Jump to content

Audi Q5 - 2010- фарове за мъгла


Nikola_RS

Recommended Posts

Здравейте,реших да подобря фаровете за мъгла на Q5 - цата ,защото рефлекторите ми бяха потъмнели и почти нямаше разлика от това дали са светнати или загасени.Спрях се на новите системи с LED крушки. Монтажът е повече от елементарен и става за 5 минути.Свалят се решетките на фаровете за мъгла ,като се издърпват във външния край от към калника- отдолу си има място къде да се хванат. Самите фарове са на 2 видии с торкс - Т20 . Сваляте старите крушки,откачате буксата .Слагате новите ЛЕД крушки и слагате буксата.Всичко е Plug-and-Play. След това сглобявате по обратния ред. Разликата е поразителна. Изведнъж всичко дойде на мястото си  и фаровете светнаха отново. Много полезно за мен лично ,защотот колата има фукция Corner -light и пуска фарчето за мъгла в завой при ниска скорост,за да покрие мъртвата зона. Ето и малко снимки. 

0-02-05-cd4d5c16b55d5f8c9456e8c2cc6f1d647d1dc581a0b7e2c9800789853a52ff8e_b40b7c2c.jpg

0-02-05-3b6e0d5e6332bfd9e09d1d1e08b3badf24e824c6078c935b209170302d6d6929_1b26eecd.jpg

0-02-05-013d75abde8e61df928a9ad6d3fec0227524fa0beead06903b6fcf3bd13ad5ac_c927f865.jpg

0-02-05-c2a35b2a1fa481d75bbe1ca595a2e2626dc089bd30a5ea8d10d118f972f1789a_2fb42f8.jpg

0-02-05-c7722978d886a0345435ae0fdf8856428f0aa96b8b06e919d9a72ba74a509257_eedbfec9.jpg

0-02-05-d489b6b51f22b8b76901e76f9a533d9a1f3a82dabb48e7216a6b350a9d4887d0_303b0105.jpg

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало! Може ли да споделиш от къде и какви точно крушки си купил? И цена също? И на моята е пусната тази екстра, и си е наистина доста удобно вечер като маневрираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крушките са с цокъл  H11 ,какъто написах в първия пост ,комплекта струва 32 лв,поръчах ги от Аутопро,но след това видях че ги има и в други сайтове по-евтини.Нямат особености,освен че трябва да са Can-bus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Вчера звъннах на Аутопро София да ги питам за лед крушки H11 с кан бъс, че не намирам на сайта им, с такова учудване, че ги питам ми отговориха, че никога не са имали и продавали. Просто нямам думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах,може Софийския магазин да не са продавали...аз го взех от Пловдивски...но мен ме убеждаваха 30 минути как да не си ги взимам тези ,защото били некачествени и щели да набият грешка и да изгорят на 2рия ден...нямали гаранция и искаха да взема на Осрам за 200 лв бройката..  е все още...1 година по-късно  си ги ползвам тея евтинките и нямат никакви проблеми!!! Но наистина напоследък само лоши отзиви чувам за тоя магазин,занижили са обслужването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Преди 9 часа, IvayloK написа:

Супер е станало само решетката как сваляш не разбрах 😊

 

На 11.04.2020 г. at 16:30, Nikola_RS написа:

.........Свалят се решетките........ ,като се издърпват във външния край от към калника- отдолу си има място къде да се хванат......

 

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглеждат с лед фаровете за мъгла. Как стоят нещата с това дали са одобрени за ползване? До колкото съм чувал не са одобрени за публичните пътища в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло фаровете за мъгла са одобрени според закона само при лоши атмосферни условия- мъгла,силен дъжд и снеговалеж,във всички други случаи не са разрешени,неслучайно в България фабрично е заключена и екстрата CORNER LIGHT,но тя се пуска само при завиване и то при скорост до 15 км в час,така че не мисля че би-пречила на другите водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но през последните 4-5 години използването им извън тези условия не се санкционира от КАТ и е масово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не съм се замислял даже и да ги пускам аз. Ама като се сетя какви пътища има, без маркировка, кофти асфалт, без светлоотразители на мантинелата (ако я има ), то и в ясна нощ може да ги пуснеш..

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.11.2020 г. at 10:01, CVT написа:

Така е, но през последните 4-5 години използването им извън тези условия не се санкционира от КАТ и е масово.

Да ти кажа санционира си се,ставал съм свидетел на акт от 50 лв за пуснати фарове за мъгла,особено градско ако спрат вечер - гориш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма рядкост е. И мен ме спряха веднъж преди 7 години, но не ме глобиха, само предупреждение. Иначе моите съм ги нагласил да светят под късите и да не заслепяват и в населени места винаги ги включвам, защото много добре осветяват тротоара. Многократно са ми помагали с почти невидими пешеходци в тъмното. Глобата ще трябва да я направят хилядарки ако искат да ме накарат да не ги ползвам.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, намерих едни със следните параметри - 72W / 7600LM / 6000K . Някой ако е запознат може ли да потвърди, че ще станат, без да направя някоя беля по инсталацията? Благодаря предварително както винаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Те и търговците са толкова търговци, казаха ми, че са 72W, аз ги поръчах все пак и гледам на кутията пише - 72W за двете :)) Сложих ги и всичко е точно, остана само на интериора крушките да сменя с ледове.

 

 

EC497FA4-818B-422A-9A45-7B67C0EFB2BC.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, о това е първото нещо с което се започва, за интериора чакам сега да дойдат ледовете. На снимката и на мен ми харесват халогените, но на живо (без да си кривя душата) леко синеят, което не ме кефи, особено по-отблизо се усеща синьото, ама квото такова сега, по-добре от жълтите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз навсякъде съм с ледове,дори и под вратите плафончетата,както и в багажника...не ги тача тези нещо крушките с нажежаема жичка.Единственото място където съм със тсария модел крушки са светлините за заден ход (като включите на задна),но напролет и на тях ще им дойде времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...