контакта почва да трепери и не работи.Разглобих таблото и огледах моторчето,но няма нищо видимо.Какво се износва в него,зъбните колела или нещо по намотката става.Със смяна на друго моторче дали ще се оправи.Продават ли се в Бг нови моторчета?Таблото е VDO 1996г.

 

IMG_20160730_173847 (Copy).jpg

 

IMG_20160801_124337 (Copy).jpg

 

Колега малкото зъбно колелце което е на остта излизаща от моторчето трябва ли да се вади и върти около остта? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива моторчета имам цяла дузина, никога не съм се занимавал да ги отварям и да опитвам да ги оправям. На някой ако му трябват мога направо да му подаря

DSC01361.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...