Jump to content

Лаптопа не иска да стартира


Recommended Posts

Ако иска да го използва трябва да го оправи. Ако иска да го продаде - също. Гледам подобни в Продавалник за 900 - 950 лева. Не вярвам някой да му даде 500 - 600 лева за умрял лаптоп.

 

Обяви: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро предпочитам този да се използва още малко, а след година-две да си взема нещо друго, най-вероятно Мак, а този да остане за родителите ми ако е жив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, jovcho said:

Първо не го слушай бушончо за техника. Колкото е надъхан, толкова е неграмотен само, че не го осъзнава.

Второ. Тия работи се правят на десктоп с як хардуер и яко охлаждане. Лаптоп само за презентация пред клиенти евентуално.

До сега само на латопи съм работил, ползват се по-зле от служебни, но пък в крайна сметка са за това. Този е преживявал доста състезания с коли, тоест прах яко, мачове зимата при нулеви градуси и лятото при слънце. Пътува постоянно с мен, та компютър не е решение или поне не за мен. Плюс че с проблемите в кръста, изкарвам нормално седнал на стол максимум 20 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли една кадърно работеща фирма в цялата столица, в която да може да се запои нов чип, че ще се сменят дъна по 400лв?

Тия лаФтопи за по 900лв ще си стоят докато не се разпаднат. За 200-300лв отгоре се купува настолна система (употребявана), която ще измете пода с тия "гейминг" лаптопчета, които я изкарат 30FPS на актуално заглавие, я не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играчка е, ако отнема един час на клипчето, най-вероятно ще е час и половина до два реално. Освен това трябва да имат и шаблон на футпринта на чипа. Много по-лесно за тях е да купят ново дъно за 300 лева и да вземат 60 лева за половин час работа смяна на дъно, която е главно винтчета и букси.

 

Другото е че ако презапояват рискуват да изгорят чипа ако не внимават с температурата. При новото дъно риска е почти нула, даже може да има и гаранция.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, G&G said:

До сега само на латопи съм работил, ползват се по-зле от служебни, но пък в крайна сметка са за това. Този е преживявал доста състезания с коли, тоест прах яко, мачове зимата при нулеви градуси и лятото при слънце. Пътува постоянно с мен, та компютър не е решение или поне не за мен. Плюс че с проблемите в кръста, изкарвам нормално седнал на стол максимум 20 минути.

Те "служебните" лаптопи са един друг клас и едни други пари и нямат нищо общо с шарените боклуци. Просто не са напрвавени за нещо повече от фейса и инстаграм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, jovcho said:

Те "служебните" лаптопи са един друг клас и едни други пари и нямат нищо общо с шарените боклуци. Просто не са напрвавени за нещо повече от фейса и инстаграм.

Не знам кои са тези друг клас и други пари, но имах предвид че се ползва като чужд и все едно не съм го купувал аз. Иначе винаги има как да е по-скъп и по-мощен, но съм го купувал когато бях на 15, помня че беше 1500лв които ми се струваха адски много тогава и ги събирах доста трудно, но пък явно си е заслужавало. Предоволен съм от този лаптоп, поне за сега.

Така или иначе като го върнат ще се разглоби да видя дали дъното е ново или си е моето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, G&G said:

Не знам кои са тези друг клас и други пари, но имах предвид че се ползва като чужд и все едно не съм го купувал аз. Иначе винаги има как да е по-скъп и по-мощен, но съм го купувал когато бях на 15, помня че беше 1500лв които ми се струваха адски много тогава и ги събирах доста трудно, но пък явно си е заслужавало. Предоволен съм от този лаптоп, поне за сега.

Така или иначе като го върнат ще се разглоби да видя дали дъното е ново или си е моето.

Виж давам ти съвет как се прави, защото малко ме съмнява да едитваш по прашните писти и минусови температури. Колегите архитекти също се бяха хвърлили на лаптопи докато не сглобих една конфигурация и почнаха да си записват часове кой да бачка на нея :hilezh: Фотошопа иска мощност на единично ядро, Лайтруума не знам с какво рендерира, но при работа пак иска процесор. Един i7 7-8 поколение с 64 рам, комбинирано с два 24" монитора с 10 битови матрици ще мачка наред всякакви лаптопи. Не си мисли, че като вземеш лъскавия Мак и всичко ще е ОК. Той е със същите процесор и видео, малко да го натовариш и заграва, сваля напрежението на процесора и бозата потича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ясно, не очаквам да е 10 пъти по-мощен, там по-скоро ме блазни екрана и цветовете. А компютър няма как да се вземе поради това че се пътува постоянно, а снимки се обработват на момента, все пак от някоя писта или мач се пускат на момента, та предпочитам да си имам един що-годе мощен лаптоп, отколкото силен компютър и някакъв лаптоп, който да тътря с мен по събития. Няма спор, че на цената на която ще се вземе лаптоп, ще може да се направи много по-добра конфигурация с настолна машина.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...