Jump to content

Вратата не се заключва


Kambi25

Recommended Posts

Здравейте колеги, не успях да намеря подобен проблем, затова пиша нова тема, извинявам се предварително, ако има същата.

 

Колата е ауди А3 2010 1.6тди Проблема е следният: Задната дясна врата е затворена, но на таблото дисплея дава индикация, че е отворена, не се заключва, от шофьорската врата не мога да сваля прозореца, а от самата врата се сваля. Свалих от лявата задна врата моторчето за прозореца, поставих го, същото го прави, не се сетих да пробвам с бравата обаче, дали в нея е проблема или нещо друго трябва да гледам? Също така светлинките които са от долната и от задната страна по кората не светят...не трябва ли при отворена врата уж да светят? Като я заключа, отпред за шофьора и за пасажера светлинките в краката остават да светят за не знам колко време...Някой има ли идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то има грешка ама забравих сега какво пишеше, по интересното е, че не ми дава да влеза в самия контролер на вратата, пише, че няма комуникация, а всички бушони и кабели на вратата ги проверих, всичко е изрядно...явно ще да е бравата. Утре ще я разглобя да я огледам вътре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кабела беше скъсан на шофьорската врата, там го оправих, ама в тая задната, всички кабели от буксата до моторчето и бравата ги прозвъних...нямаше проблем, то в маншона има само 4 кабелчета...колкото и да е щях да видя ако някой беше прекъснат

Редактирано от Kambi25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес размених бравите от задна дясна (тази която показва че е отворена) я сложих на задна лява и бравата си работи напълно нормално, отчита, че е затворена/отворена.. дефакто проблема не е нито в бравата, нито в моторчето за прозореца, гледах пак кабелите в маншона, всички са здрави...вече не разбирам от къде може да е проблема...възможно ли е шофьорската врата да управлява другите и просто там да има още нещо прекъснато, тъй като на шофьорската и запоявах 2 прекъснати кабела, но и тази врата не се заключваше, след като ги оправих всичко си дойде на мястото за шофьорската врата... Днес също така забелязах, че като откачих бравата на на задна лява врата, на таблото показваше, че е затворена, а задна дясна с разкачена брава продължава да си показва че е отворена, плафона си свети, в краката на шофьора и пасажера си свети...а лампите по кората на самата врата не светят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Все още няма развитие по моят проблем, отворих маншоните на всички врати, прекъснати кабели няма, те всички си работят...грешката която излиза е:

01334 - door control module rear right (j389)

004 - no signal/communication

Така след това видях че не ме пуска и в central conv. модула там ми дава no response. 

Та въпросът ми е къде се намира този модул ако трябва да се смени или не знам..дали може от него да прави тези проблеми вратата? Също така само задна лява врата и работи комфортното отваряне на прозореца, а като задържа бутона за отключване от дистанционното прозорците не се отварят...нито един

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
  • 2 months later...

При мен проблема беше, че на задна лява врата не работеше нищо освсе говорителя оказа се, че са скъсани две кабелчета в маншона на шофьорската врата. Запоих ги и всичко се оправи.

Screenshot_20240418-100616_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...